york

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

york

Postprzez Kasia22 30 cze 2007, o 19:38

mam pytanie otoz mam malego yorka piesek ma 3 miesiace i widze ze na oczka bardzo zachodza mu wlosy zastanawiam sie czasem czy on mnie wogule widzi...codziennie przemywam je woda przegotowana ale nie wiem czy moglabym sama te wloski w okolicy oczek sama obciac ?? czy to musi zrobic osoba ktora sie na tym zna ?? moze mu zrobic w jakis sposob krzywde?? oczywiscie mam nozyxczki do tego przeznaczone i nie mam zamiaru mu je wsadzic do oka ale boje sie ze moge mu cos narobic nie tak....
Kasia22
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez PaaaTuUuNIaaa 1 lip 2007, o 10:09

Ja yorka nie mam ale wiem o co ci chodzi widziałam jak przed wystawą pani obcinała rosnąc w okolicach oczu włosy.To chyba trochę trudne więc może poproś kogośo pomoc.
Nowa obroża-25zł, Smycz-48zł, kaganiec-42zł,
Uśmiech twojego psiaka-Bezcenne...:)

www.psiaczek.pl Zapraszam wszystkich psiarzy :)
www.konipies.fora.pl Zapraszam wielbicieli psów :)
www.podhalan.fora.pl Zapraszam miłośników tych białych miśków :)
Avatar użytkownika
PaaaTuUuNIaaa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 143
Dołączył(a): 12 maja 2007, o 13:49
Lokalizacja: chociw

Postprzez Marcin Dondelewski 8 lip 2007, o 20:40

mimo ze ma taka sierść to napewno widzi :)

ale możesz też mu obciąć sama

tylko musisz uważać żeby obciąć tylko grzywkę :)
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez Ania_Ś 9 lip 2007, o 13:12

Ja bym radziła najpierw udać się do psiego fryzjera aby tam ci pokazali jak należy to robić. Potem będziesz mogła już sama go strzyc.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

odp

Postprzez ola8744 27 gru 2007, o 20:44

:) ja mam yoreczke i tez byl taki problem, ale poczekalismy az wloski troche urosly i upinamy teraz do gory i nie ma juz klopotu :)) obeszlo sie bez strzyzenia:)
ola8744
 

Postprzez Emila66 4 kwi 2008, o 11:02

Pytanie, jakiego koloru sierść powinien mieć dorosły york :?: :?: :?: I po jakim czasie zmienia się kolor jego sierści.
Bo widuję na ulicy takie małe niby yorki, które mają czarną sierść to chyba tak nie powinno wyglądać,z tego co słyszałąm york powinien mieć sierść stalowo-złotą.
Emila66
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 31 mar 2008, o 16:24

Postprzez bjossa 4 kwi 2008, o 17:31

Emila66 napisał(a):Pytanie, jakiego koloru sierść powinien mieć dorosły york :?: :?: :?: I po jakim czasie zmienia się kolor jego sierści.
Bo widuję na ulicy takie małe niby yorki, które mają czarną sierść to chyba tak nie powinno wyglądać,z tego co słyszałąm york powinien mieć sierść stalowo-złotą.



we wzorcu rasy pisze tak:

Na głowie czyste, w trzech odcieniach czysto złotego koloru: przy skórze głowy najciemniejszy, po czym średni i przy ziemi najjaśniejszy. Na kufie, skroniach i uszach o ton ciemniejszy. Szare lub czarne osmolenia na częściach podpalanych są wadą.
Korpus o barwie stalowej, ciemniejszej przy cebulkach, bez rudych odcieni.
Przez długi okres czasu młody yorkie jest prawie czarny, ale jeśli włos ma charakter jedwabisty, jest nadzieja, że wybarwi się na piękny stalowy kolor.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Emila66 6 kwi 2008, o 11:56

Dziękuję bardzo, słyszałam, że taka zmiana może nawet trwać od roku do dwóch.
Emila66
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 31 mar 2008, o 16:24


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości

paw prints