Ciąża?

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Re: Ciąża?

Postprzez gambo 2 wrz 2010, o 14:12

Czemu piszesz, że błądzić jest rzeczą ludzką? To się tyczy każdego z nas, a Ty to piszesz akurat w poście skierowanym do mnie, to po pierwsze. Po drugie, wcale nie napisałam, że wiem więcej od Ciebie, bo nie wątpię że wiesz dużo (w żadnym poście temu nie zaprzeczyłam), więc czemu piszesz o etyce Kalego?
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Ciąża?

Postprzez leonberg 3 wrz 2010, o 20:16

ok. ale rozmawiamy a nie obrażany się i obrażamy innych.

poprzednio strzeliłem focha. przyznaję że zirytowałem się okrutnie.

załóż że nie mam zamiaru obrażać ciebie nawet jeśli wydaje ci się że naskakuje na ciebie.
piszesz stereotypami i atakujesz innych nie zastanawiając się dlaczego napisali to czy co innego. jest na tym forum kilka osób które już dawno napisały by ci dlaczego twoja suczka zachowywała się w ten sposób i kiedy może w 100% potwierdzić ciążę. oblałaś je zimną wodą myśląc że najlepszą obroną jest atak. to naprawdę miłe osoby które starają się pomóc. czasem tylko "pomarudzą" ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Ciąża?

Postprzez gambo 4 wrz 2010, o 18:19

PRZEPRASZAM :oops: :wink:
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Re: Ciąża?

Postprzez leonberg 6 wrz 2010, o 18:09

ok
wypada bym i ja przeprosił ;-) przepraszam, bywam czasem cyniczny.

naprawdę ten artykuł jest wart przeczytania. przez lata zmieniało się podejście weterynarzy do antykoncepcji i sterylizacji. możesz więc spotkać się ze skrajnie rożnymi opiniami. na opiniach dr Niżańskiego można w pełni polegać. to u niego weterynarze robią specjalizację z płodności zwierząt.

niestety na właścicielu ciąży obowiązek dopilnowania suki. wiem że suczki w czasie cieczki bywają bardzo sprytne. wystarczy chwila nieuwagi i wracają dopiero po 2-3 dniach ;-) jeśli masz taki ''egzemplarz" w domu naprawdę warto przemyśleć sterylizację. prócz niechcianych ciąż, jest wiele argumentów zdrowotnych. wszystko w tym samym artykule. oczywiście właściciel musi sam podjąć decyzję i nie należy jej na nim wymuszać.

innym problemem są objawy ciąży u suki. jeśli nie masz pewności czy została pokryta to obserwacja suczki nic ci nie da. cieczka i ciąża u suki ma inny mechanizm niż u ludzi. od początku cieczki poziom hormonów stale wzrasta i utrzymuje się na wysokim poziomie przez wiele tygodni. nie ma znaczenia czy suczka została pokryta czy nie. jej organizm zachowuje się cały czas jakby przygotowywał się do porodu. dlatego wiele suk staje się po cieczce ostrożnych, więcej je itd. dlatego szukając objawów ciąży, mogłaś je zauważyć. to tak troszkę jakbyśmy zauważali objawy których się doszukujemy ;-)
jest też inny, odwrotny mechanizm. gdyby zdarzyło się że suczka nie ma warunków do wychowania szczeniąt - głód, stres itd. może wchłonąć zarodki.
z tych powodów ( oczywiście w wielkim uproszczeniu! ) nie ma skutecznej metody potwierdzenia ciąży niedługo po cieczce. zakłada się że po 30 dniach od zapłodnienia, zarodki nie mogą być już wchłonięte i wynik badania USG w 100% jest miarodajny.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Ciąża?

Postprzez gambo 10 wrz 2010, o 18:59

Wiem, że sterylizacja jest potrzebna ze względów zdrowotnych (maleje ryzyko zachorowania na wiele chorób; ostatnio wiele suk umiera na raka macicy, w przypadku wysterylizowanej suni jest to nierealne, gdyż po prostu nie ma tego narządu) i od jakiegoś roku próbuję wytłumaczyć to rodzicom, ale oni uważają, że to zbędne...
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Re: Ciąża?

Postprzez Maja_Saba 11 kwi 2011, o 17:09

Zbędne?? Moja suczka jest wysterylizowana i ma się dobrze :) Tu w grę wchodzą tylko koszty (ok 200zł) i kilka wizyt u weta (m.in. na zdjęcie szwów). No i trzeba mieć zaufanie do weta... Ale później jest ok, mojej suni nawet blizny nie widać (trzeba się przyjrzeć ;))
Pozdrawiam :)
MAJA
Obrazek

SABA
Obrazek
Avatar użytkownika
Maja_Saba
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 46
Dołączył(a): 20 kwi 2009, o 19:17
Lokalizacja: Poznań (okolice)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Labrador

Re: Ciąża?

Postprzez mery1998 6 sty 2022, o 17:44

W jaki sposób staracie się dbać o swoje zdrowie? Zainteresowanym tematem zdrowia polecam sprawdzić portal, na którym znajdziecie najróżniejsze artykuły, w tym jeden na tematem początkowych objawy ciąży . Może to pomóc naprawde sporej ilości osób.
mery1998
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 909
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 22:00

Re: Ciąża?

Postprzez agrus 26 paź 2022, o 19:37

Wiele kobiet ma różne zachcianki w czasie ciąży. Nie zawsze jednak wszystko można jeść. Jeśli macie ochotę na gruszki, to myślę, że warto przede wszystkim zerknąć sobie tutaj https://puppo.pl/gruszki-w-ciazy-i-podc ... znie-jesc/ i poczytać. Macie tam wiele cennych informacji na temat tych owoców. Dowiecie się również czy można je bezpiecznie jeść również podczas karmienia piersią.
agrus
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29 kwi 2016, o 21:12
Imię psa: wicio
Rasa psa: mix

Re: Ciąża?

Postprzez jamnik 8 mar 2024, o 10:43

Problemy z płodnością mogą być dla wielu kobiet źródłem stresu i frustracji, jednak ważne jest, aby pamiętać o dostępności wsparcia i skutecznych metodach leczenia. Strona https://www.novum.com.pl/diagnostyka-ni ... -u-kobiet/ zawiera informacje, które mogą pomóc w zrozumieniu problemu i znalezieniu najlepszej drogi do rozwiązania.
jamnik
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 715
Dołączył(a): 22 lis 2021, o 21:07
Imię psa: Koka
Rasa psa: Hovawart

Re: Ciąża?

Postprzez agrus 23 mar 2024, o 19:13

Dzisiaj chciałbym poruszyć temat przygotowań do karmienia piersią. Na stronie https://portalciazy.pl/ znajdziecie wiele praktycznych wskazówek i porad dotyczących karmienia piersią. Zachęcam do przeczytania tych artykułów i podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami forum. Myślę, że warto wymieniać się doświadczeniami w tym temacie.
agrus
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29 kwi 2016, o 21:12
Imię psa: wicio
Rasa psa: mix

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

paw prints