KUNDEL DO ŚCIĘCIA?

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

KUNDEL DO ŚCIĘCIA?

Postprzez Chita 5 kwi 2009, o 08:34

moj Baster ma dos dluga siersc(np 15cm). rok temu powiedzialam sobie NIE. nie bedzie mi sie pies latem meczyl. z kolezanka scielysmy go tak jak scina sie chinskie grzywacze(te z wlosami). byl pomponik na ogonie itd. faktem jest ,ze puki mu 10osob nie powiedzialo O JAKI ON PIEKNY itd Baster chodzil krzakami i sie wstydzil . trwalo to godzinke. potem bl z siebie dumny :lol:

teraz znowu beda upaly. moge sciac go z kolezankami za okolo4tygodnie. co o tym myslicie?

moja mama powiedziala ze ten pomponik moglysmy sobie odpuscic wiec teraz ogon zostawimy.
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Elena 17 maja 2009, o 17:24

a ile wy macie lat?
"Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa."

warto kochać je tak jak one kochają nas. ;)
Elena
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 17:18
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mArGoSiA 17 maja 2009, o 17:40

A wiesz o tym,że psa,który ma długą sierść bardziej chroni go od słońca? a ścinając psa możesz mu zaszkodzić. Jakiego masz psa?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Chita 18 maja 2009, o 12:05

ja mam 16. kumpela 15

Baster to srednio duzy czarny kundel(15cm siersci na grzbiecie, brzuszku i ogonie). rok temu go scielysmy i dzieki temu mogl jakos funkcjonowac. mogl ze mna biegac po lasach i polach. nie przegzewal sie po 10minutach. nie musialam zostawiac go w chacie. nie meczyl sie pies. mogl biegac. Baster wydawal byc sie zadowolonym.

upaly sie zaczynaja. teraz po 15minutach treningu pies mi pada a normalnie(wiosna, jesien i zima) wytrzymuje spokojnie 2godzinki. w te wakacje chce byc na dworze jeszcze wiecej. nie zamierzam siiedziec w miejscu. troche mi glopio meczyc psa w domu kiedy moglabym brac go ze soba.

rok temu scinalysmy Bastera za pomoca nozyczek i grzebienia. dalo to efekt idealnie rownej dlugosci siersci. zajelo nam to troche czasu ale sie oplacilo.
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Fartowa 18 maja 2009, o 12:11

Polecam udanie się do Groomera (Psi fryzjer), lub do weterynarza. Powinni Ci powiedzieć coś na temat skóry psów, może nawet na temat twojego. Groomer zapewne zaproponuje Ci ścięcie dla psów pracujących. Będzie miał sierść, która mu nie będzie przeszkadzać, a nadal będzie go chroniła.
Avatar użytkownika
Fartowa
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 mar 2009, o 18:00

Postprzez Chita 18 maja 2009, o 17:05

a ile to kosztuje tak mniej wiecej?

Chetnie bym poszla rok temu ale doszlam do wniosku ze tylko ja wiem gdzie mojemu psu wystaja kostki na jednej lapie(kiedys go auto potracilo i jedna tylna lape ma totalnie inna). boje sie ze taki fryzjer moze mu wtedy nieumysnie zrobic krzywde
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Sissy 18 maja 2009, o 18:30

Groomer,jeśli tylko dobrze go poinformujesz nie zrobi krzywdy psu.
A ceny...Ceny to sprawa indywidualna. Rozbieżność jest naprawdę bardzo duża.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Fartowa 19 maja 2009, o 09:04

Trzeba znaleźć naprawdę dobrego fryzjera, wytłumaczyć, pokazać, poprosić żeby podotykał. Dobry groomerów jest w Polsce coraz więcej, ceny za ścięcie naprawdę nie są tak kosmiczne jak za układanie na wystawę a pieskowi dasz swobodę ruchów.
Obrazek
Forever Labrador. Chocolate Labrador Retriever.

Rasowy=Rodowodowy
Avatar użytkownika
Fartowa
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 mar 2009, o 18:00

Postprzez Baxi3 19 maja 2009, o 14:45

Chita, nie jestem przekonana, że robicie dobrze.
Baxi (^.^)
Baxi3
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 43
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 18:33

Postprzez Chita 19 maja 2009, o 15:25

z tego co sie pytalam kolezanek (maja shitu i yorki) to one jezdza do wroclawia na scinanie. mowia ze nie ma w olesnicy dobrego psiego fryzjera. to oznacza ze musialabym sie dowiedziec o fryzjerach we wroclawiu. moze mi kogos polecicie?
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints