jak czyscic uszy?

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

jak czyscic uszy?

Postprzez happygirl 17 sie 2005, o 07:37

Mam 2-miesiecznego szczeniaka rasy dlugowlosej. Ostatnio zauwazylam, ze drapie sie w uszy. Jak sprawdzic, czy trzeba je wyczyscic i jak w ogole wyczyscic mu uszka, zeby nic nie uszkodzic?
Avatar użytkownika
happygirl
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 sie 2005, o 11:30

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez labek 17 sie 2005, o 11:53

przedewszystkim odwiedz weterynarza, możliwe ze pies ma jakąś infekcje albo ciało obce w uchu. Uszy czyścimy wacikiem nasączonym specjalnym płynem dostępnym u wetwerynarzy i w sklepach zoologicznych. Czyścimy tylko widoczną część ucha, potem należy czystym wacikiem wytrzeć ucho.
labek
 

Postprzez cogar 17 sie 2005, o 12:55

Chciałem w zasadzie napisać później, jak wrócę z pracy do domy, ale widzę opinię, z którą nie do końca się zgadzam, więc napiszę teraz.

Kupujesz u weta płyn do uszu (chyba Vetriderm- to właśnie chciałem w domu sprawdzić) z takim długim dziubkiem do zakraplania. Wpuszczasz do każdego ucha po trochę płynu, a następnie masujesz psiakowi nasadę uszu. Po jakiejś minucie puszczasz go, pozwalasz wytrzepać głowę (działa niezawodnie), a potem suchymi wacikami wycierasz to, co da się dosięgnąć. Nie czyść na sucho i nie czyść też patyczkami, bo możesz wepchnąć woskowinę do środka i będzie niezbyt dobrze. W razie wystąpienia jakiegoś przykrego zapachu z uszu dobrze jest mieć dodatkowo w domowej apteczce środek o nazwie CANOR. Jest to preparat oparty na kilku alkoholach, zwalczający bakterie wirusy i grzyby(tego pies zdecydowanie nie będzie lubił).
Można też psom podawać po kilka kropelek do każdego ucha (profilaktycznie) środek o nazwie AMBACIL, kupowany u weta w strzykawkach (nabierają Ci do strzykawki), a następnie rozcieńczany w litrze wody (około 20 ml). Problem w tym, że nie wszędzie to jest.


NA KONIEC UWAGA> NIE EKSPERYMENTUJ Z PSEM. JEŚLI MASZ JAKIEŚ PODEJRZENIA, ŻE DZIEJE SIĘ Z NIM COŚ POWAŻNEGO ZGŁOŚ SIĘ DO WETERYNARZA. DODATKOWO JEŚLI CZEGOŚ NIE WIESZ ZAWSZE MOŻESZ WYBRAĆ SIĘ DO WETA NA RUTYNOWĄ KONTROLĘ I ZAPYTAĆ, NA PEWNO NIKT CIĘ NIE WYRZUCI.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez psia-wielbicielka 17 sie 2005, o 15:19

drapanie się po uszach to może być coś innego np jakaś choroba lecz nie panikuj pójdź do weta, a co do czyszczenia uszu kóp u weta specialny płyn do czyszczenia uszu psom (około 15zł) czyśźć watą i pensetą lub bagietką
psy Górą!!!
Avatar użytkownika
psia-wielbicielka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 lip 2005, o 16:05

Postprzez borderek 17 sie 2005, o 19:26

Są również płyny, którymi nasącza się wacik(płatek kosmetyczny, watke,gazik) przeciera ucho, a potem wyciera do sucha. Są również takie jak opisałeś Cogar. Nie napisała,zeby czyścić psu ucho patyczkami tylko wacikiem. Z czym dokładnie się nie zgadzasz?
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cogar 17 sie 2005, o 20:19

labek napisał(a):Czyścimy tylko widoczną część ucha, potem należy czystym wacikiem wytrzeć ucho.


Nie zgadzam się, że jest to najlepsza metoda, bo zwykle problemy typu grzybica rezydują w głębi ucha, dlatego środki stosowane wyłącznie na widocznej części ucha nie koniecznie są skuteczne. A taki wpuszczany w ucho płyn rozpuszcza woskowinę wewnątrz ucha i przy okazji poprawia zapach.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pauline_g 18 sie 2005, o 11:43

zgadzam się że lepiej nie eksperymentować a zwłaszcza z uszami radzę zapytać dobrego weta!! le podane sposoby nie są złe!! drapanie uszu może być spowodowane jakąś chorobą - a więc lepiej odwiedzić weta!!a
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez happygirl 18 sie 2005, o 18:51

to chyba bylo jakies chwilowe swedzenie, bo juz sie nie drapie ;) Ale do weta i tak sie wybieram, wiec zapytam. dzieki za rady
Avatar użytkownika
happygirl
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 sie 2005, o 11:30

Postprzez Atena 6 paź 2005, o 20:11

Cogar napisał(a):Można też psom podawać po kilka kropelek do każdego ucha (profilaktycznie) środek o nazwie AMBACIL, kupowany u weta w strzykawkach (nabierają Ci do strzykawki), a następnie rozcieńczany w litrze wody (około 20 ml). Problem w tym, że nie wszędzie to jest.

czy jestes pewien, ze tak brzmi ta nazwa?? bo moze chodzi ci o ABACIL?? faktycznie trudno go dostac, ale mi sie udalo :D mam cale 0,5l :D potrzebny byl mi do przemywania (odkazania) brzucha, gdy Atena miala ciezka wersje atopii :( wpisalam slowo ambacil w google i nie znalazlo zadnego wyniku. Tylko jesli faktycznie chodzi ci o abacil, to na butelce jest wyraznie napisane: nie stosowac w obrebie kanalu sluchowego (m.in. oczywiscie) :?
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez cogar 6 paź 2005, o 21:02

Środek stosowany przez znajomych, polecony i sprzedany przez weta.
Sam nie stosowałem, więc na pewno nie napiszę. Pytanie jeszcze tylko o rozcieńczenie... Może nie należy go stosować w obrębie kanału słuchowego w postaci nierozcieńczonej? Bądź co bądź podałem przepis na roztwór 2%.
Przy najbliższym spotkaniu nie omieszkam się znajomych spytać.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Atena 7 paź 2005, o 07:03

abacil rowniez sie rozciencza w stosunku 1:10 (1 miarka abacilu:10 miarek wody). Jak mozesz to sie dowiedz, bo jestem strasznie ciekawa, czy to chodzi o abacil czy nie :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Doris. 10 lis 2005, o 13:14

zlota zasada brzmi- nie grzeb za duzo w psich uszach 8)
oczywiscie jak naj szybciej do weta
Doris.
 

Postprzez jola 11 lis 2005, o 01:05

Cogar czy to lekarsstwo ma zapach cos w przyblizeniu do smierdziela na mole :?:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints