Labrador-trzęsawka (??)

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Labrador-trzęsawka (??)

Postprzez Maja_Saba 11 kwi 2011, o 16:58

Witajcie! Moja 2,5 letnia Labradorka, co jakiś czas miewa trzęsawki (miała to ok 4x) i nie znam powodu, a boję się, że to jakaś choroba, ale nic na ten temat nie znalazłam...
Dzieje się to mniej więcej tak: jest wszystko dobrze, spaceruje po domu, bawi się i nagle jakby się czegoś bała (chociaż nie ma czego, bo w domu jest cicho), przychodzi, tuli się, wchodzi między nogi, albo po prostu idzie na swoje posłanie i cała drży (za pierwszym razem też ciężko łapała oddech, ale nie powtórzyło się to)! Jak ją przykryje kocykiem to po dłuższej chwili jej przechodzi, ale nie pokoi mnie fakt, że to się powtarza!

Czy wiecie co to może być? Błagam pomóżcie, na razie nie chce interweniować u weta, jak nic nie poradzicie to zadzwonię.
Pozdrawiam
MAJA
Obrazek

SABA
Obrazek
Avatar użytkownika
Maja_Saba
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 46
Dołączył(a): 20 kwi 2009, o 19:17
Lokalizacja: Poznań (okolice)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Labrador

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Labrador-trzęsawka (??)

Postprzez m.m 12 kwi 2011, o 11:27

Maja_Saba napisał(a):na razie nie chce interweniować u weta


A to dlaczego? Nikt Ci tu przez internet nie zdiagnozuje psiaka. Lepiej od razu skonsultować się z weterynarzem (nawet jeśli okaże się, że to nic poważnego) niż później żałować. To mogą być jakieś problemy neurologiczne.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Labrador-trzęsawka (??)

Postprzez Maja_Saba 12 kwi 2011, o 17:51

Pojadę, ale mój weterynarz jest daleko i muszę mieć samochód, a mój tata praktycznie codziennie pracuje. Ale pojadę. Chciałam sie po prostu dowiedzieć czy ktoś miał podobny przypadek, po to chyba jest ten dział, a nie od tego żeby kazać wszystkim jechać do weterynarza... :roll:
MAJA
Obrazek

SABA
Obrazek
Avatar użytkownika
Maja_Saba
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 46
Dołączył(a): 20 kwi 2009, o 19:17
Lokalizacja: Poznań (okolice)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Labrador

Re: Labrador-trzęsawka (??)

Postprzez m.m 12 kwi 2011, o 17:55

Maja_Saba napisał(a):Chciałam sie po prostu dowiedzieć czy ktoś miał podobny przypadek


Tak, miałam podobny przypadek.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Labrador-trzęsawka (??)

Postprzez lek.wet. 1 cze 2011, o 11:41

Wspomniane "trzęsawki" to zapewne dreszcze. Bo chyba nie drgawki jak podczas ataku epileptycznego. Myslę, że warto brać pod uwagę np. zarobaczenie psa jesli nie jest systematycznie odrobaczany poniewaz wówczas moga wystepowac ataki pseudoepileptyczne. Dlatego koniecznie warto psa odrobaczyc dobrym peparatem np. Drontal. Poza tym trzeba brac pod uwagę zwykły refleks bolesności. Kiedy psa coś boli zwykle pojawiają się dreszcze. jest to rasa predysponowana do schorzeń ortopedycznych i może trzeba przyjrzeć sie temu zagadnieniu.
lek.wet.
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 11:21


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints