odcisk na lapce

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

odcisk na lapce

Postprzez andzia20013 15 lip 2009, o 15:59

MAM BEAGLA SUCZKE 8MIESIECZNA I JEST ONA CHORA CHODZI NA PALUSZKACH BO MA TAKA CHOROBE.MOIM PROBLEMEM JEST TO ZE ONA MA ODCISKI 2 NA PODUSZECZKACH LEWEJ I PRAWEJ LAPCE Z PRZODU.JEST TO TWARDE I MA TO JUZ 4MIESIACE JAK SIE USUWA TO.NIE POJDE DO LEKARZA BO BYLAM I NIC MI NIE CHCA POMOC TU GDZIE JESTEM NIE SA DOBRZY LEKARZE.TWIERDZA ZE ONA JEST MLODA I SAMO JEJ ZEJDZIE.CZY JEST JAKAS MASC ,ZEL ,ANTYBIOTYK?PROSZE NIECH KTOS MI ODPISZE JAK WIE
DZIEKUJE
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: odcisk na lapce

Postprzez Sissy 15 lip 2009, o 18:00

Nie wiele zrozumiałam z Twojej wypowiedzi.
Piszesz,że ,,chodzi na paluszkach,bo ma taką chorobę''-ale jaką chorobę?
Nie wiem,czy jest jakiś żel,lek itp. na ,,tą'' chorobę-cóż,trudno podać nazwę leku,gdy choroba jest niezidentyfikowana,prawda?
Skoro ,,Twoi'' weterynarze nie pomogli,to szukaj pomocy gdzie indziej.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: odcisk na lapce

Postprzez mrowka456 15 lip 2009, o 19:11

ja to mam wrazeinie (a przynajmniej tak to rozumiem) ze pies chodzi na palcach i ma porostu odciski ... moim zdaniem trzeba ywleczyc to chodzenie na palcach ... moze to ma podloze w tym ze np sa problemy ze sciegnami czy miesniami. a zbrubiale poduszki mozna natluszczac
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Re: odcisk na lapce

Postprzez ValdeQ 15 lip 2009, o 19:39

Psy są palcochodami i wszystkie chodzą "na paluszkach". Rozumiem jednak, że mała porusza się w dziwny sposób?

Na pewno bym nie lekceważył tego problemu, bo nienaturalny sposób chodzenia skończy się problemami z kręgosłupem. Odciski - jeżeli sa to odciski - można leczyć preparatami kosmetycznymi, takimi dla ludzi.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: odcisk na lapce

Postprzez czmtsz 12 lip 2010, o 09:49

Witam,
w sobote bylam z mala na comiesiecznym spacerku z labradoodlami, pod koniec spacerku mala zaczela dziwnie chodzic. Jakby ja wszystkie lapy bolaly. Kilka dni temu po dluzszym bieganiu za pilka zauwazylam, ze przez doslownie chwilke trzymala jedna lape w gorze. Sprawdzilam wtedy jej lapy i nic nie miala wbitego wiec jak to ja-paranoik, pomyslalam, ze ma problemy z kolanami albo biodrami. Kiedy wrocilysmy ze spaceru w sobote, oplukalam jej wszystkie lapy dokladnie i zaczelam ogladac. Na obu przednich lapach, na tych duzych poduszkach mala miala odciski, ktore pekly, nic nie krawily ale na lewej lapie odcisk byl na polowe tej glownej poduszki, na prawej lapie skora od odcisku juz odpadla (1/4 poduszki) a na lewej tylnej lapie na jednej z malych poduszek to samo (juz bez skory). Ta skorka pod spodem jest rowniez czarna tyle, ze bardziej miekka-jak to u ludzi. Umylam dokladnie woda utleniona i tak ja zostawilam. Wczoraj bez spacerku-tylko ogrodek a dzisiaj mimo, ze widze ze stapa ostroznie to juz ze swoja swinia-zabawka biaga jak opetana. Mam pytanie, czy to sie czesto zdaza? Czy moja to jakis wyjatek? Odciski takie i to na 3 lapach? Od wczoraj smaruje wazelina ale czy to ja od odciskow uchroni? Mial ktos z tym stycznosc? Jej spacerki sa zawsze na polach, trawce, bajorkach, czasami tylko musimy isc po chodnikach jakies 10 minut, zeby to trawki dotrzec. Co te odciski powoduje? Zadna z moich wilczurek nigdy nie miala tego problemu, zaden z kundelkow tez nigdy odciskow nie mial. Prosze o pomoc by temu na przyszlosc zaradzic.
Pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints