zjadanie odchodów:(

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

zjadanie odchodów:(

Postprzez tysiamm 14 wrz 2008, o 09:23

kupiłam suczke rasy Shih tzu,problem w tym ze zjada swoje odchody.Słyszałam ze to u Shih tzu normalne.Czy jest to prawda???
tysiamm
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gosinka 14 wrz 2008, o 22:46

Chyba u niemal każdego psa zdarzyło się to incydentalnie bądź częściej. Naucz komendy Fe oraz wprowadź do menu suszone żwacze wołowe lub preparat Rumment Tabs. Śmierdiz okrutnie, ale pomaga - pies nie "odkurza".
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pauli 15 wrz 2008, o 13:13

ale zjada tylko swoje odchody? czy innych psów też zasmakuje z chęcią?
najprościej i jakby nie patrzeć skutecznie - błyskawicznie sprzątnąć koopsko zaraz po fakcie, być szybszym od psa :lol:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Diana S 15 wrz 2008, o 14:20

Oby pies nie zasmakował ludzkich gówien Obrazek. Tego już raczej nie posprzątasz Obrazek . A uwierz mi jak pies raz zasmakuje to będzie przy nadarzającej się okazji szukał i zjadał z wielkim apetytem następnych Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Atena 15 wrz 2008, o 14:25

Diana S napisał(a):A uwierz mi jak pies raz zasmakuje to będzie przy nadarzającej się okazji szukał i zjadał z wielkim apetytem następnych Obrazek

a nieprawda! wystarczy odpowiednio zbilansować dietę i psa przestają nęcić ludzkie kupki :roll: i nie jest to jakieś tam teoretyzowanie, ale czyste doświadczenie związane z moimi psami, psami znajomych i rodziny...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Diana S 15 wrz 2008, o 14:39

Atena napisał(a):
Diana S napisał(a):A uwierz mi jak pies raz zasmakuje to będzie przy nadarzającej się okazji szukał i zjadał z wielkim apetytem następnych Obrazek

a nieprawda! wystarczy odpowiednio zbilansować dietę i psa przestają nęcić ludzkie kupki :roll: i nie jest to jakieś tam teoretyzowanie, ale czyste doświadczenie związane z moimi psami, psami znajomych i rodziny...


A to bardzo ciekawe. Ja również próbowałam tego o czym mówisz iiiiiiiiii zdarza się moim zjadać Obrazek.

Poza tym, bardzo mnie ciekawi twoja dobrze zbilansowana dieta? pochwal się, jak dobrze udało ci się odzwyczaić zjadania ludzkich odchodów przez twoje suki. (oczywiście jak możesz, chyba, ze jest to jakąś tajemnicą Fatimską) Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez mwijatak 15 wrz 2008, o 17:52

Diana S napisał(a):A to bardzo ciekawe. Ja również próbowałam tego o czym mówisz iiiiiiiiii zdarza się moim zjadać Obrazek.

Poza tym, bardzo mnie ciekawi twoja dobrze zbilansowana dieta? pochwal się, jak dobrze udało ci się odzwyczaić zjadania ludzkich odchodów przez twoje suki. (oczywiście jak możesz, chyba, ze jest to jakąś tajemnicą Fatimską) Obrazek


A pytałaś się weta co może być powodem gustowania Twoich psów w "papierzakach" :?: Bardzo częsta jest opinia, że psy biorą się za kupy właśnie wtedy kiedy brakuje im pewnych mikroelementów.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Saszka 15 wrz 2008, o 18:15

Moje psy dostają dobrą karmę, niczego im nie brakuje, a jednak "kremówką" nie pogardzą :twisted: Zreszta nie tylko moje, bo jak się na łąkach spotykamy z różnymi znajomymi to ich psy też zrzerają.
A tak swoją drogą to że też ludziska sr... gdzie popadnie...
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez Diana S 15 wrz 2008, o 18:55

mwijatak napisał(a): A pytałaś się weta co może być powodem gustowania Twoich psów w "papierzakach" :?: Bardzo częsta jest opinia, że psy biorą się za kupy właśnie wtedy kiedy brakuje im pewnych mikroelementów.


Tak, byłam u weta z tym i nie jednego i zapewniam cię, ze stosowałam już wiele. Wchodząc w ten dział myślałam, że przeczytam wspaniałą receptę od Ateny. Jaka to dobrze zbilansowana dieta Obrazek?

Może i mi pomoże Obrazek.

Marta a możesz mi w ramach szybkiego przypomnienia napisać jakie są mikroelementy w gównie ludzkim?? (toż to siedlisko samych bakterii).

Co innego kupa końska. Gdzie koń jest co 2 miesiąc odrobaczany.

Gdyby moje chciały jeść końskie to pod sam pysk bym im jej podawała, byle przestały żreć ludzkie.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez mwijatak 15 wrz 2008, o 20:41

Szczegółowo Ci nie wymienię, bo nie pamiętam.

Pozwolę sobie wkleić link do artykułu dotyczącego tego problemu gdzie jest dość szczegółowo wymienione o braku czego świadczy zjadanie kup i jak sobie z tym radzić.


:arrow: http://www.klubmolosa.pl/modules.php?na ... le&sid=154


A tu opinia ze strony weterynaryjnej


:arrow: http://www.vetopedia.pl/article28-1-Zja ... hodow.html
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Saszka 16 wrz 2008, o 11:44

Wszystko ok, tylko, że nam najbardziej idzie o to, że ludzkie zrzerają, a nie zwierzęce. Ja wiem, że kupa nie gryzie i można ją sprzątnąć i jakby każdy po swoim piesku sprzątał to było by czyściej i bezpieczniej i ble ble ble, ale to ludzie są niewychowani i niech w kieszeniach noszą woreczki jak im się na spacerze w szczerym polu zachce srać to niech po sobie sprzątają! Jakby psy umiały kożystać z WC to myślicie, że by mi się chiało na dwór latać, żeby kupkę zrobić?
Już chyba taka moja karma, że Luksus ludzkim gaunem nie pogardzi, dobrze, że chociaż Dżaga ma inne smaki, za to ona zaś w padlinie się chętnie tarza... To śmierdzi a i drugie ładnie nie pachnie, ale kocham je i żyć z tym muszę.
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez Sissy 22 wrz 2008, o 18:19

Ludzkie zjadają??? Tak jak ktos powiedział-zbilansuj dietę-napewno to brak jakis skłądników
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości

paw prints