Odruch wymiotny, brak tchu!!!??

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Odruch wymiotny, brak tchu!!!??

Postprzez Kasia:) 2 paź 2010, o 19:59

Przepraszam, ze moze z byle powodu pisze, moze panikuje, ale za moja nie wiedze przepraszam najmocniej! Moj piesek shih tzu, od paru godzin ma odruch wymiotny, lecz nic nie wymiotuje... pare dni wczesniej wymiotowal zolta sliną, moj tato opowiadal mi po szkole, ze dzialo sie to rano, pare miesiecy temu tez to mial, pojechalismy do weterynazrza i byl odrobaczany po raz kolejny, ale to byl maj. Zapewne w poniedzialek zglosze sie do weterynarza, bo trzeba znow to zrobic. W TEJ CHWILI MA ODUCHY WYMIOTNE LEZY I WIDAC SIE MECZY! nie wiem jak mu pomoc, zdazalo sie to wczesniej ale rzechodzilo po gora trzech godzinach... miewa czesto tez takie nie wiem jak to nazawacv no nie moze zlapac oddechu i takjakby sie krztusi, to do tego doszlo przed chwilą, on az tak sapie, chrząka. Przetsraszylam sie pewnej nocy z mama bo nie wiedzialysmy co to, zdarza mu sie to przynajmniej raz w tyg. wiem , ze shih tzu maja zwezone drogi oddechowe i jest im ciezej, ale czy to normlane, ze zdarza mu sie cos takiego??;/ Bardzo sie boje, chociaz te ruchy wymiotne juz mia. ma poltorej roku, jest to nasz pierwszy pies i bardzo sie niepookoe bo nie mam jeszcze doswiadczena. Przepraszam, ze tak sie zale panikuje, ale mam nadzieje, ze cos poradzicie.
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Odruch wymiotny, brak tchu!!!??

Postprzez czmtsz 3 paź 2010, o 22:30

Kurcze nie wiem co te odruchy wymiotne moze powodowac. Wiem, ze niektore psiaki maja astme, moze maluszek spi na czyms na co jest uczulony, moze stad te dusznosci. Moja kolezanka ma buldoga francuskiego, one tez maja takie krotkie ryjki i ten jej to chrapie, chrzaka ale nigdy sie nie dusi. Koniecznie idz z psiakiem do weterynarza. Odrobaczac nalezy chyba co 3 miesiace-wystarczy pieskowi dac tabletke wiec lepiej zapobiegac robakom niz ze wywalac kiedy psiak sie meczy. Te paskudctwa moga bardzo zaszkodzic pieskowi. Pozdrawiam i zycze wszystkiego naj maluszkowi.
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Odruch wymiotny, brak tchu!!!??

Postprzez pauli 5 paź 2010, o 20:53

opisywane objawy wydają się pasować do robali - w cyklu rozwojowym glisty psiej następuje wędrówka z płuc - larwy są odkaszliwane przez psa a następnie połykane i dalej robale siedzą w przewodzie pokarmowym.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints