Problem z sierścią u setera

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Problem z sierścią u setera

Postprzez weronika&tomek 27 wrz 2009, o 23:48

Witam!
Mam pewien problem z sierścią. Mój Pedro ma 2,5 roku. Od ok.3 miesięcy z jego pięknej, lejącej się sierści zaczęły wychodzić puszące się włosy (podobne do tych,które miał jako szczeniak). Są jaśniejsze, matowe. Najwięcej jest ich po bokach tułowia, bardziej z góry ale można zauważych nawet mały puszek na czubku głowy. "Puch" odstaje od reszty sierści i niestety, jest go coraz więcej. Nie potrafię wyczesać tego nawet bardzo gęstym grzebieniem. Dodam, że pies ma proste włosy, czeszę go grzebieniem- najpierw o szerzej rozstawionych zębach później coraz gęściej. Jedyny problem jaki się zdarzał to filce gdzieś głęboko za uszami. Proszę o poradę..
Avatar użytkownika
weronika&tomek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 22 cze 2007, o 13:19

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Problem z sierścią u setera

Postprzez Paulina i Bemol 28 wrz 2009, o 13:12

Niektórzy lekko trymują :D wydaje mi się że to by zlikwidowało problem. Tyle że trymuję się raczej szorstkowłose chociaż właśnei słyszalam że są ludzie trymujący i swoje seterki, szukając informacji o trymowaniu na ten temat naczytałam się bardzo różnych opinii wiec trudno powiedzieć.
Paulina i Bemol
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 20:12

Re: Problem z sierścią u setera

Postprzez zeberka161 1 paź 2009, o 06:50

a moze tak jak u spaniela da sie wyskubac ten wlos ?
bo to jest jak podejrzewam martwy wlos ktory powinien dac sie usunac
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints
cron