mały york

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

mały york

Postprzez mini 21 gru 2008, o 23:52

witam :) dostałam 6 tygodniowego yorka i nie bardzo wiem jak dbać o nowego domownika POMÓŻCIE :?:
mini
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez zeberka161 22 gru 2008, o 19:31

6 tyg?? to troche za wczenie odstawiony od mamy :(
no ale coz. wystarczy ze poszukasz na forum juz bylo duzo tematow jak dbac o yorka i nie rob balaganu i niezakladaj nowego tematu opcja szukaj nie gryzie :) wiec poszukaj a znajdziesz cos dla siebie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez EsHa. 24 gru 2008, o 13:57

6 tyg?? to troche za wczenie odstawiony od mamy :(


Nie przesadzajmy już... :roll: Pies od 6. tygodnia może być odstawiony od matki...

Jeśli chcesz mogę dać Ci namiary na doświadczoną właścicielkę yorków.
A najlepiej popytaj dobrych hodowców.
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez zeberka161 24 gru 2008, o 20:29

no z tym 6 tyg bym sie nie zgodzila do konca no ale to moje zdanie wiem jaki szczeniak jest jak zostanie odlaczony w wieku 6 tyg od matki a jaki w wieku 8 tyg te 2 tyg a jednak robia duza roznice.. ale to jest moje zdanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Sissy 27 gru 2008, o 16:42

EsHa. napisał(a):
6 tyg?? to troche za wczenie odstawiony od mamy :(


Nie przesadzajmy już... :roll: Pies od 6. tygodnia może być odstawiony od matki...


Tak,ale tylko wtedy,gdy jest z psów dużych. Małe psy poleca się odłączać od matki po 8 tyg,duże-już po 6.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 28 gru 2008, o 00:15

EsHa. napisał(a):
Nie przesadzajmy już... :roll: Pies od 6. tygodnia może być odstawiony od matki...



takie wydania szczeniat odbywaja sie tylko w pseudohodowli.
skad pomysł ze psy ras duzych odsada sie w innym wieku a małych w innym?
by zapobiec za szybkiemu wydaniu szczeniora regulamin hodowli nie zezwala na zrobienie tego przed 7 tyg. wiec psiak 6 tyg. nie ma prawa opuscic hodowli. psa najlepiej odebrac nim w 8 tyg. a najlepiej po skonczeniu 10 tyg.
kazdy tydzien ma wpływ na psychike szczeniaka. dla jego rozwoju 1 tydzien to wiecej niz 1 mc dla niemowlecia.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Sissy 28 gru 2008, o 12:10

leonberg napisał(a):skad pomysł ze psy ras duzych odsada sie w innym wieku a małych w innym?
.


Po prostu słyszałam,że tak jest. Psy ras dużych żyją krócej,więc wszystkie procesy u nich następują trochę szybciej niż u małych. Oczywiście najlepiej oddać psiaka w 10 tyg,ale nie zmienia to faktu,że gdy odda się dużego psiaka w wieku 6-tyg,nie będzie uszczerbku na jego zdrowiu. Jeśli się mylę,to proszę poprawić,aczkolwiek słyszałam to od wielu osób,które są rozeznane w świecie kynologii bardziej niż ja. Stąd mój wcześniejszy post.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 28 gru 2008, o 16:19

prawda jest ze psy ras duzych zyja krócej lecz wiekszosc dorasta dłuzej. psiaki ras małych w wieku 15-18 mc najczesciej mozna uznac juz za dorosłe a u duzych psiaków to taki psi podlotek.
dla wszystkich ras, rozwój w pierwszych tygodniach zycia wyglada podobnie i nie bez powodu regulamin hodowli psów rasowych nakłada obowiazek na hodowce wychowania szczeniorka do min. 7 tyg. zycia.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Sissy 28 gru 2008, o 16:31

Rozumiem.
Aczkolwiek to nie zmienia faktu,że gość kupił yorkshire terriera zdecydowanie za wcześnie.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 28 gru 2008, o 17:05

oczywiscie masz racje.
Sissy spieram sie z toba tylko dla zasady a nie w celu krytykowania tego co napisałas. wiele pseudohodowli naopowiadało ludziom bzdur by uzasadnic swoje postepowanie. wiele z tych rzeczy zaczeło zyc swoim własnym zyciem stajac sie zasadami postepowania. czesto czytajac o wychowaniu psów, sam łapie sie na tym iz mam błedne o czyms pojecie. dodatkowo mamy sporo zwalczajacych sie teorii a ksiazki typu: wszystko o szczeniakach to juz istna komedia. wczoraj miałem watpliwa przyjemnosc przestudiowania kilku pozycji w empiku. ładne fotografie były w kazdej, oprawa cieszyła oko lecz na ich podstawie nie da sie wychowac zadnego szczeniora bo to ze trzeba kupic mu miske i dawac jesc to przyszły własciel dowie sie bez wydawania 50 zł. widziałem w necie wiele ciekawych stron majacych duzo wiecej praktycznych informacji.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez dariak15 28 gru 2008, o 17:24

Sissy napisał(a):Rozumiem.
Aczkolwiek to nie zmienia faktu,że gość kupił yorkshire terriera zdecydowanie za wcześnie.

I najpewniej z pseudohodowli
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Sissy 28 gru 2008, o 18:51

leonberg napisał(a):oczywiscie masz racje.
dodatkowo mamy sporo zwalczajacych sie teorii a ksiazki typu: wszystko o szczeniakach to juz istna komedia.


Zgadzam się. W pewnej książce o psach napisane jest właśnie o yorku:Jest czujny i aktywny,ale nie nadmiernie szczekliwy
Dziwne,słyszałam i wiem z doświadczenia,że to kompletna bzdura.

Daria napisał(a):I najpewniej z pseudohodowli


Z pewnością. Żadna szanująca się hodowla,a co za tym idzie hodowla z uprawnieniami nie wydaje szczeniaka tak wcześnie.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez mwijatak 28 gru 2008, o 19:41

Czy w tym temacie chodzi o wiek szczenięcia czy o coś innego :?:
W związku z totalnym odbiegnięciem od tematu i nie pokazaniem się założycielki/ciela temat zamykam
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

paw prints