Paniczny strach przed kąpielą

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Paniczny strach przed kąpielą

Postprzez Lonley 22 sie 2011, o 10:01

Mam bardzo duży problem i nie wiem co mam z ty zrobić. Mój piesek bardzo boi się wody a kąpiel to stres dla nas obojga. Mój psiak tak się boi że jak widzi że odkręcam kran żeby np. umyć ręce to on już ucieka najdalej jak się da. Muszę go wykąpać w tą sobotę i sama nie wiem jak to zrobić. Czy wy też mieliście takie problemy ze zwierzakami ?? Co z tym zrobiliście ?? Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Jeśli to ma jakieś znaczenie to piesek ma 6 lat.
Lonley
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:21
Imię psa: Lucky (czyt. Laki)
Rasa psa: kundelek :)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Paniczny strach przed kąpielą

Postprzez pietruszka 23 sie 2011, o 09:57

w sklepach zoologicznych można kupić tzw. suchy szapmopn. Własnie m.in dla takich psiaków jak twój i dla wystawców którzy muszą "na szybko" umyć psa. Zapytaj w zoologu może będa mieć :)
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Paniczny strach przed kąpielą

Postprzez Quai 29 sie 2011, o 09:08

Ja też miałam podobny problem, ale po kilku podejściach pies przestał się bać wody :D

Na początku moczyłam mu grzbiet, łapki. Krecikowi to się trochę podobało, ze względu na upał.
Powoli zwiększałam ilość wody aż w końcu myłam go całego (oprócz łebka oczywiście ;D)
Avatar użytkownika
Quai
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:02
Imię psa: Krecik
Rasa psa: kundelek

szampon bez spłukiwania

Postprzez Rof15 27 lut 2012, o 08:04

Także widziałam ten szampon bez spłukiwania na e-karma.pl. W przypadku psów, które panicznie bolą się wody, albo po prostu nie znoszą się myć, może być to dobre rozwiązanie. Należy rozprowadzić, wmasować, wytrzeć, wyszczotkować i wysuszyć.
Rof15
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 sty 2012, o 11:46
Imię psa: Rafik

Re: Paniczny strach przed kąpielą

Postprzez pakolina 5 wrz 2012, o 14:56

jeżeli masz taką możliwość to spróbuj może polewać go szlaufem? nie musi wskakiwać do wielkiej wanny z wodą. ja kiedyś swojego psa tak myłam, bo nie mieścił się do mojej niedużej wanny.
czy znane jest Ci pojęcie ekologi? jeśli nie, zapoznaj się z terminem edukacja ekologiczna - dzięki temu dowiesz się czym jest ekologia i poznasz sposoby ochrony środowiska
pakolina
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 14:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: husky

Re: Paniczny strach przed kąpielą

Postprzez cockermanka 16 wrz 2012, o 09:59

Quai napisał(a): (oprócz łebka oczywiście ;D)

Hmmm....a łebek się nie brudzi?
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: szampon bez spłukiwania

Postprzez Kasiak321 20 lut 2013, o 12:32

Rof15 napisał(a):Także widziałam ten szampon bez spłukiwania na e-karma.pl. W przypadku psów, które panicznie bolą się wody, albo po prostu nie znoszą się myć, może być to dobre rozwiązanie.

Takie szampony nic nie dają a jeżeli już to mają niewielki skutek w porównaniu z normalnym myciem psa....
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints