Pomocy

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Pomocy

Postprzez Martuśka 29 maja 2008, o 12:39

Mam psa Cocer spaniela angielskiego bardzo chciałam go miec i wreszcie dostałam w niedziele.
Jest jeden problem ma 6 tygodni a nie można go nauczyc że nie sika się i kupy w domu moją mame i babcie już on wkurza i chcą go oddac a kupic yorka ale ja się do niego przywiązałam co mam zrobic? :( :cry:
Martuśka
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 29 maja 2008, o 12:51

:ojej: a co - york niby nie będzie sikał? :roll:

niestety, ale kupując szczeniaka trzeba się liczyć z tym, że będzie się on załatwiał w domu... jest to zupełnie normalne... malucha dopiero trzeba nauczyć załatwiania się na dworze, ale to dopiero po okresie kwarantanny, czyli za kilka tygodni. W tym czasie trzeba sprzątać siuśki i kupki - niestety, ale takie są uroki szczeniaka :twisted:

trzeba było pomyśleć, zanim się kupiło psa, milczeniem pominę fakt, że 6 tygodniowego kundelka, kupionego z pewnością na bazarze :evil:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Spanielu$Koczka 29 maja 2008, o 14:59

tak to jest z nieodpowiedzialnymi ludźmi... albo dziećmi... :roll: ja też mam cocer spaniela i nie dawno przechodziłam to co Ty teraz... poczekaj dwa miesiące, a pies będzie się załatwiał na dworze, za każdym razem kiedy się załatwi na podwórku bardzo go chwal, aż przesadnie ;) chcecie yorka? to aż śmieszne, bo yorki sikają do około 8-miu miesięcy, więc życze powodzenia i cierpliwości... w moim bloku mam sąsiadkę z yorkiem w wieku Koki i pies nadal sika (a ma 9 mięsiecy) .. słyszałam też wiele razy, że yorki ciężko nauczyć załatwiania się na dworze, może nie ciężko, ale długo to trwa... jak się przywiązałaś do psa to nie pozwól go wydać!!!! skoro babcia i mama zgodziły się na zwierzaka w domu, to nie ma już odwrotu... :roll: tak jak powiedziała Atena.. TRZEBA BYŁO WCZEŚNIEJ SIĘ PRZYGOTOWAĆ CO RÓWNA SIĘ Z TRZYMANIEM SZCZENIAKA W DOMU ( w dodatku takiego malutkiego)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Re: Pomocy

Postprzez cockermanka 29 maja 2008, o 15:58

Martuśka napisał(a):Mam psa Cocer spaniela angielskiego bardzo chciałam go miec i wreszcie dostałam w niedziele.
Jest jeden problem ma 6 tygodni a nie można go nauczyc że nie sika się i kupy w domu moją mame i babcie już on wkurza i chcą go oddac a kupic yorka ale ja się do niego przywiązałam co mam zrobic? :( :cry:

Taki maluch powinien być jeszcze minimum 2 tygodnie przy matce.
Masz własny ogród,że nie przestrzegasz kwarantanny?

Każdy
szczeniak początkowo załatwia się w domu - nie wiedzieliście o tym? Pies to nie maskotka,to żywe zwierzę!
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Postprzez Diana S 29 maja 2008, o 16:39

Zaraz się pochlastam Obrazek.

kupcie sobie zamiast psa pluszową maskotkę Obrazek.... matko kochana...

Oddajcie psa. Może trafi na lepszych, wyrozumiałych a tym bardziej odpowiedzialnych właścicieli....
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Ania_Ś 29 maja 2008, o 18:01

Masz strasznie nieodpowiedzialnych domowników :roll: . Tak właśnie psy trafiają na ulicę i zapełniają sie schroniska. Kupiły psiaka za grosze albo dostały za darmo więc łatwiej się go pozbyć :( .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Ewka 10 cze 2008, o 20:30

Jezu... :ojej: Oddawać psa bo sra w domu... co za żenada :roll: Dziecko po urodzeniu też nie wie wielu rzeczy. Jak nie wie to trzeba uczyć, a nie oddawać do sierocińca...

Acha Marto (Spanielu$Koczka), cóż yorki to uparciuchy i w ogóle, ale nie zakładajmy, że jak york to problem z siusianiem itd. Każdy szczenior musi się nauczyć i czas w jakim to osiągnie jest zupełnie zależny od osobnika. No i od właściciela, czy on będzie konsekwentnie uczył sikania w odpowiednie miejsce czy może na to machnie ręką.

A ci ludzie nawet nie chcą psa nauczyć! To lenistwo? Trochę to traumatyczne (nie chcieć psa nauczyć podstaw, umyślnie kupując szczeniaka...).

Diano ja sobie nie wyobrażałam że istnieje na świecie ktoś kto skłonny jest oddawać psa za kupy i siki w domu... każdy się kiedyś chyba zsikał jak był mały i chyba nikt go z domu nie wywalał? Chyba pisząc:

Oddajcie psa. Może trafi na lepszych, wyrozumiałych a tym bardziej odpowiedzialnych właścicieli....


miałaś na myśli normalnych właścicieli... bo ta sprawa mnie po prostu dobiła. W jakim kierunku myślą mama i babcia?? Ja nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. To nie są zwykli właściciele. Nie mówię w sensie obrażania, tylko oczywista sprawa mogła wywołać dyskusję?

Ja bym po prostu oświadczyła tak: "Mogę sprzątać po nim wszystkie jego kupki i siki, ale za żadne skarby go nie oddam, bo to jest mój przyjaciel. On też musi sikać, jak każdy inny".
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Marysia 11 cze 2008, o 21:12

Diana S napisał(a):Oddajcie psa. Może trafi na lepszych, wyrozumiałych a tym bardziej odpowiedzialnych właścicieli....

Zgadzam sie! Poszukajcie mu dobrego domu,bo jesli po kilku dniach posiadanie psa Was przerasta,to co bedzie jak piesek bedzie starszy i np cos zniszczy w domu ?
I nigdy wiecej nie kupujcie psa,chyba ,ze bedzie to pies pluszowy :evil:
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez ala_molko 26 cze 2008, o 16:38

Cała ta wypowiedź wydaje mi się jakąś marną prowokacją :? Ale jeśli to prawda, to jestem przerażona tym, jacy ludzie potrafią być nieodpowiedzialni...
Avatar użytkownika
ala_molko
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 7 cze 2008, o 14:22
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Homer
Rasa psa: Flat coated retriever

Postprzez Zośka 27 lip 2008, o 19:54

Sięgnij po literaturę fachową lub po proste poradniki, tam na pewno znajdziesz odpowiedź. Polecam książkę "Pies" Moniki Wegler , prosty poradnik dla początkującego właściciela psa, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, które same opiekują się swoim pupilem. A jeśli chodzi o moje rady, to za każdym razem, kiedy psiak załatwi się w mieszkaniu, zgań go krótkim, ostrym "fee", ale pamiętaj o tym, że ten sposób daje zamierzone efekty, tylko wtedy, gdy zganienie następuje od razu po wykonanym przewinieniu, a nie po godzinie, kiedy Ty to zauważysz. Pamiętaj, że żadne krzyki, a tym bardziej bicie (!), nie odniosą zamierzonych efektów, wręcz przeciwnie. Kary nic tu nie pomogą! Miejsce, w którym pies się załatwił, spryskaj octem, pies nie załatwi się tam po raz drugi, ponieważ nienawidzi tego zapachu. Ale kiedy pies załatwi się w ogródku, w odpowiednim miejscu, pochwal go wylewnie i poczęstuj w nagrodę jakimś smakołykiem. Musisz przez cały czas obserwować psa i kiedy będzie zdradzał ochotę na wypróżnienie się (kręcenie się, obwąchiwanie podłogi), rzuć wszystko i wyprowadź go. Wyprowadzaj go po każdym posiłku, po przebudzeniu się i przed snem, a także w trakcie zabaw.
Jeśli chodzi natomiast o zastąpienie psiaka Yorkshire terrierem, uważam za nieuzasadnione i bezmyślne. Bo przecież z każdym szczeniakiem jest taki problem, a rasa nie gra tu roli. Po prostu jest to typowe dla szczeniaków, psiak się tego z czasem nauczy, musisz jednak wykazać sporo cierpliwości! Życzę sukcesu i przemyślenia swoich decyzji.
Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie. - W. Hugo
Avatar użytkownika
Zośka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 20:22
Lokalizacja: Z daleka

Postprzez leonberg 27 lip 2008, o 23:02

kiedys dostałem psiaka bo załatwiał sie w domu. nowi własciele pozbyli sie go po 5 dniach :!: niestety niektorzy nie zdaja sobie sprawy czym jest wychowywanie psinki. Martuśka nie masz wyjscia, musisz pilnowac psiaka i sprzatac by nie draznic dorosłych. jednoczesnie musisz tłumaczyc ze musza miec odrobinke cierpliwosci. zamiana na yorka nic nie pomoze, kazdy szczeniorek na poczatku popusci w domu. dodatkowo jak zrozumiałem to ktos ci kupił tego pieska? badz bardziej odpowiedzialna od kupujacego. psiak został kupiony za mały, trzeba było odebrac od hodowcy psiaka 9 tyg. było by łatwiej a na pewno krocej uczyc porzadku. zreszta zaden szanujacy hodowca nie sprzedałby psiaka tak małego. prawdopodobnie nastepna pseudohodowla. nic to, kochaj go i nie oddawaj. zrob wszystko by udobruchac mame i babcie. pies jest twoj, sa wakacje, sprzataj :-D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez pauli 28 lip 2008, o 16:40

leonber - temat był założony 2 miesiące temu :lol:
swoją drogą ciekawa jestem, jak sytuacja się w końcu ułożyła, bo autorka wątku nie powróciła by się tym pochwalić ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez leonberg 28 lip 2008, o 17:25

rzeczywiście, zmyliła mnie Zośka odswierzajac temat :-(
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints