cieczka

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Magda* 10 lip 2008, o 13:28

Mam pytanie. Atena pierwszą cieczkę miała od 31 grudnia prawie do końca stycznia. Kiedy powinna mieć następną ? Jest to moja pierwsza w życiu suczka i nie mam żadnego doświadczenia w tych sprawach :P a bardzo bym chciała jeszcze w tym roku ja wysterylizować.
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 10 lip 2008, o 13:58

teoretycznie suka ma cieczkę co 6-7 miesięcy, ale niektóre mają wydłużony ten czas. Aczkolwiek, pewnie niedługo panna dostanie :) Czy ma już powiększony srom?
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Magda* 10 lip 2008, o 16:31

Nie, ale częściej się wylizuje. Dzieki za odpowiedź. :)
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Atena 10 lip 2008, o 16:45

Magda* napisał(a):Nie, ale częściej się wylizuje.

hmmm, a może ona już dostała cieczkę? Aza teraz ma cieczkę praktycznie bez wycieku, srom też nie jest powiększony. Jedyna oznaka, to to, że teraz zaczynają się nią psy interesować (jest w połowie) i że właśnie się wylizuje.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Magda* 11 lip 2008, o 12:29

:? o kurde, nie wiedziałam , że tak może byc. Myślę jednak , że jeszcze nie ma , psy sie nia nie interesuja narazie ;) Dzięki
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Gość 11 lip 2008, o 14:03

Wiatam!

Co to oznacza ze suka sie spalila oczywiscie jest to stwierdzenie potoczne uzywane przez moich znajomych a ja nie mam pojecia o co im chodzi wiem ze zwiazane jest to z cieczka...

poprostu nie wiem na czym to polega.
Gość
 

Postprzez Magda* 30 lip 2008, o 12:34

Atena 2 dni temu zaczeła drugą cieczkę . Pierwsza to nic w porównaniu do tego co teraz jest :? ugh. Czy to prawda , że już po 6 tyg. od cieczki można sterylizować ?
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Atena 30 lip 2008, o 12:54

Magda* napisał(a):Atena 2 dni temu zaczeła drugą cieczkę . Pierwsza to nic w porównaniu do tego co teraz jest :? ugh. Czy to prawda , że już po 6 tyg. od cieczki można sterylizować ?

mnie weci zawsze mówili, że trzeba poczekać około 3 miesięcy, żeby organizm się wyciszył i żeby było na pewno wiadomo, że nie ma/będzie urojonej.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Magda* 30 lip 2008, o 15:26

Dzieki. :)
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez czarny_motyl 30 lip 2008, o 19:48

Magda* napisał(a):Atena 2 dni temu zaczeła drugą cieczkę . Pierwsza to nic w porównaniu do tego co teraz jest :? ugh. Czy to prawda , że już po 6 tyg. od cieczki można sterylizować ?


przejdz sie do weta pewnie trzeba zrobic badania krwi moze zalapiesz sie na jakas promocje[tak jak my] a wtedy trzeba rezerwowac miejsce wczesniej
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez leonberg 31 lip 2008, o 10:46

suczke najlepiej sterylizowac 9 tyg po cieczce tak by ilosc hormonów był jak najwyzsza. dobrze jest miec zapisane daty poprzednich cieczek i ich długosc tak by wet mógł w przyblizeniu okreslic kiedy poziom hormonów bedzie najwyzszy.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Magda* 31 lip 2008, o 13:20

Dziekuje za rady. :)
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Gosinka 13 sie 2008, o 22:33

Myślę, że te 6 tyg to minimalny okres po zakończeniu cieczki. Ja też jak się umawiałam to miałam przyjść po ok. 2 miesiącach. Co do samej operacji - rozjazd cenowy jest duży, ok dla średniej wielkości psa trzeba się liczyć z wydatkiem 200-250 zł, w czasie akcji sterylizacyjne na początku kwietnie od 150 zł.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dziubin 23 lis 2008, o 14:10

Witam

Mamy 7 miesieczna sunie 'Lusi' i wlasnie zaobserowalismy krawienie, wiec najprawodpodobniej rozpoczela sie jej pierwsza cieczka, piesek ma bude i mieszka sobie na dworze, mamy ogrodzona dzialke - prosze poradzic, jak mamy ja zabezpieczyc, czy nalezy ja uwiazac :(

Niestety spodziewamy sie tez stadka psow... ale nie jestesmy w stanie upilnowac dokladnie suni, zawsze latała sobie po całym terenie, a dzisiaj, mimo iz spadl snieg, coraz chetniej biega w rozne zakamarki, moze podzielic sie z nami jakimis poradami...

Pozdrawiamy

Łukasz i Angelika :)
dziubin
 

Postprzez leonberg 23 lis 2008, o 14:28

u mnie nie ma dostepu do zewnetrznego ogrodzenia, ogród jest zaplanowany tak ze suka nie moze zostawiac zapachu bezposrednio przy płocie. unikamy w ten sposób stadka amantów siedzacych przez domem. oprócz tego w okresie cieczki pies nie przebywa sam na dworze. nie jest spuszczany ze smyczy podczas wyjsc poza dom oraz spacery sa ograniczone. płodne dni sa gdy ustaje krwawienie niemniej miedzy 1 a 30 dniem nalezy uwazac. jesli nie chcecie szczeniat najlepszym wyjsciem jest w przyszłosci sterylizacja.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints