Szczepienia

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Szczepienia

Postprzez kate1310 16 lip 2010, o 20:53

Praktycznie od zawsze ludzie, zwłaszcza na wsiach nie przywiązują zbyt dużo uwagi na szczepienia swych psów, a jest to takie istotne by każdego roku pamiętać o tym, aby zaszczepić psa. Dzięki temu nasz pupil będzie zdrowy i szczęśliwy. Bardzo ciekawy artykuł znalazłam na ten temat na bardzo ciekawej stronie internetowej: http://pieswdomu.pl/zdrowie/szczepienia.html
kate1310
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lip 2010, o 20:22
Imię psa: Puc
Rasa psa: Pekińczyk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Szczepienia

Postprzez czmtsz 17 lip 2010, o 08:38

Dzieki za ten artykul. Moja mala tu w Anglii miala szczepienia w wieku 9 i 12 tygodni. Weterynarz nic nie mowil o tych innych szczepieniach. To chyba oznacza, ze mala nie jest zaszczepiona przeciwko wsciekliznie ani parwowirozie... Chyba nam sie wizyta szykuje by sie dowiedziec wiecej szczegolow. Bardzo przydatne.
Ponizej kopiuje czesc artukule mowiacego kiedy na co sie psiaka szczepi.

"•6.-9. tydzień - pierwsze szczepienie przeciw zakaźnemu zapaleniu wątroby, nosówce, zakaźnemu zapaleniu żołądka i jelit (parwowirozie) oraz przeciw leptospirozie.
•Około 12. tygodnia - powtórne szczepienie przeciw zakaźnemu zapaleniu wątroby, nosówce, zakaźnemu zapaleniu żołądka i jelit, leptospirozie, a także pierwsze szczepienie przeciw wściekliźnie.
•14.-16. tydzień - drugi zastrzyk przeciw wściekliźnie.
•16.-20. tydzień - trzecie szczepienie przeciw parwowirozie (jeśli istnieją ku temu wskazania).
•Co roku - szczepienie przeciw zakaźnemu zapaleniu wątroby, nosówce, zakaźnemu zapaleniu żołądka i jelit oraz leptospirozie (tzw. dawki przypominające). Szczepienie przeciw wściekliźnie" zrodlo http://pieswdomu.pl/zdrowie/szczepienia.html

dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Szczepienia

Postprzez Psychomona 17 lip 2010, o 09:15

Moj psiaczek jest zaszczepiony przeciw:
:arrow: wsciekliznie,
:arrow: parwowirozie
:arrow: leptospirozie
:arrow: nosowce
:arrow: zapaleniu watroby
:arrow: i kaszelowi kenelowemu (psi kaszel)

Na wszystkie byla szczepiona dwa razy,oprocz wscieklizny ,bo tu gdzie mieszkam szczepia na to raz, do ukonczenia 5 miesiaca pies musi byc zaszczepiony...nastepne szczepienia wykonuje sie juz pozniej tylko raz w roku.
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Re: Szczepienia

Postprzez mopsia 27 sie 2010, o 10:04

moje psiny też były szczepione na te choroby, bardzo ciekawy artykuł :wink:
mopsia
 

Re: Szczepienia

Postprzez STARYWYGA 14 sty 2012, o 23:19

Czarek jak przyszedł do mnie na 2 dzień odrobaczony i szczepiony chyba na 4 lub 5 chorób
za 2 miesiąnce powtórzono szczepienie
do tego doszło szczepienie przeciw wściekliźnie
Obecnie co roku jest szczepiony przeciw Wściekliźnie
do tego jest odrobaczony co rok
STARYWYGA
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11 wrz 2009, o 22:50
Imię psa: Czarek Czarkowski
Rasa psa: Kundelek

Re: Szczepienia

Postprzez Cała Ona * 15 sty 2012, o 12:25

[b]czmtsz w Anglii na wściekliznę psy szczepi sie co 3 lata,a nie co roku jak w Polsce. :D

Jesli chodzi o psy "wiejskie" to wydaje mi się że jest o wiele mniejsza możliwość aby właściciele psiaków "uciekli" od szczepiania,bo wiadomo jak na wsi się to odbywa-wet przyjeżdza na na miejsce. Może i ludzie na wsi olewają inne szczepienia,ale a wściekliznę raczej szczepią,myslę że zdają sobie sprawe z zagrozenia.

Co innego w mieście -wydaje mi się że to jednak tu bardziej ludzie nie szczepią psów niż na wsi...to tylko takie moje spostrzeżenia.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" /Robert Benchley/
Avatar użytkownika
Cała Ona *
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 15:51

Re: Szczepienia

Postprzez Ermest 15 sty 2012, o 12:50

Szczepienia to zależy od człowieka, a nie tego czy wioska czy miasto. Owszem ja swojego psa szczepię tylko na wściekliznę, ale to nie znaczy, że nie uważam za ważne inne.
Witam wszystkich i pozdrawiam razem z moim psem
Avatar użytkownika
Ermest
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 333
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 09:57
Lokalizacja: Siedlce
Imię psa: Mały
Rasa psa: Mix


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints
cron