gryzienie i szczekanie

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

gryzienie i szczekanie

Postprzez ewajagodzinska 6 cze 2005, o 15:32

prosze pomocy mój 4 miesięczny pies często gryzie wszystkich po nogach nawet jak siedzimy gdy go skarce lub kszykne na niego to on zaczyna namnie szczekać i po chwili dalej gryzie już tak sie męcze prawie 2 miesiące co mam robić :evil:
ewajagodzinska
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 maja 2005, o 10:24

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 6 cze 2005, o 17:38

To szczeniak, chce się bawić.

Ale nie należy takiego zachowania tolerować. Nalezy mu jednoznacznie dać do zrozumienia, że jest to zachowanie niepożądane. Oczywiście bez przemocy.

Dwa sposoby (z wielu możliwych):

1. Kiedy gryzie delikatnie lecz stanowczo chwycić szczenię od przodu dwoma dłońmi za fałdy skórne na szyi, za policzkami. Należy zajrzeć szczeniakowi prosto w oczy, lekko (nie brutalnie) potrząsnąć jego głową i powiedzieć: Nie! Powtarzać do skutku.

2. Tzw. "bite inhibition". "Spodziewając się" gryzienia posmaruj sobie rękę czymś smacznym, na przykład masłem orzechowym. Kiedy szczenię zamierza gryźć podsuń mu tę posmarowaną dłoń. Jeśli mu posmakuje, gryzienie zamieni na lizanie Należy go pochwalić. Pwtarzać do skutku.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez pauline_g 24 lip 2005, o 13:37

też mniełam ten problem ale z wiekiem mu przeszło - ale to jest wyjątek i zgadzam się że tekiego zachowania nie wolno tolerować!!! podane tam sposoby mogą pomuc
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości

paw prints