Pielegnacja uszu maltanczyka/shih-tzu

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Pielegnacja uszu maltanczyka/shih-tzu

Postprzez Psychomona 23 maja 2010, o 20:28

Witam ,mam psa mixa (maltanczyk/shih-tzu) wlascicielka mi powiedziala,ze co jakis czas trzeba mu wyrywac wloski z uszu i najlepiej robic to jak sie psa obcina,tyle,ze tych wloskow nie nalezy obcinac ,a wyrywac.

Mam znajoma ,ktora ma tez takiego pieska ,mieszka w Pl,ja jestem z De wiec widocznie tak to jest z ta rasa,poszukalam w necie i tez wyczytalam o tym,czy ktos moze wie cos wiecej na ten temat? ma moze ktos pieska tego typu?!

Mianowicie chodzi mi o to,jak czesto trzeba te wloski mu wyrywac?! Boje sie tego,wiec napewno bede chodzila do salonu psiego,informowalam sie juz cenowo i wychodzi ok 5-7 € zalezy w jakim salonie,ale napewno nie bede tego robila sama,bo sie boje,obcinac natomiast bede go sama,mysle ,ze jakos sobie poradze :rotfl: choc jestem fryzjerka,nie psia...ale moze jakos bedzie wygladal hehehe
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pielegnacja uszu maltanczyka/shih-tzu

Postprzez cockermanka 1 cze 2010, o 09:09

Obcinania się nie boisz, a wyrywania włosków z uszu się boisz??? :ojej: Te włosy wychodzą bardzo łatwo, można to spokojnie robić, gdy np. pies śpi Ci na kolanach - nie musisz pozbyć się wszystkich na raz, można robić to stopniowo po trochu. Zresztą zazwyczaj tych włosków nie jest aż tak dużo, żeby to miał być jakiś problem...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: Pielegnacja uszu maltanczyka/shih-tzu

Postprzez czmtsz 1 cze 2010, o 09:20

Ja tez slyszalam, ze u niektorych labradudli tez sie wyrywa. Ja nie wyrywam bo nie widze, czemu mialoby to przeszkaszac. Mala moja az tyle wloskow tam nie ma, nie zbiera sie na nich zaden brod to po co... A obcinam mala sama. Juz dwa razy strzyglam i mysle, ze jeszcze 1 czy 2 i do wprawy dojdziemy. Z racji tego, ze Rooney jest w miare duzym juz psiakiem zajmuje mi to ponad godzine i przy pomocy drugiej osoby. Dajemy jednak rade i tym samym oszczedzam 40 funtow co poltora miesiaca... ziarnko do ziarnka... Kup tylko dobra maszynke dla psiakow, jak ja kupilam moja byla do niej dolaczona plyta z radami jak golic-bardzo pomocne. Obejrzalam tez chyba wszystkie porady na you tube i nie wyglada to tak strasznie. Powodzenia! No i koniecznie wklej fotki przed i po obciaciu!
Pozdrawiam dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Pielegnacja uszu maltanczyka/shih-tzu

Postprzez Psychomona 1 cze 2010, o 16:24

cockermanka napisał(a):Obcinania się nie boisz, a wyrywania włosków z uszu się boisz??? :ojej:


Obcinanie a wyrywanie to dwie rozne rzeczy :roll: ,obetnij sobie wlosy ,albo wyrwij,ciekawe co bardziej bedzie bolec :? ?!
Zadalam pytanie dlatego,ze wlasnie sie obawiam,nigdy wczesniej nie mialam psa ,ktoremu trzeba wyrywac wloski z uszu,wiec chyba mam prawo miec obawy?!
Mialam nadzieje,ze wypowie sie ktos kto zna sie na rzeczy (czyt.ma psa ktoremu trzeba to robic) i powie co i jak,czy boli,czy nie itp.


czmtsz napisał(a):A obcinam mala sama. Juz dwa razy strzyglam i mysle, ze jeszcze 1 czy 2 i do wprawy dojdziemy. Z racji tego, ze Rooney jest w miare duzym juz psiakiem zajmuje mi to ponad godzine i przy pomocy drugiej osoby. Dajemy jednak rade i tym samym oszczedzam 40 funtow co poltora miesiaca... ziarnko do ziarnka... Kup tylko dobra maszynke dla psiakow, jak ja kupilam moja byla do niej dolaczona plyta z radami jak golic-bardzo pomocne. Obejrzalam tez chyba wszystkie porady na you tube i nie wyglada to tak strasznie. Powodzenia! No i koniecznie wklej fotki przed i po obciaciu!
Pozdrawiam dana


u mnie obcinanie ok 30 € to te najtansze,wiec wiadomo ze duzo,nie wiem co ile bede musiala ja obcinac,ale poki co jeszcze ma czas,no i chyba nie maszynka,wydaje mi sie,ze byloby za krotko,ale to sie zobaczy jak bedzie juz na to czas,a fotki zrobie oczywiscie :mrgreen:
Poogladam tez na tubie filmiki (dzieki za pomysl hehe)
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Re: Pielegnacja uszu maltanczyka/shih-tzu

Postprzez czmtsz 1 cze 2010, o 19:22

Ja maszynka pierwszy raz obcielam na 4 cm, drugi raz na 3cm. Sa takie przedluzki jak u maszynki dla ludzi. Nie wszedzie oczywiscie sie da maszynka ale grzbiet i boki sie da i tak jest najszybciej. Reszte nozyczkami. Powodzenia. Chetnie tez poczytam o tych wloskach w uszach, bo nie robie tego z obawy, ze bedzie bolalo malenka. Chcialabym sie tez dowiedziec dlaczego je trzeba wyrywac, jesli ktos kompetentny potrafilby wyjasnic. Pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Pielegnacja uszu maltanczyka/shih-tzu

Postprzez cockermanka 1 cze 2010, o 23:12

Psychomona napisał(a):Mialam nadzieje,ze wypowie sie ktos kto zna sie na rzeczy (czyt.ma psa ktoremu trzeba to robic) i powie co i jak,czy boli,czy nie itp.

No i dostałaś odpowiedź. Robię to na co dzień u moich psich klientów i mam większe doświadczenie niż osoba z jednym psem. Włos w uszach nie jest tak mocno osadzony jak okrywowy i wyrywanie go nie jest porównywalne z wyrywaniem właściwego włosa. Oczywiście, jak do wszystkiego, trzeba psa do tego przyzwyczaić - o czym też już pisałam.
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: Pielegnacja uszu maltanczyka/shih-tzu

Postprzez Psychomona 2 cze 2010, o 10:13

cockermanka napisał(a): Włos w uszach nie jest tak mocno osadzony jak okrywowy i wyrywanie go nie jest porównywalne z wyrywaniem właściwego włosa. Oczywiście, jak do wszystkiego, trzeba psa do tego przyzwyczaić .


Dziekuje za odpowiedz.
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints