jaka szczotka

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

jaka szczotka

Postprzez Gość 18 lut 2008, o 10:11

Mam Seterka irladzkiego. Jest jeszcze mały więc naraze nie ma tak długiej sierści,ale chciałabym się dowieziec jaką szczotkę powinnam kupic. Taką plastikową czy drucianą?i proszę napiszcie kiedy seterki mają już dłuższą sierśc, bo wydaje mi się że moja prawie 4 miesięczna suczka ma jakoś krótką . :?
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez dogus_x 18 lut 2008, o 12:07

Wydaję mi się, że twój psiak ma jeszcze ten szczenięcy "puszek", a nie taka prawdziwą sierść. Cierpliwie poczekaj. :wink: A szczotkę polecałabym pudlówkę.(jak psiak "będzie miał" sierść) a narazie to ja kupiłabym z włosia, później tez się przyda.
"El Nino"...Hmm...
Pozdrawiam;)
www.9torres9.blog.onet.pl - mój blog:)
Obrazek
Avatar użytkownika
dogus_x
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 293
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 12:43

Postprzez priboj 21 maja 2008, o 09:21

Podepne się pod temat

Czy szesanie 8 tyg. labradorka ma sens - tzn czy to zabieg bardziej dla zdrowia czy raczej tylko9 kosmetyczny??

Mam taką szczot z małymi właskami z drutu.
Raz już suczke czesałem ale nic nie wyczesałem :-)
Ostatnio edytowano 21 maja 2008, o 09:34 przez priboj, łącznie edytowano 2 razy
priboj
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 142
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez KittyChan 21 maja 2008, o 09:23

jeżeli nic nie wyczesałeś to chyba nie ma sensu. Najlepiej zacząć jak pies zacznie linieć, czyli..na pewno jeszcze nie teraz :lol:. Jednak czesanie psa pomaga utworzyć więź między czworonogiem a właścicielem. Oczywiście jeśli czesanie jest przyjemne dla obu stron ;)
Więc to zależy tylko od ciebie, tak mi się wydaje :P
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez draca-ena 21 maja 2008, o 09:27

Ja myślę, że ma sens u szczeniaka przede wszystkim dlatego, że możesz uczyć spokojnego stania podczas wyczesywania :). Bo jak nie nauczysz, to potem będziesz ganiać za psem ze szczotką {miałam takiego psa, masakra, po prostu masakra, cały czas sobie plułam w brodę, że jak była mała to nie nauczyłam bo przecież co ona jako szczeniak miała do czasania :lol:} ;).
Labradory intensywnie linieją i wtedy wyczesywanie codzienne jest konieczne, więc warto chyba jednak spokoju nauczyć... wg mnie ;).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez priboj 21 maja 2008, o 09:32

KittyChan napisał(a):jeżeli nic nie wyczesałeś to chyba nie ma sensu. Najlepiej zacząć jak pies zacznie linieć, czyli..na pewno jeszcze nie teraz :lol:.


Dokładnie zupełnie nic ani jakiegoś robactwa ani pęku kłaków :-)


KittyChan napisał(a):Jednak czesanie psa pomaga utworzyć więź między czworonogiem a właścicielem. Oczywiście jeśli czesanie jest przyjemne dla obu stron ;)
Więc to zależy tylko od ciebie, tak mi się wydaje :P


Dokładnie a to jest przede wszystkim zwierzakowi potrzebne.
Nie pamiętam aby psinka protestowała :-)[/quote]



draca-ena napisał(a):Ja myślę, że ma sens u szczeniaka przede wszystkim dlatego, że możesz uczyć spokojnego stania podczas wyczesywania :). Bo jak nie nauczysz, to potem będziesz ganiać za psem ze szczotką {miałam takiego psa, masakra, po prostu masakra, cały czas sobie plułam w brodę, że jak była mała to nie nauczyłam bo przecież co ona jako szczeniak miała do czasania :lol:} ;).
Labradory intensywnie linieją i wtedy wyczesywanie codzienne jest konieczne, więc warto chyba jednak spokoju nauczyć... wg mnie ;).


Dobrze, że mówisz bo nie chciałbym ganiać po wsi ze szczotką za psiaczkiem :-) i może jeszcze z dziećmi na plecach :-)
priboj
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 142
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Zośka 27 lip 2008, o 20:01

Może pudlówka, a na dodanie ostatecznego połysku szczotka z włosia? Seterki nie mają aż tak długiej sierści, ale jak u każdego psiaka jakieś kołtuny się pojawią, tak więc grzebyczek, no i gumowa rękawica do usuwania martwych włosów... Podstawowy zestaw do pielęgnowania sierści.
Może psiak jest jeszcze mały i takie czesanie nie jest wprawdzie konieczne, ale dobrze jest przyzwyczaić psiaka do zabiegów pielęgnacyjnych od szczeniaka, wtedy łatwiej mu będzie w przyszłości, ponieważ niektóre psiaki nieprzyzwyczajone do szczotki na jej widok reagują agresywnie, tak więc przyzwyczaj psiaka od malucha do zabiegów pielęgnacyjnych, a nie będą stanowiły problemu w przyszłości.
Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie. - W. Hugo
Avatar użytkownika
Zośka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 20:22
Lokalizacja: Z daleka

Postprzez mwijatak 28 lip 2008, o 18:58

Zośka napisał(a):Może pudlówka, a na dodanie ostatecznego połysku szczotka z włosia? Seterki nie mają aż tak długiej sierści, ale jak u każdego psiaka jakieś kołtuny się pojawią, tak więc grzebyczek, no i gumowa rękawica do usuwania martwych włosów... Podstawowy zestaw do pielęgnowania sierści.
Może psiak jest jeszcze mały i takie czesanie nie jest wprawdzie konieczne, ale dobrze jest przyzwyczaić psiaka do zabiegów pielęgnacyjnych od szczeniaka, wtedy łatwiej mu będzie w przyszłości, ponieważ niektóre psiaki nieprzyzwyczajone do szczotki na jej widok reagują agresywnie, tak więc przyzwyczaj psiaka od malucha do zabiegów pielęgnacyjnych, a nie będą stanowiły problemu w przyszłości.


Gumowa rękawica u setera się sprawdzi, ale chyba tylko jako zabawka :roll: Pudlówka też nie do końca jest dobrym rozwiązaniem, bo jest metalowa i może sierść zniszczyć.
Na początek szczotka z włosia plus metalowy grzebyk ze średnio rozstawionymi zębami.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints