łupiez na skorze

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

łupiez na skorze

Postprzez barbiella 29 kwi 2007, o 18:12

mam yorka 5 miesiecznego kąpię go raz w tygodniu ale od pewnego czasu zauważyłam że pojawił się łupież na skórze,zasięgnełam porady lekarza kazał wykąpac psa w nizoralu a ostatni raz spłukać go wodą z octem.Zastosowałam się do porad choć na razie nie widzę pozytywnych efektów.Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co dalej robić.[/b]
barbiella
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 kwi 2007, o 17:27

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 29 kwi 2007, o 18:52

A dlaczego kąpiesz psa tak często? Czy to konieczne, żebyś go kąpała co tydzień? Taki brudasek? 8)
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

łupiez na skorze

Postprzez barbiella 29 kwi 2007, o 19:50

nigdy wcześniej nie miałam psa a z różnych zródeł słyszam że co tygodniowa kąpiel jest w sam raz.jeszcze mam pytanko jakich szamponów najlepiej uzywać do kąpieli :?:
barbiella
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 kwi 2007, o 17:27

Postprzez szczotek 29 kwi 2007, o 20:23

Łoj to źle słyszalaś... w miare możliwości jak najrzadziej...

A szampon najlepiej special dla yorków bo one nie mają siesci tak jak inne psinki.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Gość 1 maja 2007, o 19:00

:idea: Łupież może być wywołany zmianą karmy...[mój husky też ma łupież]
:arrow: Mam 2 mies. Huskiego i vet powiedział że kąpać go 1x na miesiąc
:!: Ale Husky to nie York :!:
Gość
 

Postprzez Marcin Dondelewski 29 maja 2007, o 20:51

idź do weterynarza i powie Ci napewno jaki szampon do twojego psa jest najlepszy.

Źle robisz, że tak często kąpiesz psa.

Pies powinien być kąpany ale dużo rzadziej.
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez borderek 7 cze 2007, o 22:40

yorka kąpie się często ze względu na to,że ma włos,a nie sierść
łupież możebyć spowodowany źle dobranym szamponem,karmą,alergią
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Panibee 8 cze 2007, o 18:27

Czytałam, że yorka można kąpać bardzo często pod warunkiem, że będą używane odpowiednie, renomowane kosmetyki. York, jak wszyscy wiedzą, nie ma sierści, nie nadają się dla niego kosmetyki typowe dla innych ras.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez aGula1810 14 cze 2007, o 17:09

Myślę że przyczyną łupieżu mogą być:

-uczulenie na kosmetyki, zmień je na hypoalergiczne(są bardzo delikatne i na bazie ziół)
-używaj odżywek np (olejek norkowy- dobrze nawilża)
-dodawaj piesiowi do pożywienia dobrej jakości oliwę, ten sposób jest sprawdzony, na pewno nie zaszkodzi(odpowiednia ilość) a skóra i włosy poprawią się od wewnątrz.
-podawaj najlepiej jeden rodzaj karmy o wysokiej jakości, aby wykluczyć ryzyko ewentualnego uczulenia.
aGula1810
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 16:41

łupież

Postprzez kessi 27 lut 2008, o 12:35

ja też miałam raki kłopot ale pomugł nizoral i gammolen,to jest omega w kapsułkach podawałam przez pierwsze dwa rtgodnie 2x dziennie a teraz raz dziennie i łupiez znika .moja sunia dostała uczulenie na zwikły szampon dla yorków ,polecam raki z jedwabiem PETSILK mozna kupic przez internet jest super i bardzo wydajny do tego odżywka .Używałam to wcześniej i było dobrze ale sie skończył i od zwykłego łupez niestety.Yorki sie kąpie co około dwa tygodnie bo włos nie rosnie ,one nie maja podszerstka i wymagaja yakiej pielęgnacji.Nie radze uzywać dłudo z olejkiem norkowym bo włos żółknie są z inymi ojejkami różne.A gammolen kupuje sie u weterynarza.pozdeawiam powodzenia[color=red][/color]
kessi
 

łupież

Postprzez Gość 21 sie 2008, o 15:47

łupież może być też spowodowany:suchą skórą, jej zapaleniem, złą pielęgnacją itp. ja mam 8tyg pieska,który tez ma łupież rozmawiałam przez tel. z weterynarzem i wymienił mi tych kilka czynników,ale musimy sie jeszcze wybrać do lecznicy bo musi zobaczyć psiaka i wtedy oceni.
Co do kąpieli to mi hodowca powiedział, że yorki powinno się kąpać przynajmniej 1w miesiącu, ale jeśli jest potrzeba to częściej-choć raz na tydzień to chyba faktycznie za często
Pozdrawiam
Gość
 

łupież

Postprzez Gość 21 sie 2008, o 15:48

a.... zapomniałam napisać wymienił też robaki
Gość
 


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

paw prints