Noga psa w typie pinczerka

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Noga psa w typie pinczerka

Postprzez Mrówka 19 lip 2009, o 11:05

Odkąd pamiętam lewa tylna noga mojej suni jest co jakiś czas uniesiona w górze.Zazwyczaj dzieje się to gdy biega,chodzi czy "załatwia swoje sprawy".Nigdy mi to nie przeszkadzało.Niedawno okazało się że ma cieczkę,a że chcemy mieć małe szczeniaczki i wiele os. już się pytało(bo chcieli by wziąć) dopuściliśmy ją do psa oczywiście tej samej rasy i zauważyłam,że on również trzyma lewą tylną łapkę w górze.(psy na 100% nie są rodziną dla tego trzeba wykluczyć dziedziczność).Ale czy to jest choroba? Czy ratlerki tak mają?

Ps.Jeżeli komuś przeszkadza że napisałam ratlerek zamiast pinczer miniaturowy proszę się nie bulwersować.
Mrówka
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez pietruszka 20 lip 2009, o 11:15

a twoja suka ma uprawnienia hodowlane ? ma zrobiony przegląd hodowlany jest psem rodowodowym? czy dowiadywałaś się czy pies jest reproduktorem czy ma również rodowód?
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez Atena 20 lip 2009, o 11:24

nie ma...
Mrówka napisał(a):Dla mnie nie ma nic złego.Ludzie myślą że psy z rodowodem są leprze a wcale nie.! nawet taki pies bez rodowodu umie się bawić,byś szczęśliwym i kochać.!
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez Mrówka 20 lip 2009, o 16:31

pietruszka napisał(a):a twoja suka ma uprawnienia hodowlane ? ma zrobiony przegląd hodowlany jest psem rodowodowym? czy dowiadywałaś się czy pies jest reproduktorem czy ma również rodowód?

..Wiesz mieszkam na wsi... i tutaj NIKT nie ma psa z rodowodem a po za tym co tzn: "pies jest reproduktorem" a tak po za tym to ja jej nie kupiłam tylko dostałam za darmo i chyba nikt by mi rodowodu za darmo nie dał?
Mrówka
 

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez mwijatak 20 lip 2009, o 17:00

Mrówka napisał(a):
pietruszka napisał(a):a twoja suka ma uprawnienia hodowlane ? ma zrobiony przegląd hodowlany jest psem rodowodowym? czy dowiadywałaś się czy pies jest reproduktorem czy ma również rodowód?

..Wiesz mieszkam na wsi... i tutaj NIKT nie ma psa z rodowodem a po za tym co tzn: "pies jest reproduktorem" a tak po za tym to ja jej nie kupiłam tylko dostałam za darmo i chyba nikt by mi rodowodu za darmo nie dał?


To po cholerę chcesz mnożyć kolejne kundelki :?: :ojej:

A z nogą zapraszam do weterynarza :!:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez Mrówka 20 lip 2009, o 18:27

Bo nikt mi tego nie może zabronić a mam pewność że małe pieski będą mieć opiekę i stać mnie na ich utrzymanie.!
Mrówka
 

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez mArGoSiA 20 lip 2009, o 19:11

A nie uważasz,że w schronisku jest za dużo cierpiących kundelków? chcesz mnożyć kolejne? adoptuj sobie miot ze schroniska i im pomóż.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez Mrówka 20 lip 2009, o 19:23

Nie nie uważam.Przecież zawsze jest ryzyko.! Nie znam psa którego wzięłabym ze schroniska? Przecież może być agresywny? Przecież nie znam jego przeszłości.! Może był bity? Czegoś panicznie się boi? Skąd mam to wszystko wiedzieć. A jeśli moja suczka się oszczeni to mam pewność że psiaki są w porządku i nie działa się ani nie będzie się dziać im krzywda.
Mrówka
 

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez mArGoSiA 20 lip 2009, o 19:34

Masz rację. Najlepiej patrzeć tylko na czubek swojego nosa. Jesteś egoistką. Zalecam wizytę w schronisku. Od tego są wolontariusze i bardzo często mogą o psach powiedzieć bardzo dużo.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez Mrówka 20 lip 2009, o 20:52

No najlepiej tak powiedzieć.! A o sobie to już nie myślicie.! Przecież to ja rozdaję ludziom te psy one nie są dla mnie tylko dla nich a skoro ktoś chce mieć psa z upodobnieniem do ratlerka to myślicie że pójdzie do schroniska i weźmie kundla i jeszcze za to zapłaci? Mam już 3 psy i więcej mi nie potrzeba,po za tym brałam już dwa razy psy ze schroniska i nie macie mi czego zarzucić a wasza zazdrość mnie powala.Po za tym ja nie pytałam w tym wątku nic o ciąży,małych pieskach czy coś w tym stylu tylko o podnoszonej łapie.!
Mrówka
 

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez Atena 21 lip 2009, o 07:08

Mrówka napisał(a):wasza zazdrość mnie powala.

nooo, rzeczywiście, zazdrościmy ci jak diabli... :roll: :ojej:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez Mrówka 21 lip 2009, o 07:36

:P wiem ale nie musisz tak tego okazywać.
Mrówka
 

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez pietruszka 21 lip 2009, o 20:22

Mrówka napisał(a): ( ...... ) skoro ktoś chce mieć psa z upodobnieniem do ratlerka to myślicie że pójdzie do schroniska i weźmie kundla ( ..... )

a twój pies to nie kundel ? widocznie nie byłaś nigdy w schronisku i nie wiesz jakie tam są nieszczęścia psie, jak patrzą na ludzi z niemą prośbą w oczach, jak strasznie pchają się do człowieka. Myślisz że w schronisku są tylko takie psy? aż byś się zdziwiła ile jest psów rasowych - prawdziwych rasowych, psów których pozbyli się ludzie bo się znudziły, bo przestały być ślicznymi szczeniaczkami. A ty jaką możesz mieć pewność że twoje szczeniaki nie wylądują w schronisku, co zrobisz z psami które pozostaną bo ktoś się rozmyśli i nie będzie już chciał psa.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez Sissy 21 lip 2009, o 20:37

Mrówka napisał(a):Nie nie uważam.Przecież zawsze jest ryzyko.! Nie znam psa którego wzięłabym ze schroniska? Przecież może być agresywny? Przecież nie znam jego przeszłości.! Może był bity? Czegoś panicznie się boi? Skąd mam to wszystko wiedzieć. A jeśli moja suczka się oszczeni to mam pewność że psiaki są w porządku i nie działa się ani nie będzie się dziać im krzywda.

W przypadku psa z PH też nie wiesz.
Boże,dziewczyno-zastanów się co piszesz. Czy Ty naprawdę nie wiesz,co dzieje się w schronach? Po cholerę rozmnażasz swoją sukę bez uprawnień(i nawet nie ,,rasową'')? Proponuję spacer do schroniska. Jeśli CIę to nie rusza,to znaczy,że nie masz serca.
Ech...Kolejny pseudo miłośnik... :roll:
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Noga psa w typie pinczerka

Postprzez leonberg 22 lip 2009, o 12:56

Droga Mrówko, nie ma znaczenia z jakiego powodu dopuściłaś swoja suczkę i czy poszukasz szczeniaczkom dobrych domów. bez obrazy, lecz na pewno znasz powiedzenie: Dobrymi chęciami piekło wybrukowano. w Polsce mamy problem z psiakami które nie są nikomu potrzebne. schroniska są pełne psów które czekają lata na nowy dom. nie ma potrzeby zwiększania ich liczby. każdy nowy kundelek zmiesza szansę jakiegoś kundelka w schronisku na dom. napisałaś że nikt nie może ci zabronić mieć szczeniaczków. to prawda lecz nie znaczy to że musisz je mieć i że robisz dobrze.
olbrzymim problemem w Polsce są rozmnażanie modnych psów bez rodowodu. mnożą psy na skalę przemysłową. nikt się nie zastanawia ile z nich zasili schroniska. wszystko dla kasy nie licząc się z nikim i niczym. mnożąc swojego psiaczka z "miłości" jeszcze bardziej powiększasz ilość psiaków a pisząc że nikt ci tego nie może zabronić postępujesz nie lepiej niż ludzie robiący to dla pieniędzy. nie ma nic złego w psach bez rodowodu, wszystko co złe jest w ludziach którzy je rozmarzają a ty dołączyłaś do ich grona.

nie stawanie na nodze może mieć wiele przyczyn. od neurologicznych po wady budowy. bardzo nierozsądnie postąpiłaś dopuszczając suczkę przed dokładnym zbadaniem przyczyn. psów z wadami nie należy rozmnażać nawet jeśli maja rodowody i uprawnienia hodowlane. dodatkowo piszesz że ojciec szczeniaczków też unosi nóżkę. jeśli oboje rodzice mają jakąś chorobę bądź wadę budowy to prawdopodobieństwo jej wystąpienia u szczeniaczków jest dwukrotnie większe. nad takim rzeczami należało by się zastanowić przed dopuszczeniem suczki. dobór reproduktora nie polega na dopuszczenia psa sąsiada bo był najbliżej! mam nadzieję że swoja wiedzę na temat hodowli psów właśnie uzupełniasz i przygotujesz się na przyjęcie szczeniaczków a twoja wiedza pozwoli zdrowe ich wychowanie. na razie twoje posty spowodowały u mnie niestrawność i żal że psy może mieć każdy. przykro mi że wiele osób postępuje jak ty i nie widzi w tym nic zdrożnego.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Następna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron