nużyca u spanielki

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

nużyca u spanielki

Postprzez Minika 23 paź 2010, o 18:29

Witam,
od pewnego czasu moja 1,5roczna suczka (spaniel) zaczęła się bardzo intensywnie drapać. Do tego po zewnętrznej stronie ucha zaczęła wypadać. Dodatkowo na brzuchu pojawiły się czerwone kropki które okresowo znikają, prawdopodobnie alergia. Wet po badaniach mikroskopowych stwierdził nużycę:( Powiedział że psiak w tym wieku nie ma zbyt dużych szans na całkowite wyleczenie. Zuza dostała na kark jakiś preparat, do powtórzenia za 2 tygodnie. Jeśli to nie pomoże, trzeba będzie zastosować iwermektynę, a nie wiadomo jakie będą skutki uboczne, może doprowadzić nawet do śmierci. Jest to uzależnione od genu nadwrażliwości na iwermektynę, a w przypadku spanieli nic na ten temat nie wiadomo...
Chciałabym spytać czy macie jakieś doświadczenia zwiazane z ta chorobą, metodami leczenia, jakimiś naturalnymi sposobami... No i być może jakiś własciciel spaniela mógłby powiedzieć jak może zadziałać taka terapia.
Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co o tym wszystkim myśleć i strasznie się o pieska martwię:/
Minika
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 lip 2009, o 20:24
Imię psa: Zuzia
Rasa psa: cocker spaniel

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: nużyca u spanielki

Postprzez pietruszka 23 paź 2010, o 19:51

Minika napisał(a):(.....) Powiedział że psiak w tym wieku nie ma zbyt dużych szans na całkowite wyleczenie. (......)


to znaczy że jest za młoda czy za stara? Proponuję podejść do innego weta, powtórzyć badanie i poprosić o wyjasnienie czy faktycznie jest to tak trudne do wyleczenia i czy może zakończyć się tak tragicznie. Bo coś mi się wierzyć nie chce ......
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints