Linienie

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Re: Linienie

Postprzez Scotie. 27 kwi 2011, o 19:14

:) wiem,że teraz odbiegnę od tematu ale Plx możesz napisać mi trochę np. na PW informacji na temat borderków?(dużo o nich czytałam ale chciałabym dowiedzieć się o nich od właściciela)Jestem zafascynowana tą rasą :mrgreen: Byłabym wdzięczna.
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"
Obrazek
Avatar użytkownika
Scotie.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 18:39
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Linienie

Postprzez Różowapantera 24 lis 2011, o 15:29

jeśli chodzi o linienie to sa takie preparaty, które w znacznym stopniu ograniczają wypadanie włosów u psiaków MIRACLE COAT Spray-On Shed Reducer For Dogs Aerozol redukujący linienie z Olejkiem z Drzewa Herbacianego(klasy farmaceutycznej ) uważam, że jest skuteczny [ocenzurowałem spammera]
Różowapantera
 

Re: Linienie

Postprzez lionking 29 gru 2011, o 15:09

właśnie ostatnio zastanawiałam się nad skutecznością tego preparatu?? Bo cena jest przystępna i skład całkiem ciekawy, tylko czy działa??
lionking
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 11:48

Re: Linienie

Postprzez Cała Ona * 29 gru 2011, o 18:09

Linienie u psów zarówno z długa i krótką sierścią (mam porównanie bo sama miałam kiedyś Collie a teraz mam krótkowłosego) jest objawem normalnym szczególnie na wiosnę,tak jak wczesniej ktoś napisał psy mogą gubić sierśc cały rok ale z umairem...kiedy lnienie nie jest uzasadnione czyli tak jak np. na wiosne to ja bym poszła do weta,bo to raczej nie jest normalne. Spróbuj zmienić szampon-może za często kapiesz psa (powinno się kąpać raz na rok,no chyba że nie ma innego wyjścia bo pies się np. pobrudzi),a może to być objaw jakieś choroby i już nie jest to lnienie tylko powolne łysienie.Uważaj z preparatami chamującymi gubienie sierści! Tak jak napisane wczesniej ja również polecam surowe jajko dodane do jedzenia-super sprawa,sierść staje się ładna i błyszcząca,ale w sprawie gubienia sierści to nic jajko nie da-pójśc do weta to najlepsze wyjście. :)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" /Robert Benchley/
Avatar użytkownika
Cała Ona *
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 15:51

Linienie

Postprzez Rof15 27 lut 2012, o 08:22

Myślę, że warto wypróbować szampon redukujący linienie, gdyby on nie pomógł, bo wiadomo różnie to może być, to wtedy należałoby wybrać się do weterynarza i wtedy on na pewno coś doradzi. Ja zawsze na początku staram się sama pomóc dla swojego psa, a w przypadku nie powodzenia radzę się mądrzejszych.
Rof15
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 sty 2012, o 11:46
Imię psa: Rafik

Re: Linienie

Postprzez rybkam 30 gru 2013, o 14:22

Ja mam owczarka ktory zawsze na zime zrzuca sierśc.
rybkam
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 17:16

Re: Linienie

Postprzez renatka35 11 kwi 2014, o 09:03

Gubienie sierści to zupełnie normalne zjawisko. Z oczywistych powodów w marcu, kwietniu i maju (gdy pies pozbywa się "zimowej szaty"). Jeśli pies gubi intensywnie sierść cały rok to może oznaczać zły dobór środków pielęgnujących, brak witamin, może mieć związek ze zmianami hormonalnymi lub spowodowane złym odżywianiem oraz niedoborem substancji mineralnych czy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Na skórę i sierść szczególnie negatywnie wpływa niedobór witamin A, E i C oraz cynku, biotyny i ryboflawiny.
Na wakacje fajny jest ośrodek wczasowy Sielpia.
renatka35
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 10:31
Lokalizacja: Kielce
Imię psa: Dino
Rasa psa: Owczarek

Re: Linienie

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 2 cze 2014, o 13:46

Na zimę to akurat nie tyle zrzuca co zmienia na grubszą,bardziej puszystą i jest to widoczne w przypadku owczarków niemieckich długowłosych,które to wymagają regularnego szczotkowania i szczególnej pielęgnacji sierści. Polecam wybrać tutaj dobrą i skuteczną szczotkę do rozczesywania tych kłaków.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Re: Linienie

Postprzez dorota28 9 wrz 2014, o 18:59

i takie psy sa najlepsze...mąz mi non stop marudzi bo znowu będzie peło sierści a nasz pies jest jeszcze jasny wiec ciężko bardzo...szczotkuje ja ale w tych najgorszych momentach jest masakra.


==============
Tylko u nas paczka polska anglia
dorota28
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 wrz 2014, o 17:00

Poprzednia strona

Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints
cron