Sznaucerek

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Sznaucerek

Postprzez Stalonee 12 lis 2006, o 22:00

Mam sznaucerka miniaturke 5 miesięcy, który jest strasznie zarosniety i mam pytanie do fachowców! Czy nie jest troche za pozno na strzyżenie? W domu (bloku) gdzie jest ciepło często sapie i wywiesza jęzor. Golić czy nie? Z góry dzieki (biore oczywiscie pod uwage kupno ubranka)
Stalonee
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 13 lis 2006, o 08:08

na strzyżenie nigdy nie jest za późno :lol: teraz jest zima, więc może go tylko podetnij, lub faktycznie zaopatrz się w ubranko :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez szczotek 13 lis 2006, o 13:54

Sznaucery na zime najlepiej czują się we własnym ubranku... Ja za niedługo sie wybieram i strzyge go "dłużej" niż zawsze.. na wielki śnieg będzie miał już dobrą sierść, a nie będzie brzydko wyglądał.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Marcin Dondelewski 9 sty 2007, o 00:35

Na zime raczej żeby sznaucerek nie był za bardzo obcięty,
ale strzyżenie nigdy nie jest za późno.

Ale jak mu gorąco to można go troche przystrzyc.

Zresztą jak się raz ostrzyże to za jakiś czas psiak
znów zarośnie i znowu trzeba będzie go ostrzyc
bo wygląda jak puchta kulka :)

Sznaucer dużo lepiej wygląda jak jest ostrzyżony :)
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez szczotek 9 sty 2007, o 16:32

A ja teraz byłam z Bemciem u fryzjera, bo zima taka jak wcale. :lol:

Jeszcze nie widziałam sznaucera "puchatego", mają grube włosy, które sie nie puszą. :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Marcin Dondelewski 10 sty 2007, o 00:53

szczotek napisał(a):A ja teraz byłam z Bemciem u fryzjera, bo zima taka jak wcale. :lol:

Jeszcze nie widziałam sznaucera "puchatego", mają grube włosy, które sie nie puszą. :twisted:


Sznaucery mają tzw. podszerstek który trzeba trymować żeby miały lśniącą
i szorstką sierść.

Jak tego się nie będzie robiło to właśnie będzie wyglądał jak puchata kulka :)
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez Paulina i Bemol 15 lis 2008, o 19:00

Od niedawna jestem właścicielka sznaucera olbrzyma czarnego jednak piesek liczy sobie już 1,5 roku a znalazł się u mnie z powodu jego cudownego temperamentu i nieumiejętności poprzedniej właścicielki nad zapanowaniem nad nim(uczę go juz i zaczyna sie słuchać)(starsza Pani często wpada go odwiedzić, poczesać)to tak słowem wstępu.
Mam jednak problem piesek nigdy nie był trymowany ani strzyżony i nie wiem jak zareaguje a po za tym nie mogę sie zdecydować co jest lepsze. Szczerze mówiąc wolałabym go chyba ostrzyc jednak czytałam ze to może niszczyć mu sierść i lepiej wytrymować tyle ze ja nie czuje sie na siłach by sie tego samodzielnie podjąć a i nie jestem pewna czy ktoś obcy da sobie z nim rade bo on nawet za zwykłym czesaniem nie przepada i nie wyobrażam sobie żeby dał sie trymować z godzinę.
No i jeszcze czy fryzjer go będzie tez kapał??bo on nigdy jeszcze nie był kąpany i dopiero mam zamiar zacząć go przyzwyczajać. I czy nie jest juz za zimno na takie zabiegi piesek całymi dniami hasa po podwórku nie lepiej już przeczekać zimę??
[/img]
Paulina i Bemol
 

Postprzez Tęczova 16 lis 2008, o 13:22

Czarny sznaucer olbrzym Bemol?
hm, skąd ja to znam :?

Do fryzjera raczej powinien iść wykąpany, ale jeśli nie chcesz, to fryzjer wykąpie go na miejscu. Nie wiesz jak pies zareaguje, więc nie martw się i spróbuj :) P.S jeśli nie umiesz to nie rób tego sama.

Ach, nie doczytałam.
Z niszczeniem sierści to bzdura.
Każdy pies jeśli zbytnio zarośnie ( a sznaucery dość szybko 'zarastają :lol: ) powinien zostać ostrzyżony dla jego własnej wygody.

Kolejny dopisek. Nie ścinaj go całkiem na krótko, bo zima tuż tuż.
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez mwijatak 16 lis 2008, o 18:24

Tęczova napisał(a):Czarny sznaucer olbrzym Bemol?
hm, skąd ja to znam :?

Do fryzjera raczej powinien iść wykąpany, ale jeśli nie chcesz, to fryzjer wykąpie go na miejscu. Nie wiesz jak pies zareaguje, więc nie martw się i spróbuj :) P.S jeśli nie umiesz to nie rób tego sama.

Ach, nie doczytałam.
Z niszczeniem sierści to bzdura.
Każdy pies jeśli zbytnio zarośnie ( a sznaucery dość szybko 'zarastają :lol: ) powinien zostać ostrzyżony dla jego własnej wygody.

Kolejny dopisek. Nie ścinaj go całkiem na krótko, bo zima tuż tuż.


Tęczova - niestety wprowadzasz w błąd :roll:

Nie strzyże się sznaucerów tylko trymuje.


I nie jednemu psu burek, więc daruj sobie uszczypliwości ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Atena 16 lis 2008, o 18:38

Tęczova napisał(a):Do fryzjera raczej powinien iść wykąpany, ale jeśli nie chcesz, to fryzjer wykąpie go na miejscu.

Aza zawsze jest kąpana u fryzjera. To wchodzi w zakres jego usług.

mwijatak napisał(a):Tęczova - niestety wprowadzasz w błąd :roll:

Nie strzyże się sznaucerów tylko trymuje.

ano tak nie do końca :) ogólnie sznaucery się trymuje, żeby zachować szorstką sierść, ale jeśli komuś nie zależy na wystawach (tak jak nam), to strzyże. Aza była trymowana może ze 2-3 razy na początku, teraz jest ciągle strzyżona.

Tęczova napisał(a):Czarny sznaucer olbrzym Bemol?
hm, skąd ja to znam :?

jeśli masz na myśli Bemola, sznaucera od forumowiczki szczotek, to się mylisz, bo Bemol w chwili obecnej ma 8 lat, a nie 1,5 roku...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Tęczova 16 lis 2008, o 19:18

Ach, z tym to źle mnie zrozumiałyście :lol:
Tak mi to zabrzmiało, jakby ukradła imię lub coś :lol:

--

A co do strzyżenia to znajomej ciotka (:lol:) zawsze strzyże swoją miniaturkę...tylko fakt, jeżdżą na wystawy.
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Paulina i Bemol 19 lis 2008, o 11:17

cóż nie ja nadawałam psiakowi imie a uwazam ze zmiana była by co najmniej idiotyzmem

włąsnie nam nie zalrzy na wystawach teraz jest czestoc zesany i wyglada łądnie ale nie zawsze bede miała tyle czasu by go tak czaesto dokladnie wyczesywać po za tym i dla niego to zapewne uciazliwe tylko ze czytałam włąsnie ze nawet jesli pies nie jest wystawowy to nalezy go trymowac a nie strzyc bo strzyzenie niszcze siersc i nie wiem czy to mit czy prawda.

a jeszcze jedno psiak do tej pory spedzał kazda chwile z człowiekiem niby zapewniłam mu około 3 godz spaceru dziennie ma podwórko bawie sie z nim nocuje w domu ale mam wrazenie ze brakuje mu towarzystwa ludzi ile czasu wasze psy zostaja same??bo innym moim psaikom(nie były to sznaucery)nie przeszkadzało te poł dnia albo i wiecej na podwórku przy samodzielnej zabawie ale sznaucery potzrebuja podobno wiekszego kontaktu z człowiekiem jak uwazacie??
Paulina i Bemol
 

Postprzez Atena 19 lis 2008, o 11:53

Paulina i Bemol napisał(a):nawet jesli pies nie jest wystawowy to nalezy go trymowac a nie strzyc bo strzyzenie niszcze siersc i nie wiem czy to mit czy prawda.

z tym niszczeniem to nie do końca tak. Po prostu strzyżenie powoduje, że sierść staje się miękka, co ogólnie mówiąc jest wadą u sznaucerów wystawowych, gdyż wzorzec mówi, że ma być szorstka.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Paulina i Bemol 19 lis 2008, o 14:24

ale nie doprowadza do jakiś chorob skóry(tez sie z taka opinia zetknełam i mimo ze nie widze powodu by tak było wole sie upewnić)ani przerzedzania zanadto siersci ogolnie jakiś defektów niekorzystnych dla psiaka??

a i dzieki za odpowiedzi :D bo niby z psami mam doswiadczenie ale sznaucerek pierwszy a co do tej pielegnacji to jest strasznie dużo sprzecznych momentami informacji.
Paulina i Bemol
 

Postprzez szczotek 19 lis 2008, o 16:58

Mhhmmmm Bemol :D Śmiesznazbieżność :)

Osobiście nie wyobrażam sobie sznaucera, któr nie jest strzyżony / trymowany. Wtedy pies wogóle na sznaucera nie wygląda i wygląda jak baranek.

Pierwsza wizyta u fryzjera powinna odbyć się w bardzo przyjaznych warunkach. Najlepiej bez kąpieli bo to dodatkowo stresuje psa. Oczywiście w obecności właściciela, który co chwile będzie uspokajał i dawał w nagrode smakołyki. Znajdz fryzjera gdzie psiak traktowany jest ze szczególną troską. Mój straszek strasznie się bał, trząsł aż do czasu kiedy znaleźliśmy panią, która cały czas z Czornym rozmawia, głaszcze go i Bemol jest w siódmym niebie jak do niej przyjeżdża. Strzyżenie musi być dla psiaka przyjemnością, a nie męką. Myślę, że na początek wystarczy samo czesanie na stole i przyzwyczajenie do dźwięku maszynki bo jednak jest to już dorosły pies i nie przyzwyczai się tak szybko jak szczeniak.

Co do długości sierści, to na zimę polecam bez prześwitów akurat ładnie zaroście na śnieg :) Ja swojego psiaka przestała już trymować... Jakoś nie zauważam różnicy. Przestał zarastać brązowym podszerstkiem, sierść jest ładna... Może z wiekiem sie tak stało, ale na początku jest to konieczne. Przez to unikniesz sierści na dywanach, ubraniach itd.

Ja jeżdżę z Bemciem co dwa miesiące bo płacimy tylko 40zł. Polecam jeżeli jesteś ze śląska :)

Kąp psa tylko gdy jest taka potrzeba. Nie za każdym razem gdy odwiedzasz fryzjera. Nie ma takiego wymogu.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Następna strona

Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints