Problem kosci - wzmacnianie ale czym?

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Problem kosci - wzmacnianie ale czym?

Postprzez Lianis 17 cze 2009, o 15:11

Witam,
Roxi jest 8 miesiecznym mieszancem i znamy sie od niedzieli czyli 3 dni, wczesniej zyla w kiepskich warunkach i byla zle traktowana. Zauwazylismy ze kuleje wiec bylismy u weta, dzis robione miala rtg no i wynik jest dosc slaby. Ma kosci dlugie znacznie ciensze niz powinna szczegolnie w jednej lapce co jest rownoznaczne z tym ze sa one slabsze, stad kuleje i ja boli. W ramach zalecen mamy krotkie i tylko na smyczy spacerki, zeby pies nie biegal, po schodach nie chodzil, nie przytyl, do tego lek zwany metacam, z tego co zrozumialam dziala przeciwbolowo i przeciwzapalnie i kontrola za 2 tyg. Lekarz powiedzial ze ma szanse z tego wyjsc, ze zanim stanie sie doroslym pieskiem kosci moga sie nadbudowac.
Czy ktos jeszcze moze walczy z ta choroba, albo walczyl wczesniej i z jakim rezultatem. Czy jest cos jeszcze co moge jej dawac zeby wzmocnic jej kosteczki, moze jakies preparaty witaminowe lub cos do jedzenia, psia kuchnia jest ciagle jeszcze dla mnie zagadka wiec Roxi jak na razie dostaje 2 razy dziennie psie jedzonko dla szczeniakow z puszki, plus szczeniece przysmaki za dobrze wykonane polecenia.
Pozdrawiam
Lia
ObrazekObrazek
Lianis
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 cze 2009, o 08:25
Imię psa: Roxy
Rasa psa: Doberman Mieszaniec

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 18 cze 2009, o 11:35

z twojego postu zrozumiałem że psinka ma szczenięce zapalenie kości?
to czasem przytrafia się psiakom dużych ras w czasie szybkiego wzrostu. po zdjęciu widać że psiak jest dość duży.
objawy - psiak kuleje na jedna z łap, co kilka dni na inną, kładzie się w chłodnych miejscach i jest mało skłonny do zabawy. wstaje z wyraźnym ociąganiem, psiak często ma wygięty kręgosłup, jest jakby krótszy, gdy ściśnie się łapę w okolicach kolana, wyraźnie boli.
podaje się nie sterydowe środki przeciwzapalne i na tym leczenie się kończy. leczenie typowo objawowe, z czasem zapalenie samo przechodzi ok 12 mc.
psiakowi należy podawać karmę dobrej jakości, np. RC, Eukanuba, Purina ProPlan i uzupełnić o suplementy na rozwój kości i stawów.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Lianis 18 cze 2009, o 15:45

Jesli chodzi o karme to dostaje puszki firmy winalot puppies, i do tego bone builder firmy beaphar, jak na razie to tyle oprocz lekarstwa. Nie wiem czy to lekarstwo, ograniczenie spacerow czy moze tak juz jest ale pies jest od wczoraj zupelnie inny, szaleje, chce sie bawic, iloscia energii ktora ma mozna by pewnie kilka osob obdzielic, no i nie kuleje i nie piszczy co jest najwazniejsze i pozwala nam wierzyc ze wszystko bedzie niedlugo dobrze.
ObrazekObrazek
Lianis
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 cze 2009, o 08:25
Imię psa: Roxy
Rasa psa: Doberman Mieszaniec

Postprzez leonberg 18 cze 2009, o 16:28

przestało psiaka boleć to ma ochotę na życie :-D

jeśli dobrze pamiętam, leków przeciw zapalnych nie podaje się stale. robi się przerwy i obserwuje psiaka by chwycić moment gdy znów zaczyna go boleć. podawanie leków stale ma zły wpływ na żołądek.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Lianis 18 cze 2009, o 18:15

Wet kazal nam podawac to przez 2 tyg i wtedy kontrola i na te dwa tyg mamy ilosc leku, nie wiem czy wet jest tym dobrym czy nie, to nasze pierwsze zwierze, klinika jest niedaleko i dlatego taki wybor, nawet nie mamy kogo zapytac o weta bo nikt z naszych znajomych nie mieszka lokalnie ze zwierzem, wiec poki co bede sie stosowac do zalecen lekarza, mam nadzieje ze wie co robi, w kolejce sie do niego dosc dlugo czeka :)
ObrazekObrazek
Lianis
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 cze 2009, o 08:25
Imię psa: Roxy
Rasa psa: Doberman Mieszaniec

Postprzez leonberg 18 cze 2009, o 18:51

wypada słuchać lekarza.
mój wet podawał leki 3-4 dni i robił przerwy coraz dłuższe. wszystko było ok.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Lianis 19 cze 2009, o 21:12

Ilosc psiej energii rosnie proporcjonalnie do dlugosci pobytu u nas, nic ja juz nie boli mam wrazenie bo szaleje jak dzikus no i nie kuleje i nie piszczy :) a taka spokojna sie wydawala jak ja przywiezlismy do domu... do weta za poltorej tygodnia i zobaczymy choc pewnie tylko na oko bo nie podejrzewam zeby znowu rtg chcial robic.
ObrazekObrazek
Lianis
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 cze 2009, o 08:25
Imię psa: Roxy
Rasa psa: Doberman Mieszaniec


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints