Kleszcze ...

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Lucjusz 11 cze 2006, o 09:47

hihih :lol: I co teraz :?: Może Waldek coś wie :?:
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 11 cze 2006, o 11:00

Ja wierzę w preparaty spot-on. Obroża może być dodatkowym zabezpieczeniem.

Nie bardzo pozwalam, żeby Xenia się bawiła z psami noszącymi chemiczne obroże na karkach, przecież ona może to polzać.

Co do Twojej obroży to możesz założyć i jesli nie wywołuje reakcji alergicznych pies może ją nosić. O skuteczności oczywiście nic nie wiemy.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Atena 11 cze 2006, o 11:30

Lucjuszu - ta obroża jest firmy PULDEX, a nie PULDEQ - prawda :?: :lol:

a tak przy okazji, znalazłam w necie takie zestawienie różnych preparatów na kleszcze:
:arrow: ZESTAWIENIE
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Lucjusz 11 cze 2006, o 12:35

Kurcze, rzeczywiście. przepraszam za pomyłke.
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Basia_sz 11 cze 2006, o 13:36

ValdeQ napisał(a):Co do Twojej obroży to możesz założyć i jesli nie wywołuje reakcji alergicznych pies może ją nosić. O skuteczności oczywiście nic nie wiemy.


Co do skuteczności, to ja kupiłam Maxowi obrożę, nie pamiętam, jak się nazywała, po prostu zobaczyłam i kupiłam :oops: , i muszę powiedzieć, że od tej pory kleszcza nie złapał. Przedtem miał pięć, a po założeniu obroży, na razie ani jednego. Jeszcze takiej obroży nie miałam, przeważnie są takie jakby "gumowe", w różnych kolorach, a ta jest cała w kolorowe paseczki i z takich jakby, hmmm, kręconych cienkich sznureczków pleciona, bardzo estetyczna zresztą. Mam nadzieję, że nadal będzie działała, jak do tej pory :D
Chciałam dodatkowo spryskać Maxa fiprexem, ale ktoś napisał, że mamy nie przesadzać w drugą stronę, więc na razie dałam spokój, skoro obroża na razie się sprawuje dobrze.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez jola 21 cze 2006, o 07:02

Sluchajcie 3 miesiac stosuje dziewczynom Sabunol dr Seidla i jeszcze nie mialy jednego kleszcza a bardzo czesto plywaja i buszuja po lesie i co najwazniejsze nie maja zadnego uczulenia aaa i cene ma przyzwoita.
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Atena 21 cze 2006, o 07:08

jola napisał(a):Sluchajcie 3 miesiac stosuje dziewczynom Sabunol dr Seidla i jeszcze nie mialy jednego kleszcza a bardzo czesto plywaja i buszuja po lesie i co najwazniejsze nie maja zadnego uczulenia aaa i cene ma przyzwoita.

dokładnie :) zgadzam się, ja również jestem bardzo zadowolona z tego preparatu.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Basia_sz 9 lip 2006, o 14:57

Mam pytanie :)
W czwartek Magda była z Maxem u weta, i między innymi, zakroplił go Fiprexem, przeciw kleszczom. Powiedział jej jednak, że z powodu tego, że Max ma bardzo gęstą sierść, to nie jest pewien, czy ten preparat podziała, jak należy :? . Trochę mnie to zdziwiło, jak Magda mi to powiedziała, bo jeszcze nigdy przedtem, czegoś takiego nie mówił, a przecież już kilkakrotnie stosowaliśmy Fiprex. (i działało)
Doradził, żeby jeszcze dodatkowo kupić obrożę, tylko taką "za co najmniej 30 zł, bo te tańsze są do niczego". Wczoraj wyciągnęłam Maxowi kleszcza :? , więc nie wiem, czy rzeczywiście Fiprex nie działa :?:
W związku z tym, mam pytanie, czy moglibyście mi polecić obrożę jakiejś dobrej firmy, która działa :?: Albo może lepiej by było zakroplić go czym innym :?: Tylko, czy można po zastosowaniu jednego środka, za kilka dni stosować inny :?:
A może ValdeQ mógłbyś mi coś polecić ze swojego sklepiku :?:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez ValdeQ 9 lip 2006, o 15:44

Żaden preparat nie działa w 100%. A już na pewno nie tak, jakbyśmy chcieli. W przypadku kleszczy działanie bójcze fipronilu (czyli np. Frontline, Fiprex) następuje w czasie do dwóch dni.

Dlatego psa należy codziennie oglądać i jeśli są pasożyty, zdejmować je (te niewkręcone) lub wykręcać.

Xeni wkraplam Fiprex, regularnie co miesiąc i robię codzienny przegląd. Wkręconego kleszcza nie widziałem od lat. "Luźne" się zdarzały, po spacerze w miejscu, gdzie jest ich wysyp, to nieuniknione. Ale kleszcz przed wkręceniem jest niegroźny.

Niektórzy stosuja dodatkowo obroże. W takim przypadku polecam Preventic. Forumowiczom mogę wysłać za 30 + koszt listu/paczki. Preventic ma 65 cm.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Basia_sz 9 lip 2006, o 15:53

Ja wiem, że przegląd jest konieczny :!: Tylko kłopot w tym, że faktycznie, sierść gęsta i w dodatku czarna, więc tego cholernika bardzo trudno się dopatrzeć :? Widać go dokładnie dopiero wtedy, gdy już się napije :(, bo jak wiadomo, odwłok mu jaśnieje, no i wtedy jest widoczny :?
A jeżeli chodzi o tą obrożę, to, jak długo ona działa :?: Czy też miesiąc :?:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez pauline_g 9 lip 2006, o 16:07

No to rzeczywiście Basiu masz problem. Reksio jest w większości biały i łatwo jest wyczaic takiego skurczybyka przyczepionego do skóry. Na dodatek Reksia sierść jest rzadka i preperat może działać skutecznie. Wczoraj właśnie wet pryniósł nam do domu Fiprexa, wykąpiemy Reksia i dziś mu pokropie.

W te wakacje Reks zaliczył już ze 3 kleszcze :?
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Atena 9 lip 2006, o 16:19

Basiu - Preventic zabezpiecza przed kleszczami przez 3 miesiące, a przed pchłami i innymi przez 6 miesięcy.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez linka107 9 lip 2006, o 16:49

A moze znacie jakies produkty z rynku amerykanskiego dla nas...Saba ma 3 miesiace i nie wiem czy mozna ja tak czymkolwiek pryskac?
Ewelina



Obrazek
linka107
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 81
Dołączył(a): 31 maja 2006, o 18:20
Lokalizacja: Chicago

Postprzez Basia_sz 11 lip 2006, o 06:35

Atena napisał(a):Basiu - Preventic zabezpiecza przed kleszczami przez 3 miesiące, a przed pchłami i innymi przez 6 miesięcy.


Dzięki :D, to ja się udam do ValdQa na PW 8) , pod warunkiem, że uda mi się coś napisać, zanim mi znowu neta nie wywali :? :(
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez marmara_19 6 wrz 2006, o 21:42

moje psy maja juz chyba 4 meiisac klitixa, na poczatku zlapaly po 1-2 kleszczach ale byly one takie dziwne.. lekko wbite i jakby niezywe.... ale to bylo pare dni od zalozenia obrozy gdzie w miedzyczasie byla jednodniowa przerwa w noszeniu tych obrozy bo bylismy nad jeziorkiem... od tej pory zero kleszczy... wakacje w gorach tygodniowe.. psy bez obrozy bo dzien w dzien praktycznie kilka razy przelazily,przeplywaly przez rzeke... lasy , laki pola... i kleszczy nie bylo:) jeden minus tej oborzy jest wlansie to, ze nie moze pies w niej plywac..... a tak to jestem bardzo zadowolona jak narazie:)
Obrazek
Avatar użytkownika
marmara_19
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 764
Dołączył(a): 20 wrz 2005, o 16:27
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 54 gości

paw prints