Gubienie siersci u Spaniela

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Gubienie siersci u Spaniela

Postprzez agnes1 22 mar 2008, o 16:31

Hej moja spanielka ma 5 miesiecy od jakis 2 tygodni zaczela gubic sporo siersci,mam pytanie do wlascicieli tych psuw czy to normalne??Bylam u weterynarz i niestwierdzil nic dziwnego,ale niestety niezapisal nic.Czy sa jakies preparaty zapobiegawcze,niedlugo bede w Polsce wiec przy okazji bede mogla cos zakupic.Dzieki :roll:
Avatar użytkownika
agnes1
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 12:33
Lokalizacja: Szwecja

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 22 mar 2008, o 16:32

Wiesz co ja tam na spanielkach to się nie znam... ale może ma po prostu okres linienia?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Veroonica 24 mar 2008, o 19:16

Też myślę że to okres linienia. Wkońcu wiosna się zaczyna, i chyba preparatów jako takich na to nie ma. Niestety :roll:
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez agnes1 24 mar 2008, o 19:20

tez mam taka nadzieje ze to mine,mnie to nie przeszkadza ale niewiem jak by to moj maz zniosl....Dzieki a czy macie jakies dobre witaminki na siersc dla swoich pupili.Widzialam ostatnio kilka nowosci ale ciekawa jestem jak to jest w Polsce.moze polecicie mi cos,bede niedlugo w kraju to podjade do jakiegos weterynarza
Avatar użytkownika
agnes1
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 12:33
Lokalizacja: Szwecja

Postprzez Veroonica 24 mar 2008, o 19:42

No ja znalazłam chyba odpowiednie witaminki dla twojej spanielki.
Bosch VI-TO- uzupełnienie pozywienia, doskonałe, gdy występują problemy z sierścią.

Wygląd i stan sierści są odzwierciedleniem stanu zdrowia Waszego psa. VI-TO jest preparatem witaminowym o wysokiej skutecznośći, zawierającym wszystkie ważne witaminy, pierwiastki śladowe i kwasy tłuszczowe, ważne dla optymalnej budowy sierści. VI-TO znakomicie sprawdza się podczas linienia lub w przypadku problemów z sierścią.

:arrow: http://www.krakvet.pl/bosch-vito-prepar ... -2143.html
:D
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez agnes1 25 mar 2008, o 07:43

No tak ale czy przypatkiem to nie jest karma?

"Karma dla psów bosch jest zbilansowanym pożywieniem, dlatego też nie jest potrzebne stosowanie dodatkowych preparatów"

Bo jezeli tak to u mnie niezda to rezultatu bo jezdze do Polski raz-dwa razy do roku i musialabym przywiez tego dosyc sporo...
Chcialabym cos sprawdzonego,moze ktos ma spaniela i podawal jakies witaminki.


Dzieki Veroonica poszuak tego "bosch-a" i dowiem sie co to jest dokladnie.
Avatar użytkownika
agnes1
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 12:33
Lokalizacja: Szwecja

Postprzez Gosinka 25 mar 2008, o 21:19

Preparatów wzmacniających sierść szczególnie w okresie linienia jest mnóstwo! Przeglądnij kategorię "preparaty witaminowe" we wspomnianym już sklepie http://www.krakvet.p. Jest Gammolen, Efa Oile, preparaty firmy Mikita, Dolfos, Trixie itd. DO wyboru do koloru.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Grusia 26 mar 2008, o 08:26

sunia po prostu zaczyna pomalu zmieniac sciersc ze szczeniecej na dorosla. to normalne. dobrze by bylo odwiedzic psiego fryzjera,ktory wytrymuje martwy wlos. i w tym nie pomoga zadne witaminki.
Avatar użytkownika
Grusia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 159
Dołączył(a): 13 kwi 2005, o 18:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cockermanka 26 mar 2008, o 17:31

Dokładnie tak - mała zaczyna zmieniać włos na dorosły i pozbywa się szczenięcego puchu.
Z fryzjerem byłabym ogromnie ostrożna,bo niewielu ma jakiekolwiek pojęcie o spanielach i pielęgnacji ich włosa.
Póki co polecam metalowy grzebień z przeplecioną gumką między zębami - bardzo dobrze wyciąga martwy włos i szczenięcy puch. Ale nic na siłę - są psy,którym ten dziecinny włos wychodzi nawet w wieku 10-12 miesięcy...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Postprzez Gość 26 mar 2008, o 18:22

Dzieki ci bardzo wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo
Gość
 

Re: Gubienie siersci u Spaniela

Postprzez mysza.aneta 19 kwi 2008, o 15:09

agnes1 napisał(a):Hej moja spanielka ma 5 miesiecy od jakis 2 tygodni zaczela gubic sporo siersci,mam pytanie do wlascicieli tych psuw czy to normalne??Bylam u weterynarz i niestwierdzil nic dziwnego,ale niestety niezapisal nic.Czy sa jakies preparaty zapobiegawcze,niedlugo bede w Polsce wiec przy okazji bede mogla cos zakupic.Dzieki :roll:


Mojemu spanielowi tez co jakis czas siersc wypada i nie jest to choroba.
mysza.aneta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 12:58
Lokalizacja: Skała

Postprzez Spanielu$Koczka 20 kwi 2008, o 19:28

u mnie to samo... teraz Koka też ma taką przerzedzoną sierć... na pewno odrośnie i potem będzie znowu gubiła :? tak sie zastanawiałam, że to może po cieczce tak sie jej zrobilo, bo cos te hormony mają za wypadanie siersci, tak właśnie czytałam na jakiejś stronce
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints