BRZYDKI ZAPACH GOLDENA

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

BRZYDKI ZAPACH GOLDENA

Postprzez Gość 24 cze 2007, o 11:24

WITAM
Mam 9-miesięcznego goldena i czuć od niego (z sierści)bardzo brzydki zapach.Nie wiem jak ten zapach zlikwidować.Dodam, że jest czesany2-3 razy dziennie i był kąpany(szampon dr.seidl-nie wiem czy to dobry preparat),ale nawet po kapięli zapach pozostaje.Dodam,że nie choruje na żadną chorobę wewnętrzną(wątrob itp)
Czy macie na to jakiś sposób?Proszę, pomóżcie mi!!!
Pozdro
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 24 cze 2007, o 19:21

może po prostu dla ciebie zapach psa jest zapachem brzydkim, śmierdzącym, a może pies ma np. zatkane gruczoły - wtedy jest taki zapach jak zepsutej ryby...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 24 cze 2007, o 19:36

Właśnie,że gruczoły ma czyszczone u weterynarza co1-1,5 miesiąca i mimo tego zapach pozostaje!
Gość
 

Postprzez Atena 25 cze 2007, o 06:33

a czemu tak często ma oczyszczane :?: ma jakieś problemy z nimi :?: jeśli tak, to samo oczyszczanie nie wystarczy, trzeba podać leki...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Ka$ia 25 cze 2007, o 07:05

Psy - tak jak ludzie - mają indywidualne zapachy, są bardziej i mniej wonne. Skóra niektórych ras pachnie ziołami, ale najczęściej - wiatrem i suszonymi grzybami.

Nie kąp psa - najczęściej po kąpieli "śmierdzi" on bardziej niż przed nią.
Podrawiam!
Avatar użytkownika
Ka$ia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 114
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 09:31
Lokalizacja: Halinów

Postprzez Gość 26 cze 2007, o 08:14

Jeśłi chodzi o gruczoły to one często sie "zapychaja" i weterynarz powiedzial żeby przychodzić co 1-1,5 na czyszczenie.NIc nie mówił o jakieś kuracji lekowej!!TEraz nie wiem co mam zrobic.
Gość
 

Postprzez czarny_motyl 26 cze 2007, o 08:20

moze pojdz z nim do innego weta?
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Atena 26 cze 2007, o 08:29

Anonymous napisał(a):Jeśłi chodzi o gruczoły to one często sie "zapychaja" i weterynarz powiedzial żeby przychodzić co 1-1,5 na czyszczenie.NIc nie mówił o jakieś kuracji lekowej!!TEraz nie wiem co mam zrobic.

wiesz, zasada jest taka, że im częściej się oczyszcza gruczoły, tym szybciej się zapychają. A gruczoły się zapychają z powodu nieodpowiedniej diety, która powoduje problemy z wypróżnianiem, czyli zaparcia, biegunki, rzadkie kupy. Tak jak już wcześniej wspomniałam, stanu zapalnego nie da się wyleczyć tylko za pomocą opróżnienia gruczołów - trzeba zastosować leczenie. Na twoim miejscu poszłabym do innego weta.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 26 cze 2007, o 09:07

Tylko,że pies nie ma żadnych problemów z wypróżnianiem, kupki robi regularnie i twarde.
Gość
 

Postprzez Atena 26 cze 2007, o 11:17

w takim razie dziwne, że ma problemy z gruczołami...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Panibee 26 cze 2007, o 12:12

Atena napisał(a):w takim razie dziwne, że ma problemy z gruczołami...
Wiesz, Ateno, z moim beaglem jest podobnie. Jak był młody wet mu przy każdej wizycie (średnio raz w miesiącu) oczyszczał i kazał obserwować, czy aby nie ropieją, bo podobno u niektórych ras są problemy z gruczołami. Teraz już tego nie robi.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez takasobieja 6 lip 2007, o 16:56

Mam goldena i jej siersc nie smierdzi. Rzadko ja kapiemy. Tylko wtedy gdy sie wytarza w jakiejs padlinie czy cos...a niestety to nie uniiknione...bo nawet gdy ja wolam to ona jak czuje cos takiego nie reaguje :D słyszalam ze po niektórych karmach...tych gorszej jakosci siersc moze miec brzydki zapach. Kolezanki golden tez lwasnie niezbyt milo pachnie...ale juz nie zwracalam jej uwagi. My jej dajemy cos na siersc... pare kropli oleju roslinnego czy moze zoltko jajka itp. Moze to tez cos daje, nie wiem. A wet karze chodzic co 1-1.5 miesiaca ale nie oszukujmy sie ze ma z tego pieniadze...moze nie jest wetem z powolania tylko z wyboru? Bo u nas taki jest. Leczylam psa u jendego i wymyslal jakies tam przychodzenia po tabletki itp witaimnki itp. Zmienilam weta przez to i ten mówi ze jej nic nie potrzeba, jest zdrowa i mamy chodzic tylko wtedy gdy cos z nia nie tak lub gdy trzeba ja zaszczepic.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Gość 10 lip 2007, o 19:38

Pies dostaje karme puriny-mysle, ze nie jest zla karma.Jesli chodzi o weterynarza to czyszczenie gryczołow jest groszowa sprawa(chcial mi nawet pokazac jak to robic zebym nie musial do niego chodzic),mowil, ze to z wiekiem powinno przejsc.Jesli chodzi o zapach to ciagle jest bardzo brzydki.Od szczeniaka dostaje zoltko,kilka lyzek oleju i nie ma zadnych efektow.Teraz sprobuje dac mu siemie lniane moze to przyniesie jakis efekt.Jak nie to kupie moze jakis super szampon bio-grom i w nim go wykapie.Widzialem wlasnie fresh'groom.Moze to pomoże.Miał ktoś z tym szamponem do czynienia?
Pozdro
Gość
 

Postprzez Anashar 28 sie 2007, o 01:08

I co z psiakiem? Zapach sie poprawil? Jesli nie to naprawde sprobuj isc do innego weta :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez aGula1810 30 sie 2007, o 22:34

Anonymous napisał(a):Pies dostaje karme puriny-mysle, ze nie jest zla karma.Jesli chodzi o weterynarza to czyszczenie gryczołow jest groszowa sprawa(chcial mi nawet pokazac jak to robic zebym nie musial do niego chodzic),mowil, ze to z wiekiem powinno przejsc.Jesli chodzi o zapach to ciagle jest bardzo brzydki.Od szczeniaka dostaje zoltko,kilka lyzek oleju i nie ma zadnych efektow.Teraz sprobuje dac mu siemie lniane moze to przyniesie jakis efekt.Jak nie to kupie moze jakis super szampon bio-grom i w nim go wykapie.Widzialem wlasnie fresh'groom.Moze to pomoże.Miał ktoś z tym szamponem do czynienia?
Pozdro


Nie skupiaj się na częstym kąpaniu psa,(zapachu tym i tak nie zwalczysz)
gdyż psu do prawidłowego funkcjonowania potrzebna jest
jego naturalna flora bakteryjna,inaczej ochrona organizmu,
dzięki niej jest mniej narażony na infekcje.

Podejdź do INNEGO weterynarza,
bo jak dla mnie stawiana jest zdecydowanie nietrafna diagnoza...
nie znasz przyczyny a CIĄGLE leczysz skutki!
Przemyśl to i udaj się do innego specjalisty...
aGula1810
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 16:41


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints