Kąpiel pieska

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Kąpiel pieska

Postprzez Rega 5 wrz 2006, o 08:18

Witam wszystkich, podpowiedzcie mi proszę kiedy można juz kąpać szczeniaczka? od ktorego miesiąca? moja suczka ma 3 miesiace.
Avatar użytkownika
Rega
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 26 sie 2006, o 09:06
Lokalizacja: Gliwice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 5 wrz 2006, o 08:49

W zasadzie nie powinno się kąpać psa przez pierwsze pół roku chyba, ale ja się do tego nie zastosowałam, ponieważ jak przywieźliśmy Maxa z tej Chodowli, to zwyczajnie śmierdział :? . Wyobraźcie sobie około 25 szczeniaków w jednym kojcu, które siusiają, rozsypują jedzenie itd... :roll: Nie mogę powiedzieć, kojec był względnie czysty, ale pomimo to zapach psa wcale nie był przyjemny...
Więc po kilku dniach od przywiezienia zwyczajnie go wykąpałam, miał wtedy dwa miesiące.
Ale jeżeli nie masz palącej potrzeby, to lepiej zaczekaj trochę :D
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez marmara_19 5 wrz 2006, o 10:09

hmm pieska mozna kapac bez problemu ale w cieplutkiej wodzie i w delikatnym szamponiku dla szczeniat:)
Obrazek
Avatar użytkownika
marmara_19
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 764
Dołączył(a): 20 wrz 2005, o 16:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Ania_Ś 5 wrz 2006, o 16:12

Fjona była pierwszy raz wykąpana gdy miała 4 miesiące. Włożyła mi głowe do blachy z tłuszczem no i nie było rady :? . Potem suszarka , szczotka i jechane :lol: .
Pamiętaj tylko o tym aby po kąpieli się nie przeziembiła :) .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez szczotek 5 wrz 2006, o 16:51

Ja dzisiaj musiałam kąpać Bemcia bo mi sie wytarzał w rybie która wyskoczyła na brzeg .... A potem on wyskoczył, ale z wanny, a był cały z szamponu. Efekt był taki, że ja byłam bardziej mokra od niego :P Ale piesek jest pachnący, lśniący i mięciutki jak sznaucer hehehe :D
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Julia 5 wrz 2006, o 17:16

Daisy takze szybko zaczelam kąpać, bo w wieku 2.5 miesiąca. Ale byla taka potrzeba. Wiadomo jak to jest w schronisku...
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 132
Dołączył(a): 12 kwi 2006, o 19:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez bery-m 5 wrz 2006, o 18:17

Bilego wykąpalam chyba po 5-6 miesiacach i to tez dlatego ,że rył w wielkiej kałuży błota i wyglądał jak nieboskie stworzenie a ja przy nim także,bo kopał na wszystkie strony. Trzeba uważać na uszy w kąpieli -lepiej nie moczyć no i starać się :lol: żeby kojarzyła się psu ta kąpiel z miłym przeżyciem ,bo potem to trzeba psa ciągnąć do łazienki. :roll: A czy Twoja sunia już wymaga kąpieli może jeszcze poczekaj.
Avatar użytkownika
bery-m
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 518
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Adi 7 lis 2006, o 14:47

Mój pies również strasznie śmierdział - brałem go od kolegi, a ten nie bardzo dbał o czystość matki mojego psiaka. Kiedy go wziąłem do domu, wykąpałem natychmiast, a ponieważ był to środek lata, nie bałem się, że się przeziębi czy coś.
Zasadniczo nikt mi nie mówił, kiedy można kąpać psa. Nie wiem aż do teraz :) Dostosowałem się do ulotki z szamponu dla psów, bo był "Dla szczeniąt od czwartego tygodnia życia".
Adi
 

Postprzez kilerka 23 lis 2006, o 20:35

Szenięta nawet te cztero miesięczne można kąpać ale tylko w cieplutkiej wodzie i delikatnym szamponie dla szczeniaków :wink:
Kocham wilki!
Zapraszam na strone: http://www.wolf.wild.art.pl/
Avatar użytkownika
kilerka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 5 lis 2006, o 08:21

Postprzez goguni@ 30 lis 2006, o 19:11

mój psiak ma 15 miesięcy i myje go w wannie prysznicem
a wogóle psy to chyba można kąpać od 4 mies. tylko nie w zimnej wodzie :wink:
"Możesz mieć psa z rodowodem, możesz mieć championa i psa, który wszystko wszędzie zawsze wygra, ale pamiętaj jedno pies jest bo to byś miał najlepszego przyjaciela, a on chce jednego: być przez Ciebie kochanym!"
by goguni@ ;)
Avatar użytkownika
goguni@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 387
Dołączył(a): 25 lis 2006, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mario8026 28 gru 2006, o 19:44

Pieska w zasadzie nie powinno się kĄpać przed pierwszymi dwoma szczepieniami.
mario8026
 

Postprzez Dogsia 29 gru 2006, o 14:00

ja słyszałam że do 6-8 miesięcy nie należy kąpac
Obrazek
Dogsia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 802
Dołączył(a): 4 lut 2006, o 18:27
Lokalizacja: Leszczyny

Postprzez ShihTzu_Suzi 30 gru 2006, o 14:41

Moja Suzi jak narazie wczoraj była kąpana po raz drugi, za pierwszym po kąpieli puściła na nas focha,a wczoraj jej nie poznaliśmy, dostała takiego szaleństwa i wariacji po kąpieli że aż się napatrzyć na nią nie mogliśmy :lol:
Avatar użytkownika
ShihTzu_Suzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 355
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 12:30
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints
cron