pies a kleszcze

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

pies a kleszcze

Postprzez Graf 22 sie 2006, o 08:53

Co robić z kleszczasmi , które atakują psa. Staram się by biegał po łąkach, lasach sosnowych. Czeszę go 4-5 razy dziennie, przeglądam sierść palpatacyjnie.Nie wszystkie kleszcze uda mi się wyłowić. Kupiłem specjalne obroże, ma wszczepione preparaty przez wet. Ale wszystko to na nic. Codziennie wyciągamy wraz z żoną po 10-15 kleszczy
Proszę o radę.
Graf
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 22 sie 2006, o 09:05

przejrzyj ten temat, może coś ci się nasunie. Szczerze mówiąc nie wiem, co ci poradzić. Środki przeciwkleszczowe, które stosuję (kropelki) skutecznie odstraszają kleszcze i w całym swoim życiu mój pies miał tylko 2 kleszcze. Widocznie chodzicie po terenach, gdzie kleszczy jest zatrzęsienie. Może zmieńcie miejsce spacerów :?:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Kleszcze

Postprzez Graf 22 sie 2006, o 09:36

Dzięki za informację. Tereny spacerów zmieniałem już kilkakrotnie, ale ciągle to samo. Może Graf za bardzo buszuje po chaszczach. No ale to jego prawo.Tym czasem pozostaje iskanie.
Te środki ( podane w zakładce stosuję- wet uważa je za najskuteczniejsze, ale może Niemcy mają inne) . pod użytkownikem GRAF gość - jestem ja LEHRER od Setera Graf. Ale coś nie mogę się porządnie zalogować, nie mam hasła i użytkownika w głowie- bo jestem w podróży. Po powrocie do domu , może wreszcie uda mi się uzyskać dawną tożsamość.Jeśli nie, to zaloguję się od nowa z podaniem wszystkich informacji w profilu.
Pozdrawiam
Graf
 

Postprzez Atena 22 sie 2006, o 09:44

nie ma potrzeby logowania się na nowo - użytkownika pamietasz, a jak zapomniałeś hasła, to zwróć się do Valdqa - on na pewno pomoże :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Graf 22 sie 2006, o 10:21

To właśnie użytkownika zapomniałem....... :cry:
Graf
 

Postprzez Ania_Ś 23 sie 2006, o 17:52

Ja też mieszkam w takim miejscu gdzie na około domy rosną choinki. Mimo to Fjona nie miała ani jednego kleszcza.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Gość 30 sie 2006, o 08:08

a co robicie z wyciagnietymi kleszczami?
Gość
 

Postprzez Atena 30 sie 2006, o 08:27

wprawdzie Tosiek miał tylko 2 kleszcze, ale zgniatam i wywalam do kibla
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 30 sie 2006, o 08:56

ja kaj jestem w domu to do kibla wywalam a jak na dzialce to zosprazowuje je kamieniami na pare czesci
Gość
 


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints