Maszynka do strzyżenia psów - jaką wybrać ?

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Maszynka do strzyżenia psów - jaką wybrać ?

Postprzez whiterose 3 lip 2010, o 13:43

Z góry przepraszam jeśli taki temat już istnieje, przeglądałam forum, ale owego nie widziałam.
Jestem posiadaczką 5 letniego Yorka i przyznam, że przez moje ręce już przewinęło się kilkanaście maszynek.

Najpierw kupiłam taką za 300 zł, którą polecił mi pan ze sklepu, która faktycznie była dobra, ale przez 4 strzyżenia ? Niech spoczywa w śmietniku.
Drugą kupiłam bo była "okazja".. w tesco, plusie czy innym supermarkecie za grosze (150 zł) . Jednak jedyne co tam dobrze działało to nożyczki .....
Następną jaką kupiłam była polecona przez mojego sąsiada tylko jak potem się okazało dla dużych ras .....
Z każdą kolejną było tylko gorzej, nie będę pisać, żeby się bardziej nie pogrążyć.

Macie może jakieś swoje maszynki, których nie zamienicie na nic innego ? Coś do polecenia ? Żebym mogła wreszcie ostrzyc mojego zarośniętego psa ? Coś w granicach 300 zł .... zależy mi na krótkich końcówkach ... z góry wielkie dzięki : )))))
i proszę... RATUJCIE! : P
Wszystko umarło, kiedy odeszłaś...
Nic nie może powstrzymać płynących łez
Powiedz, skarbie, gdzie popełniłam błąd?
Nic nie może odegnać tego smutku
Ponieważ nic nie jest równe Tobie....
Obrazek
Avatar użytkownika
whiterose
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 lip 2010, o 15:34

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Maszynka do strzyżenia psów - jaką wybrać ?

Postprzez ValdeQ 5 lip 2010, o 10:31

A ciekawe jakich firm i jakie modele były tych, co się nie sprawdziły? Jakieś znane marki typu Oster, Moser, Andis?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Maszynka do strzyżenia psów - jaką wybrać ?

Postprzez seterek_ 24 gru 2011, o 08:01

Jaką maszynkę do strzyżenia psa kupić?


W artykule poniżej skupię się na cechach maszynki do domowego strzyżenia psa.
Niezwykle ciężko pogodzić przystępną cenę z wysokimi parametrami, jakie musi spełnić maszynka do strzyżenia psiej sierści.
Bezużyteczne okazują się tradycyjne maszynki przeznaczone dla ludzi, z czego to wynika?


I
Po pierwsze rodzaj napędu i rzeczywista MOC urządzenia:
Maszynki do strzyżenia psów to maszynki silnikowe, a nie jak te dla ludzi na elektromagnes.
W parze z takim rozwiązaniem idzie duża moc urządzenie. Niezbędne minimum to 10-15 Wat, optymalna moc to 30 Wat. Przy tej mocy urządzenie jest jeszcze stosunkowo ciche i niewielkich gabarytów. Oczywiście na rynku dostępne są maszynki do strzyżenia zwierząt gospodarczych o mocy 100 W (dla bydła) czy nawet 300W przeznaczone dla owiec. Co prawda bez problemu poradzą sobie z sierścią psa, ale głośność ich można porównać do hałaśliwej kosiarki. Dla porównania "ludzkie" maszynki to moc 3-5 Wat...

II
Konsekwencją dużej mocy i pokonywanych oporów przy strzyżeniu jest powstawanie ciepła, czyli grzanie się urządzenia. Grzeje się nie tylko silnik, ale i ostrze które może mieć bezpośredni kontakt ze skórą psa! Aby uniknąć poparzenia naszego pupila dobra maszynka wyposażona będzie
w wydajny mechanizm chłodzący. Poprawna konserwacja ostrza tzn. jego smarowanie
i czyszczenie również znamiennie wpływają na tarcie elementów tnących. Bardzo ciekawym
i niezwykle wydajnym rozwiązaniem są ostrza ceramiczne (CERAMIC EDGE). Niestety poza jedynym wyjątkiem (link) jest to rozwiązanie zarezerwowane dla "górnej półki", maszynek do profesjonalnego zastosowania w psich salonach piękności.


III
OSTRZE, ostrze i jeszcze raz ostrze.
Cena dobrej klasy ostrza to ok. 100 zł. Z powyższej przyczyny zakup "dobrej" maszynki za kwotę niższą czy nawet równą jest w zasadzie niemożliwy. Na rynku dostępne są stosunkowo dobrej jakości maszynki - "klony" firmowych rozwiązań, wyprodukowane w Chinach np. GTS 888. Jest to przyzwoita maszynka, jednak jej słabym elementem są ostrza. Co prawda nowe ostrza strzygą bez większych zastrzeżeń. Niestety szybko ulegają stępieniu. Wyprodukowanie dobrej jakości ostrza niesie za sobą koszt. Obniżenie końcowej ceny urządzenia wiąże się z obniżeniem jakości określonych elementów. Od niedawna dostępne jest na rynku pokrewne urządzenie (link), w którym wyeliminowano jednak słabą cechę poprzednika, wyposażając je w ostrza z CERAMICZNYM elementem tnącym. Ceramika ma twardość rzędu 78 w skali Rockwell, podczas gdy najtwardsza stal - martenzytyczna - ma twardość nie większą niż 65-70 HRC (Wikipedia). Twardsze ostrze = wolniej się tępi. Dodatkowo współczynnik tarcia dla ceramiki jest mniejszy, co skutkuje o 50% mniejszym wytwarzaniem ciepła, znacząco zmniejszając ryzyko poparzenia psa i pozwalając na dłuższą pracę urządzania bez przerwy.

IV
Mechanizm mocowania ostrza jest równie istotny. Nawet najlepsze ostrze ulegnie kiedyś stępieniu. Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem jest mechanizm / system clip ( clip on). Zapięcie typu clip sprawia, że zamocowanie ostrza jest dziecinnie proste i szybkie. W razie potrzeby umożliwia także wymianę ostrza na nowe, czy zdjęcie go w celu wyczyszczenia lub ostrzenia. Jest to mechanizm uniwersalny dla większości produkowanych obecnie ostrzy co daje nam szeroki wybór producenta: Andis, Moser, Oster, Wahl, Conair, AG, AGC, KM1, KM2, Laube i wiele innych.

V

Wygodna w użytkowaniu. Na to stwierdzenie składa się wiele cech produktu takich jak:

- ergonomiczny kształt,
- lekkość,
- wystarczająco długi kabel,
- szybkość cięcia ostrza,
- brak wibracji,
- cicha praca.


VI
Gwarancja i serwis.
Niby sprawa oczywista, jednak wart zwrócić uwagę czy sprzedawca udziela gwarancji i na jakich warunkach. Dodatkowym atutem jest serwis pogwarancyjny.

Osobiście POLECAM PRODUKT:


http://pro4dog.com/pl/23-maszynka-do-st ... strze.html

Dlaczego?

- przystępna cena
- maszynka silnikowa o mocy 30 Wat z wydajnym systemem chłodzenia
- w zestawie 2 ostrza ceramiczne z system clip on
- lekka, ergonomiczna, kabel 3m
- gwarancja i serwis pogwarancyjny realizowany przez dystrybutora pro4dog.com


Obrazek
seterek_
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 gru 2011, o 20:04
Rasa psa: seter irlandzki

Re: Maszynka do strzyżenia psów - jaką wybrać ?

Postprzez kators 3 lis 2022, o 07:12

Czy są jakieś specjalne nakładki do tego typu rzeczy - https://www.pro-sprzet.pl/maszynka-mose ... odowa.html
Czy trzeba mieć specjalną maszynkę dla zwierzęcia? Da się to jakoś obejść?
kators
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lis 2021, o 13:10
Imię psa: Karmelek
Rasa psa: mieszaniec


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości

paw prints