Mycie psa

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Basia_sz 3 lut 2007, o 19:57

ShihTzu_Suzi napisał(a):Ja kąpę mojego psa raz w tygodniu:shock: - bo jest długowłosa i szybciutko się brudzi


Trochę za często, jak mi się zdaje :?
Szybko się brudzi :?: Co to, spodnie, czy bluzka :?:
Każdy pies brudzi się tak samo, spróbowałabyś wyjść z labradorem po deszczu :? , podwozia domyć nie można :roll:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Timon 3 lut 2007, o 19:59

nie wspominajac o zamilowaniu labradora do plywania w kazdej jednej kaluzy lub bagnie.
a jak sie zabrudzi to mozna ja wytrzec mokra szmata a nie zaraz prac!
SZALOM
---
...psia dusza większa jest od psa...
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba to niedaleko pies wyrusza
przecież przy tobie jest psie niebo z tobą zostanie jego dusza.
Avatar użytkownika
Timon
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 95
Dołączył(a): 27 gru 2006, o 23:03
Lokalizacja: Rzeszów/Pionki

Postprzez ShihTzu_Suzi 3 lut 2007, o 21:15

basia_sz napisał(a):
ShihTzu_Suzi napisał(a):Ja kąpę mojego psa raz w tygodniu:shock: - bo jest długowłosa i szybciutko się brudzi


Trochę za często, jak mi się zdaje :?
Szybko się brudzi :?: Co to, spodnie, czy bluzka :?:
Każdy pies brudzi się tak samo, spróbowałabyś wyjść z labradorem po deszczu :? , podwozia domyć nie można :roll:


No cóż jest biała a labrador jest zupełnie innym psem niż mój ShihTzu,więc tego raczje bym nie porównywała
Avatar użytkownika
ShihTzu_Suzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 355
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 12:30
Lokalizacja: Łódź

Postprzez szczotek 3 lut 2007, o 21:35

Fakt faktem, ale raz w tygodniu to stanowczo za często... :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Kosiarka 3 lut 2007, o 22:13

Uważam, że psa można myć, kiedy zajdzie potrzeba, ale samą wodą. Ja Ścigę kąpię (woda i szampon) raz na pół roku, i nie ma jakiejś brudnej czy śmierdzącej sierści.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kosiarka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 430
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marcin Dondelewski 12 lut 2007, o 21:53

psa powinno sie kąpać raczej rzadko.

nie ma potrzeby by go kąpać co tydzień :)
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez Gość 13 lut 2007, o 14:58

hmm zalezy co rozumiemy poprzez samo slowo kapiel... jesli ammy na mysli kapiele z uzyciem szamponow to rzeczywiscie taz na 4-6 meisiecy powinno wystarczyc.. nie czesciej, a ejsli kapiela nazywamy samo splukanie psa woda to mozna i kilka razy dziennie:D bo to tlyko woda:) ja np Cekiniastego i Alfine codziennie splukuje jesli jest taka potrzeba.. tj jesli jest duuzo blota na poalch bo one po prostu hmm biegaja... nie chodza traweczka a po anjwiekszym blocku:D:D
Gość
 

Postprzez :):):) 20 sie 2007, o 10:00

To absolutna bzdura, że psa nie powinno sie kapać, albo, że powinno się Go kąpać rzadko. Proponuje optymalnie, spłukiwać wodą codziennie, a jeśli sie zabrudzi to miejsce "plamy" trochę jakimś szamponem, a myć z szamponem raz na miesiąc, to na pewno nie zaszkodzi.. uwierzcie mi, to bujda, że się psa nie powinno myć, naprawdę!
:):):)
 

Postprzez ValdeQ 20 sie 2007, o 10:20

:):):) napisał(a):uwierzcie mi


Ale dlaczego mamy uwierzyć? Na czym chcesz oprzeć swój autorytet? Czym uzasadniasz swoja opinię?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 27 gru 2007, o 14:20

Witajcie, mam prawie 1,5 roczna spanielke.Od malenkiej karmiona jest royalem ale od lipca sie wiecznie drapie.Niema pchel,dzisiaj kolejny raz bylam u wet, Pani dala mi szampon i balsam, kazala kapac psa co 2 dzien!?przez miesiac, czy to jest mozliwe??piesek ma śladowe ilosci lupiezu, ale drapie sie bardzo....
Gość
 

Postprzez ValdeQ 27 gru 2007, o 15:35

To pewnie jest szampon leczniczy, nie pielęgnacyjny.

Należy słuchać swojego lekarza.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Jak duży musi być pies, aby zacząć go myc???

Postprzez Roxi 30 gru 2008, o 09:55

Mój pies ma 2 miesiące i nie wiem czy moge go zacząć już myć??? Prosz o odpisanie :)

Pozdrawiam Klaudia
Roxi
 

Postprzez zeberka161 30 gru 2008, o 14:27

a czy jest potrzeba kapac tak malego pieska ?? i czy ona nie ma jeszcze kwarantanny jesli tak to nie powinien wychodzic z domu wiec nie jest brudny... i chyba nie ma potrzeby kapania go?

jaa Moje dwa starsze psy kapie zadko tzn. jesli juz naprawde nie umiem ich doczyscic recznikiem mokrym ani czesanie nie pomaga to wtedy tak.. ale to naprawde rzadko a psy uwielbiaja sie gonic i tarzac w blocie :D:D
ale nawet takiego brudasa da sie doczyscic recznikiem mokrym.

A moja mała spanielke 3 miesieczna kapalam tylko raz poniewaz miala pchly :| ale juz problem rozwiazany. i teraz wystarcza mokra szmatka albo przeplukanie ja sama woda :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez dariak15 30 gru 2008, o 14:49

zeberka161 ty swoje psiaki możesz kąpać bardzo rzadko ponieważ są czarne (prócz Caren) :) Mój pies jest cały biały więc bez kąpieli raz w miesiącu się nie obejdzie ale prawie codziennie ma podmywane łapki ale tylko wodą :wink: Ja Majkę wykąpałam jak miała ponad 4 miesiące tak zalecił wet :wink:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez zeberka161 30 gru 2008, o 21:11

no dobrze raz w miesiacu to jeszcze ok ale raz w tygodniu ? no ludzie nie przesadzajmy troszke...

ja rozumiem ze biale psiaki sie brudza bardzo i to widac ale kapiel raz na tydzien to nie jest chyba koniecznosc ? sa przeciez inne sposoby :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints
cron