Fiprex spray

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Fiprex spray

Postprzez ania i snoopy 2 paź 2009, o 09:17

Chciałam spryskać mojego psa fiprexem. Jednak jeżeli go popsikam, a na następnym spacerze będzie padał deszcz, to czy on się nie zmyje? Pytam bo pogoda u mnie ostatnio w kratkę. Czy jeśli wykąpię psa tydzień po naniesieniu tego środka, to czy nadal będzie on działać ?
ania i snoopy
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 09:34

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Fiprex spray

Postprzez Atena 2 paź 2009, o 11:05

a jaki to fiprex? w sprayu, czy kropelki nanoszone na skórę? bo spray z pewnością ma krótki okres działalności, informację o długości działania powinnaś znaleźć na opakowaniu. Natomiast, jeśli są to kropelki, to ich działanie trwa około 4 tygodni, nie szkodzi im deszcz czy kąpiel, jedynie nie należy ich używać bezpośrednio po kąpieli psa, należy odczekać 24h.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: Fiprex spray

Postprzez ania i snoopy 2 paź 2009, o 11:26

W sprayu, działanie 1 miesiąc na kleszcze i 3 przeciw pchłom. Niestety nic nie pisze o kontakcie z wodą.
ania i snoopy
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 09:34

Re: Fiprex spray

Postprzez ValdeQ 2 paź 2009, o 12:35

Przez pierwszą dobę na pewno nie można spłukiwać, czyli tez dopuszczać żeby pies mocno zmókł. Fiprex w sprayu służy bardziej do doraźnego zastosowania. Spot-on działa w sposób trwały przez miesiąc przeciwko kleszczom, trzy miesiące przeciwko pchłom.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Fiprex spray

Postprzez ania i snoopy 2 paź 2009, o 13:16

Wcześniej co miesiąc stosowałam krople advantix, ale 2 razy znalazłam u niego pchłę. Pierwszy raz po spacerku, gdy buszował w trawie. Drugi raz u weterynarza i też po spacerku na takiej polance, no tam dużo psów chodzi, bo to niedaleko gabinetu. Były to pojedyncze egzemplarze, teraz codziennie psa oglądam po spacerze i jest ok. Pies jest mały, 35 cm, ale ma kudłate długie uszy, kudłaty brzuch, łapki, a ogon to ogromna pierzasta miotła, więc wszystko na niego lezie. Później była obroża kiltix, ale pies mi tak spuchł, że pyszczek miał jak u buldoga - duży i cały pomarszczony, zrobił się różowy i dostał okropnej wysypki. Dlatego weterynarz zaproponował fiprex spray. Już sama nie wiem jak go zabezpieczać.
ania i snoopy
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 09:34

Re: Fiprex spray

Postprzez ValdeQ 5 paź 2009, o 10:07

Skoro ma uczulenie to sprawdzaj jaka jest substancja czynna dla każdego ze środków.

W Kiltix to propoksur i flumetryna - według strony producenta http://www.bayerpasozytomstop.pl/rozwia ... ticleid/28

W Fiprexie to fipronil http://www.psiaki.pl/sklep/product_info ... ts_id/1061

Bardzo dobre opinie ma jeszcze taka obroża Preventic (substancja czynna to amitraza): http://www.psiaki.pl/sklep/product_info ... ts_id/1196
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Fiprex spray

Postprzez ridz 18 maja 2010, o 19:03

widzę, że macie doświadczenie ze "spot on" naprawdę jest to skuteczne?
ridz
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 maja 2010, o 18:49
Imię psa: michu
Rasa psa: kundel

Re: Fiprex spray

Postprzez ValdeQ 18 maja 2010, o 19:35

Ja stosuję od kilkunastu lat. Na szczęście żadnych przypadków zachorowań nie zanotowałem.

Ale trzeba pamiętać, ze preparat to nie wszystko. Preparat odstraszy większość kleszczy, a co do pozostałych to spowolni ich inwazję. Ale po każdym spacerze w miejsca, gdzie mogą być kleszcze, należy psa dokładnie obejrzeć, na całym ciele. Zdejmować kleszcze dopóki się nie wkręcą. Na szczęście po preparacie one są niemrawe, wolno łażą i dają nam nawet kilka godzin czasu zanim się wkręcą.

Co do pcheł, to jeszcze inna historia. Preparat praktycznie nie daje im szans ale trzeba je zwalczać w otoczeniu bo inaczej powstają wciąż nowe pokolenia i uprawiają inwazje na psa, a z głodu i na człowieka.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Fiprex spray

Postprzez ridz 20 maja 2010, o 22:04

a co dokladnie stosujesz?
ridz
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 maja 2010, o 18:49
Imię psa: michu
Rasa psa: kundel

Re: Fiprex spray

Postprzez ValdeQ 21 maja 2010, o 09:00

Dokładnie to Fiprex spot-on 75 stosuję, wielkość dobrana do wielkości zwierzęcia.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Fiprex spray

Postprzez ridz 21 maja 2010, o 18:47

oczywiscie te dawki sa orientacyjne podane na ulotkach?
ridz
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 maja 2010, o 18:49
Imię psa: michu
Rasa psa: kundel

Re: Fiprex spray

Postprzez uśmiechnięta 22 maja 2010, o 19:03

A ja uważam że to też idealny sposób nie jest. Chociaż wydaje mi się że i tak najskuteczniejszy. Dlaczego nie jest idealny? Jeżeli jestem na spacerze w lesie czy tego typu miejscach to zazwyczaj i tak jakiś kleszcz się skusi. I był przypadek kiedy mój pies mimo stosowania preparatu zachorował na babeszjozę.
uśmiechnięta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 maja 2010, o 18:12

Re: Fiprex spray

Postprzez ValdeQ 23 maja 2010, o 09:58

ridz napisał(a):oczywiscie te dawki sa orientacyjne podane na ulotkach?

Kupujesz tubkę dostosowaną do wielkości psa. Dawka jest jednorazowa.

uśmiechnięta napisał(a):mój pies mimo stosowania preparatu zachorował na babeszjozę.

Bo pewnie nikt mu kleszcza w porę nie wyjął. Preparat nie wystarczy. Trzeba psa po każdym spacerze kontrolować. Napisałem to 2 posty wyżej. Ale napisze to chętnie jeszcze 179 razy jeśli to komuś uratuje psa.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Fiprex spray

Postprzez uśmiechnięta 23 maja 2010, o 10:15

Psa zawsze oglądam po każdym spacerze. Ale jeżeli mówimy o psu bardzo puchatym, z olbrzymią ilością sierści to niestety choćbym nie wiem jak się starła to nie zawsze udaje się znaleźć te świeżo wbite i często zauważam te które posiedziały trochę dłużej i pewnie zdążyły zrobić swoje.
uśmiechnięta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 maja 2010, o 18:12

Re: Fiprex spray

Postprzez ValdeQ 23 maja 2010, o 14:00

W tych puchatych, a jeszcze do tego w ciemnowłosych jest rzeczywiście trudniej znaleźć.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Następna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

paw prints
cron