Zarobaczony szczeniak a ludzie

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Zarobaczony szczeniak a ludzie

Postprzez Psychomona 23 maja 2010, o 19:07

Witam serdecznie,nie znalazlam odpowiedzi na pytanie,ktore mnie nurtuje (chyba ,ze zle przeszukalam) wiec prosze o porade (moze ktos cos bedzie wiedzial)
A wiec do rzeczy,mam od niecalego tygodnia szczeniaczka (prawie 12-sto tygodniowego)kupilismy go od lekarza weterynarii,piesek byl juz raz szczepiony oraz odrobaczany,od piatku do dzisiaj znowu podawalismy mu leki na odrobaczenie i dzis rano zauwazylam malusienkie niteczni biale,mysle ze to byly jaja nicieni,nie bylo nic dlugiego itp,tylko wlasnie takie maluskie biale...jak wiadomo,szczeniaczki w 90 % rodza sie zarobaczone (mimo iz suka byla regularnie odrobaczana)i potrzeba troche czasu azeby sie tego wszystkiego pozbyc,czasem wlasnie po ktoryms tam z kolei odrobaczeniu dopiero wszytsko znika,wiec to mnie akurat nie martwi,bo wkoncu sie tego pozbedziemy,pieska wzielismy super zadbanego,od naprawde porzadnych ludzi,no ale teraz musimy sie pozbyc tych pasozytow do knca,ale martwi mnie jedno...mianowicie mam male dzieci(2 i 5 lat) no i czy moglismy sie zarazic w jakis sposob tymi pasozytami juz ?! czy jesli byly to jaja a nie juz pasozyty to czy pies nie ma tych pasozytow jeszcze? (no wiecie czy sie jeszcze nie wykluly hehe)?!
Martwi mnie to troche ,bo wiadomo ,jak to dzieci,zreszta my tez juz tak pokochalismy pieska ,ze spi z nami w lozku,tulimy sie do niego i przeciez nie biegamy za kazdym razem do lazienki myc rak...ta wlascicielka kazala nam odrobaczac pieska co 3 miesiace ,zeby bylo pewniej jesli wlasnie mamy dzieci w domu,znaczy teraz byl co miesiac czy jakos tak a juz od nastepnego razu niby co trzy miesiace,3 idziemy na kolejne szczepienie ,wiec jeszcze dopytamy naszego weta obok domu o to co ile mamy psa odrobaczac.

To nie jest pierwszy pies w naszym domu,ale wczesniej mielismy psa ktory byl juz stary i odrobaczany regularnie wiec jakos sobie nie przypominam ,zebym widziala jakies pasozyty u niego,a tym bardziej wtedy jeszcze nie mielismy dzieci(byla corka,ale byla jeszcze mala ,a pies byl juz bardzo chory,wiec praktycznie nie miala z nim kontaktu)

Co o tym myslicie?

Z gory dziekuje za wszystkie porady
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Zarobaczony szczeniak a ludzie

Postprzez leonberg 23 maja 2010, o 22:52

dzieci ( osoby dorosłe również ) mają wiele sposobności na zarażenie się pasożytami i wcale nie od szczeniaczka ;-)

nie dawno męczyłem o to samo swojego weta na zapytanie bardzo przewrażliwionej koleżanki w pracy. zalecenie było następujące:
odrobaczać systematycznie co 4 tygodnie zmieniając preparaty po 3 dawce. nie ma preparatów uniwersalnych działających na wszystkie pasożyty. po każdych 3 mc badanie kału psiaka i dziecka.
dla osób mniej przewrażliwionych odrobaczanie i badanie kału co 3 mc.

wyczytałem gdzieś że 60% ludzi ma pasożyty i o tym nie zdaje sobie sprawy przez całe życie. ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Zarobaczony szczeniak a ludzie

Postprzez Psychomona 24 maja 2010, o 15:44

Oczywiscie ,ze nie tylko od szczeniaczka mozna sie zarazic,bo przeciez i w glebie sa i w brudnej wodzie sa rozne dziadostwa i wogole wszedzie,ale jakos mnie tak to meczy :roll: jutro bede dzwonic do pediatry i pytac co o tym mysli...
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości

paw prints