Ratunku - pchły!!!

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Ratunku - pchły!!!

Postprzez Basia_sz 13 paź 2005, o 05:52

Słuchajcie, jestem zrozpaczona - Max ma pchły! :cry:
Nie pisałam o tym wcześniej, no bo "nie ma się czym chwalić" :? , a poza tym sama chciałam sobie dać z tym radę, okazało się jednak, że potrzebuję Waszej rady. Napiszę w skrócie jak to odkryłam.
Jakiś miesiąc temu Max zrobił sobie "wycieczkę" po okoklicy, po prostu przez nieuwagę młodszych domowników uciekł "w świat". Po półtoragodzinnych poszukiwaniach wreszcie go znalazłam w towarzystwie kolegów.
Jakiś tydzień, albo dziesięć dni temu przy czesaniu, zauważyłam "coś" przy nasadzie ogona, tam, gdzie gryzł się najintensywniej. W panice pojechałam do sklepu i kupiłam środek na pchły w aerozolu. Spryskałam go dwa razy (na opakowaniu pisze, że po 7 dniach można powtórzyć), ale wcale nie jestem pewna, czy zrobiłam to dokładnie, bo chociaż zaprosiłam do pomocy "silnego chłopa", to pies się wyrywał i wił jak piskorz, we dwójkę mieliśmy kłopot sobie poradzić.
Poszukałam w googlach coś na ten temat i polecają taki środek w płynie, który wsiąka w tkankę tłuszczową i potem pies tym "paruje" i odstrasza to pchły.
Powiedzcie proszę, czy ten środek poradzi sobie również z tymi pchłami, których ewentualnie nie udało mi się zabić przy pomocy tego aerozolu, czy też tylko będzie odstraszał "nowe kandydatki"?
No i w ogóle poradźcie coś :!: :cry:
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 13 paź 2005, o 07:00

Nie jestem doswiadczonym tepicielem pchel, poniewaz atenki jakos sie nie lapia (na szczescie :D). Ale powiedz mi, czy kapalas Maxa przed spryskaniem tym aerozolem?? Bo chyba najpierw powinnas go wykapac, najlepiej w jakims pchlobojczym szamponie, a potem reszte wytepic tym aerozolem. Ale mysle, ze rownie dobrze mozesz wykapac go teraz, a pozniej zastosowac jakies spot-on na kark - tylko uwazaj nie Fiprex - wiele psow mialo po nim problemy ze skora.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Basia_sz 13 paź 2005, o 08:54

Dzięki za radę, będę uważać na ten Fiprex. No i naturalnie go wykąpię, możecie mi polecić skuteczny szampon?
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Psiarka 13 paź 2005, o 15:21

Niestety nie mogę polecić ci skutecznego szamponu, ale spróbój też obrożę przeciwpchelną. Moja babcia zakłada swojemu pieskowi właśnie taką i działa dobrze!
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Atena 13 paź 2005, o 16:24

co do szamponu to nie wiem :( moze po prostu pojdz do sklepu i kup jakis z cen posrodku, tzn. nie najtanszy i nie najdrozyszy, a najlepiej spytaj jeszcze sprzedawce, co poleca. Powinien wiedziec, co najczesciej ludzie kupuja i z czego sa zadowoleni :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez pauline_g 13 paź 2005, o 16:47

kąpiele nic nie dają (wim z doświadczenia), miałam kiedyś kundelka i ze dwa trzy lata temu była plaga pcheł, poszłam do weta dał mi friprex i po pchłach!!

a co do kąpania - z dawnym pieskiem tyle się po wetach nachodziłam i taen co dał nam friprex'a powiedział, że pchły nie żyją na psie tylko wskakują i gryzą, a potem wyskakują!! i dla tego jak kąpałam psa to zabijana była tylko częćś pcheł i po jakimś czsie wskakiwały nowe!! :D :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Basia_sz 13 paź 2005, o 17:04

No właśnie, o tym wskakiwaniu czytałam w googlach. Podobno pchły są na psie tylko przez godzinę, a pozostałe 23h są w środowisku. Ciekawe tylko kto to sprawdził i jak?
Z tą obrożą to jest tak, że Max cały czas takową nosił, jak się kończył okres działania, to kupowałam nową. Ale przy tej całej alergii (teraz myślę że winne były po prostu pchły, tylko nie wiem, jak wet nic nie zauważył) szukałam wszystkiego, co mogłoby na psa działać niekorzystnie, więc prawie nową obrożę, jeszcze wydzielającą silny zapach, po prostu wyrzuciłam. :ojej:
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez ValdeQ 13 paź 2005, o 17:19

Zastosuj Fiprex spot-on. Przez 3 miesiące masz pchły z bańki.

Opowiadania o uczuleniu produkują w większości weterynarze - sprzedawcy Frontline, który jest dwa razy droższy.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Basia_sz 13 paź 2005, o 17:43

Wielkie dzięki wszystkim!
Moja mama zawsze mi powtarza: "Nie miała baba kłopotu, kupiła se psa!"
Ale ja się z Nią w ogóle nie zgadzam!!! (pod tym względem) :wink:
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez pauline_g 13 paź 2005, o 19:44

moji rodzice też tak czasem mówią, a mama nawet, że nie chce go dotykać, a jak są sami to go przytula!! nie martw się mama pewnie tak nie myśli!! :D
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Atena 13 paź 2005, o 20:54

ValdeQ napisał(a):Opowiadania o uczuleniu produkują w większości weterynarze - sprzedawcy Frontline, który jest dwa razy droższy.

Piszac, ze wiele psow mialo klopoty ze skora mialam na mysli autentyczne historie od moich znajomych, a nie historyjki zaslyszane od weta :evil: Ja osobiscie nie moge sie wypowiedziec, poniewaz nie stosuje nic, bo jak juz wspominalam, ateny sie pchly nie imaja :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez pauline_g 13 paź 2005, o 20:57

bo na takim gołym ciałku nie mają się gdzie ukryć (zimno im) :D
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 13 paź 2005, o 21:04

A ja stosuję Fiprex i dlatego Xeni pchelki sie nie imają :lol:

Ale bardziej chodzi o kleszcze, po niektórych naszych spacerach trzeba z Xeni zdjąć i pięć kleszczy :o
Na szczęście na niej łatwo widać.

Dostarczam też Fiprex wielu znajomym. Nie spotkałem się z problemami skórnymi z tego powodu.

Chociaż oczywiście jestem w stanie zrozumieć, że preparat spot-on może wywoływać reakcje skórne i nawet alergiczne, jak zresztą każda substancja chemiczna podana na skórę.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Atena 13 paź 2005, o 21:21

pogrzebalam w ksiazeczce psiej i dojrzalam ze kiedys wet rozlal na atenie Duowin Contact na pchly i kleszcze. :arrow: Duowin Contact
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ValdeQ 13 paź 2005, o 21:29

Jak widzę, ten ma inny składnik czynny. Róenież Hery robi praparat w kroplach, podobno jedyny, jaki można stosować u szczeniąt juz od 6 tygodnia.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Następna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

paw prints