Wymioty - pomocy!

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Wymioty - pomocy!

Postprzez Aga_ 21 gru 2009, o 16:11

Witam!
Moja sunia (kundelek - niecałe 5 miesięcy) od dwóch dni wymiotuje i ma biegunkę (robi "na raty", małą ilość, nie jest to całkowicie wodnisty kał, jednak dość luźny, koloru ciemnej czekolady). W wymiotach znajdują się całe kawałki niestawionego pokarmu (mięso, bułka, ryż). Neli ma bardzo dobry apetyt, jest wesoła, bawi się i szczeka. Do jedzenia dostaje gotowanego kurczaka z ryżem i marchewką, małą ilość karmy Pedegree dla szczeniąt, bułkę.
Ostatnio, około tygodnia temu, psinka chorowała, w ogóle nie miała apetytu, przez 3 dni prawie nic nie jadła, miała wodnistą biegunkę, była osowiała. Weterynarz stwierdził zatrucie, przepisał leki: Catosal i Ditrivet, jak również zlecił badanie kału, które nic nie wykazało (żadnych bakterii chrobotwórczych czy też wirusów itd.) Po tych lekach wszystko się unormowało, psina jadła normalnie, załatwiała się normalnie. Jednak od dwóch dni wymiotuje. Jaka może być tego przyczyna i co dawać jej do jedzenia, aby nie zaszkodzić?
Dodam, że posiadam dwa szczeniaki, pierwszą chorobę przechodziły tak samo, przyjmowały te same leki. Natomiast teraz jedzą to samo, ale te niepokojące objawy występują tylko u suczki.
Proszę o pomoc!
Aga_
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 gru 2009, o 15:46
Imię psa: Neli i Nafi
Rasa psa: kundelki :)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Wymioty - pomocy!

Postprzez mArGoSiA 21 gru 2009, o 16:30

Byłaś u weterynarza? na początek wyeliminuj Pedigree i bułki z diety psa,a zastąp je porządnym jedzeniem.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Wymioty - pomocy!

Postprzez Aga_ 21 gru 2009, o 16:42

U weta jeszcze nie byłam. Miałam nadzieję, że to tylko chwilowa przypadłość i że dziś będzie lepiej, jednak po południu znów się powtórzyło. Więc wizyta u weta jest konieczna. Do tego czasu jednak chciałabym wiedzieć, czym mam karmić pieska. Wyeliminować pedigree - ok, podawać gotowanego kurczaka z ryżem i marchwaką - ok. Ale co oprócz tego? Zdania weterynarzy znacznie się różnią - jeden poleca ser biały, inny go odradza; jeden poleca bułkę, inny odradza; polecają suchą karmę Purinę, ale moje psiaki nie chcą jej jeść. Tak więc czym Wy karmicie swoje psiaki?
Aga_
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 gru 2009, o 15:46
Imię psa: Neli i Nafi
Rasa psa: kundelki :)

Re: Wymioty - pomocy!

Postprzez mArGoSiA 21 gru 2009, o 16:52

Jeżeli w przypadku szczeniaka występuje biegunka i wymioty to nie ma na co czekać bo taki maluch bardzo szybko się odwadnia więc jak najszybciej do weterynarza!

A co do jedzenia. Musisz zdecydować czy chcesz karmić dziewczyny jedzenie suchym czy gotowanym. Może się okazać,że dla jednej lepsze bd gotowane,a dla drugiej suche np.

To kundelki?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Wymioty - pomocy!

Postprzez Aga_ 21 gru 2009, o 16:58

Tak, to kundelki. Dziwi mnie, że Neli ma bardzo dobry apetyt (w przypadku poprzedniej choroby nie chciała nic jeść), zje rano, a po południu zwymiotuje. Nie zwraca wszystkiego, co zje. Niemożliwe, że się przejadła, bo dostaje małe porcje. Może nie służy jej mięso z kurczaka? Czym można je zastąpić? (Chociaż wcześniej je jadła i nie było żadnych problemów).
Aga_
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 gru 2009, o 15:46
Imię psa: Neli i Nafi
Rasa psa: kundelki :)


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości

paw prints