Swędzenie

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Diana S 22 mar 2008, o 11:48

Abjana napisał(a):Jeśli wet powie, że shih tzu nie kąpie sie co tydzień, to ja bym zmieniła na innego. Przecież one mają włosy, a nie sierść i częsta kąpiel nie powoduje swędzenia. Przyczyna musi być zupełnie inna.


bravo Obrazek.

Jesteś taka pewna tego co piszesz, ze może powinnaś sama zostać wetem...

Owszem mają włosy (moja pomyłka że sierść) ale czy to znaczy, ze powinno się je kapać co tydz. :roll: .


Abjana napisał(a): Nie ma łupieżu? Karma royal też może uczulać. To , że jest droga , nie oznacza, że każdemu psu służy.
Jeśli drapie się intensywnie, to powinnaś z nią jednak iść do weta.


Moze być to spowodowane karmą jak rózniez tym, że pies jest czesto kąpany....

dzięki!!!
W końcu ktoś mądry znalazł się na tym forum


Pani mądra....

Poprosiłaś o pomoc więc ją otrzymałaś....

ciekawe co powiesz lekarzowi kiedy powtórzy to samo co my.... że jest głupi... i nie kompetentny... :roll:
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 22 mar 2008, o 15:41

Abjana dzięki!!!
W końcu ktoś mądry znalazł się na tym forum :roll:


Chciałaś otrzymac taką odpowiedź jaką ty z góry postawiłaś i sądzisz że jest ona właściwa? To po co się nas pytałaś? Jeżeli ty wiesz swoje, koniec kropka i już, to nie zwracaj się do nas o pomoc. Widzisz, sama wiesz najlepiej z nas wszystkich i sama doskonale już wiesz jaka może być przyczyna ciągłego drapania się swojego psa. Lataj po całej Polsce w poszukiwaniu weta (tylko po co, ty już przecież wiesz...), który twoje zdanie podzieli... szerokiej drogi...

PS: Sorry, że jestem taka podejrzliwa, ale czy ty przypadkiem nie masz rozdwojenia jaźni? Bo coś mi to śmierdzi...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Abjana 22 mar 2008, o 23:05

Diana5, Ewka- macie wyrobione swoje zdanie na ten temat, a ja wiem swoje. Poza tym wystarczy zadzwonić do jakiejś hodowli i zobaczymy kto ma rację.
Abjana
 

Postprzez Ewka 23 mar 2008, o 14:41

Abjana napisał(a):Diana5, Ewka- macie wyrobione swoje zdanie na ten temat, a ja wiem swoje. Poza tym wystarczy zadzwonić do jakiejś hodowli i zobaczymy kto ma rację.


Wcale nie wyrobione a udowodnione. Myślisz, że sobie to wymyśliłyśmy?

Wiesz swoje... Chyba wyłącznie swoje.

Zadzwoń, czekam z niecierpliwością na odpowiedź ;)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Diana S 23 mar 2008, o 15:42

Abjana napisał(a):Diana5, Ewka- macie wyrobione swoje zdanie na ten temat, a ja wiem swoje. Poza tym wystarczy zadzwonić do jakiejś hodowli i zobaczymy kto ma rację.



Poprawka nie Diana 5....

tylko Diana S ("S" od mojego nazwiska)

Bardzo bym chciała poznac nazwe HODOWLI która takie zabiegi pielęgnacyjne poleca (kąpanie psa co tydzień)

Mogłabyś podac nazwę hodowli twojego psa?
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Abjana 24 mar 2008, o 08:26

Poczytajcie:
http://shihtzu.union.pl/pielegnacja.html
i np. tutaj:
http://psy.aplus.pl/questions/ - hodowca odpowiada na pytania
:D :D :D
Abjana
 

Postprzez Diana S 24 mar 2008, o 12:25

Przestudiowałam artykuły, które podałaś....

w pierszym pisze :

" ... generalnie co trzy- cztery tygodnie, jeżeli jest to piesek wystawowy, częstotliwość kąpieli nalezy zwiększyć..."


rozumiem, ze twój piesio jest wystawowym psem, ze kapiesz go często?

w drugim pisze:

"... jeżeli uzywa się dobrych kosmetyków przeznaczonych dla psów to można kąpać czesto..."

Czyli wazne jest by przy tej rase używac dobrych szamponów...

Może ten twój czy tez twoja drapie się na kosmetyk który stosujesz....?
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Ewka 24 mar 2008, o 16:35

Milka i tak kąpie ją raz na tydzień a nie raz na cztery tygodnie, tak jak pisze. Zwiększyć częstotliwość rozumiem ale tak drastycznie? :shock:

Edycja:

Abjana napisał(a):To cierpi sunia Milki, zapomniałaś ?


Nie zapomniałam wcale a wcale... :

Milka napisał(a):kąpie ją raz na tydzień.


.
Ostatnio edytowano 24 mar 2008, o 16:40 przez Ewka, łącznie edytowano 1 raz
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Abjana 24 mar 2008, o 16:36

Moja , kąpana co tydzień , a jak jest taka konieczność, to i częściej nie drapie się. To cierpi sunia Milki, zapomniałaś ?
Oczywiście, kosmetyki są ważne,powinny być z tej "górnej półki" i moim zdaniem nie jest takie istotne czy pies jest wystawowy czy nie. A poza tym bywa często tak, że i te drogie powodują u niektórych podrażnienia, uczulenia . Trzeba drogą prób i błędów dobrać te, które będą naszemu pupilowi najbardziej odpowiadały.
Abjana
 

Postprzez Diana S 24 mar 2008, o 16:42

Najwyraźniej te typy tak maja... :lol:

co do posiadania tej rasy... to jeżeli już bym ją miała to zaopatrzyłabym się naprawdę w dobre kosmetyki...

poza tym psa mozna wykąpać przed samą wystawa...

Mój pies tez ma długą sierśc... i brudzi się szybciej niż Zara... (widać szary ogon jakby skurzony :lol:)

ale ja do reszty nie zbzikowałam by kąpac psa tak często...

Daisy zostanie dobrze wypucowana przed samą wystawa dzien wczesniej...

Kiedyś bardzo chciałam mieć równiez Yorka (z małych ras ta bardzo jest bliska memu serduchu).

Na pewno nie kąpałabym ją (a byłaby to sunia ) tak często tylko dlatego, ze zabrudzi podwozie... :lol:
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gość 24 mar 2008, o 18:01

Diana, jeśli miałabyś yorka, to cotygodniowa kąpiel byłaby konieczna. Włos przecież trzeba natłuszczać, oczywiście jeśli to piesio wystawowy, a tłuste włosy, niestety ciągną kurz, jak magnes. A brudny, kruszy się.
I tak to jest z tymi włochaczami, fajnie, bo nie linieją, ale pielęgnacja ich jest dość czasochłonna. Ale co się nie zrobi dla swoich milusińskich?
Gość
 

Postprzez Abjana 24 mar 2008, o 18:04

Ten post powyżej, to byłam ja, nie wiem czemu pokazał się jako "gość"
Abjana
 

Postprzez Ewka 25 mar 2008, o 12:02

Anonymous napisał(a):Diana, jeśli miałabyś yorka, to cotygodniowa kąpiel byłaby konieczna. Włos przecież trzeba natłuszczać, oczywiście jeśli to piesio wystawowy, a tłuste włosy, niestety ciągną kurz, jak magnes. A brudny, kruszy się.
I tak to jest z tymi włochaczami, fajnie, bo nie linieją, ale pielęgnacja ich jest dość czasochłonna. Ale co się nie zrobi dla swoich milusińskich?


Co tydzień? :shock: Konieczna? :o Wyjałowisz psa zaraz... może nie mam racji, ale to jest dla mnie niewyobrażalne kąpać psa co tydzień :roll:
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez bjossa 28 mar 2008, o 22:46

uwielbiam argumenty tyou: te psy mają włosy a nie siersc wiec mozna je kapac co tydzien....

kąpiąc psa nie myjesz tylko kłaków ale też i skóre i to ją podrażniasz a nie włosy :roll: to czy pies ma siersc czy włosy nie ma najmniejszego znaczenia :roll:

pies to pies a nie człowiek, argumenty że ma tłuste wlosy są zabawne... nie mozna psa tak kąpac bo robi sie mu przede wszystkim krzywde.. nawet najdroższe kosmetyki nie przywrócą psu jego naturalnej ochrony której udało sie go pozbawić przez nadgorliwe częste kapanie :roll:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Ewka 29 mar 2008, o 12:00

No właśnie... z tym, że zbyt rzadka kąpiel może jeszcze bardziej zaszkodzić niż za częsta...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints