pielęgnacja shih tzu

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

pielęgnacja shih tzu

Postprzez Milka 21 gru 2007, o 13:13

Mam dylemat.
Posiadam 6 miesięczną suczkę rasy shih tzu. Nie ma pcheł a mimo to strasznie się drapie. Nie mam pojęcia dlaczego?!
Czy psy tej rasy gubią dużo sierści na zimę? Bo moja sunia tak.
Poza tym martwi mnie to,że po 2 dniach po kąpieli juz brzydko pachnie. Taki typowy brzydki psi zapach. Jak sobie dać z tym radę? :(
Milka
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 21 gru 2007, o 23:08

Zawsze pierwsza podejrzana rzecz, to żywienie. Czy je suchą karmę? Jaką? Próbowałaś karmy niealergizującej (z jagnięciną, rybami)?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Milka 27 gru 2007, o 16:04

Psina je suchą karmę pedigri junior,czasem tą puszkową z jagnięcinom lub kurczakiem. Najczęściej ma podawane jakieś domowe mięso czy chleb nasączony sosem,bo to jej najbardziej smakuje. Pokarm ma więc urozmaicony i wydaje mi się,że poprostu jest uczulona na szampon którego używam. Kąpie ją raz w tygodniu ale cały czas się drapie i naprawde zaczyna szybko brzydko pachnieć. Zmienie szampon ale czy powinnam iść jeszcze z nią do weterynarza?
Milka
 

Postprzez mwijatak 27 gru 2007, o 18:45

Wcale się nie dziwię, że pies się drapie :roll: Jakbyś żywiła się samymi spadami też być nieciekawie wyglądała :x

Po pierwsze - natychmiastowa zmiana karmy. Na dobrą :idea: Nie musi być ta za 200 zł, ale wystarczy coś z niesupermarketowych karm :? Co? Zapraszam do wątku o karmach.
Chleb z sosem również nie jest pokarmem :roll: Biały ser, kurczak, ryż, marchewka - owszem.
Po drugie - jeżeli sądzisz, że szampon ją uczula to nie kąp psa co tydzień, bo to również bardziej szkodzi jego zdrowiu niż pomaga. Poza tym zastąp szampon na np. szare mydło albo coś dla alergików.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Milka 28 gru 2007, o 11:48

dobrze,zmienię karme ale nie wiem czy uda mi sie ją kąpać rzadziej niz raz w tygodniu. Wszystko by było dobrze gdyby nie ten ciągły brzydki zapach. Poprostu nie wiem jak mam się go pozbyć?! A jeśli ma mi tak śmierdzieć,to już wolę ją wykąpać.
Milka
 

Postprzez mwijatak 28 gru 2007, o 20:50

Smród wydzielany przez psa zniknie wraz z nową karmą. Oczywiście nie natychmiast.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ala 17 sty 2008, o 14:35

witam serdecznie
mam malego pieska (ma 5 miesiecy) rowniez na poczatku karmilam go wszystkim co mu smakowoalo, a ze smakowalo mu wszystko co mu sie dalo wiec jadl wszystko co ja.weterynarz zdecydowanie powiedzial te pieski maja wrazliwe zaladeczki nie mozna im dawac zadnych sosow itp. polecam karme royal canin dla malych ras-juniorkow, w zanym wypadku tych marketowych karm. odnosnie kapania najpeiej kupic szampon w gabinecie u weterynarza, jezeli piesiu ma wrazliwa skore jak moj to szampon do wrazliwej skory, a kapanie 1 w tyg moze podrazniac skore. i to z epiesek sie drapie moze byc spowodowane-najprawdopodobniej zlym odzywianiem -ja w przypadku mojego ruffiego i zlym doborem szamponu. Natomiast dobra karma niweluje brzydki zapach -psi:)
pozdrawiam serdecznie
Alicja
ala
 

Postprzez Gość 10 mar 2008, o 17:35

witam.6 marca kupila pieska rasy shih tzu :D gdy przyjechalam do domu zauwazylam ze piesek jest caly zapchlony :cry: doslownie pchly byly wszedzie.Najwięcej było ich na głowie pieska,okolice uszu,oczu i pyszczka.W niektorych miejscach były głebokie rany a w tych rankach masa pchel_nieda sie tego opisac :cry: wykąpałam go,pojechalismy jeszcze następnego dnia do weterynarza,gdzie kompiel pomogla na 80%.weterynarz podał Maxiowi kropelki-POMOGŁO :P TYLKO TERAZ MAXIU STRASZNIE SIE DRAPIE :( PODEJRZEWAM ZE TO GOJACE RANKI TAK GO SWĘDZĄ A NA TYCH MIEJSCACH GDZIE BYŁY RANY SA SKORUPY STRUPKOW-WSZYSTKO TO SIE TERAZ ŁUSZCZY,WIDAC TO MIEJSCAMI NA SIERSCI PIESKA.CZY MOZNA MU JESZCZE POMOC W JAKIS SPOSOB?? PIESEK MA 4 MIESIACE.prosze mi doradzic jaka karma bedzie dla niego dobra.pozdrawiam
Gość
 

Postprzez Gosinka 10 mar 2008, o 20:32

Anonymous napisał(a):witam.6 marca kupila pieska rasy shih tzu :D gdy przyjechalam do domu zauwazylam ze piesek jest caly zapchlony :cry: doslownie pchly byly wszedzie.Najwięcej było ich na głowie pieska,okolice uszu,oczu i pyszczka.W niektorych miejscach były głebokie rany a w tych rankach masa pchel_nieda sie tego opisac :cry: wykąpałam go,pojechalismy jeszcze następnego dnia do weterynarza,


Matko najświętsza!!! Gdzie Ty kupiłaś psa w takim stanie??? :shock: Pchły zalęgnięte w ranach, brrrr, zgroza!
No dobra, nie podejrzewam poważnego hodowcy o dopuszczenie do takiego stanu, ale kazania Ci nie będę prawić, inni zrobią to lepiej ode mnie.

Szczeniak cały czas pod opieką lekarza, koniecznie odrobaczania i szczepienia. Karma specjalna dla szczeniaków, może być np. Royal Canin, który ma nawet specjalnie karmę dla tej rasy (mam nadzieję, że to będzie shih tzu) podawaj 3-4 razy dziennie w małych porcjach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ania_Ś 13 mar 2008, o 17:56

Chyba na targu został kupiony albo był trzymany w jakiejś szopie :? .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Ewka 13 mar 2008, o 19:25

Gosinka, teraz to już żadne kazanie na nic, bo piesek został wykupiony! No trudno...

A co do pytań to niech ktoś bardziej fachowy się wypowie.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

mój shih-tzu

Postprzez gosc_co_lubi_psy 29 mar 2008, o 11:05

Witam, kupiłem 4,5 miesięcznego psa shih-tzu. Choć nie ma pcheł, ciągle się drapie i tak jakoś dziwnie kicha. Używam karmy Pedigree junior, polecili mi ją poprzedni właściciele. Podobno stosują od zawsze i nigdy nie było problemów!

Co zrobić??
gosc_co_lubi_psy
 

Postprzez bjossa 29 mar 2008, o 11:07

zmienić karmę....
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

shih-tzu

Postprzez gosc_co_lubi_psy 29 mar 2008, o 11:07

to kichanie przypomina chrapanie, hmm...
gosc_co_lubi_psy
 

shih-tzu

Postprzez gosc_co_lubi_psy 29 mar 2008, o 11:09

czy to kichanie jest również spowodowanę przez karmę??
gosc_co_lubi_psy
 

Następna strona

Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron