Karmienie labradora - szczeniak

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez mArGoSiA 27 paź 2009, o 15:26

6 tygodniowy szczeniak powinien jeszcze być przy matce!
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez Labrador 19 maja 2010, o 19:00

Witam za tydzień bede miał labradora i nie wiem co mam mu dawać jeść i jaką wode jak do mnie przyjedzie będzie miał 7 tygodni



Dzięki z góry :D
Labrador
 

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez czmtsz 21 maja 2010, o 11:40

Jak bedziesz odbieral pieska to zapytaj hodowcy czym go karmil i najlepiej karm tym samym. U mnie jest to purina dla szczeniat i nic wiecej. Zarowno hodowca jak i weterynarz powiedzieli, ze mala moze byc tylko na suchej karmie i wodzie i tak wlasnie zyje u nas juz ponad 3 miesiace. Nigdy nie miala biegunek ani problemow z jedzeniem. Zycze czerpania duzo radosci z obecnosci szczeniaczka w Twoim zyciu, wklej zdjecia jak juz bedzie u Ciebie. Powodzenia!
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez Labrador 21 maja 2010, o 18:57

a jeszcze mam taki problem jak dać mu na imie plis pomóżcie :D
Labrador
 

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez czmtsz 21 maja 2010, o 19:59

Kiedys spotkalam pare z 2 labradorow, jeden mial na imie Bob a drugi Marley :) Bardzo mi sie to spodobalo. Poza tym mi sie podobaja imiona jak:
Harley,
Rufus,
Mumin,
Oskar,
Billy,
Doxi,
Milo,
Dexter,
Berni,
Elmo i wiele wiele innych. Powodzenia! Zastanow sie nad klatka na poczatek dla swojego pupila. Jesli od malego go przyzwyczaisz zaoszczedzisz sobie szkod w mieszkaniu/domu a piesek klatke pokocha.
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez kropladeszczu 20 lip 2010, o 09:47

Labrador musisz się zaopatrzyć w jakąś dobra karmę sucha najlepiej, choć w zasadzie od czasu, do czasu warto tez mokrą karmę dawać takiemu psu. NUTRA GOLD HOLISTIC jest bardzo dobra karmę, myślę, ze w przypadku szczeniaka labradora na pewno się sprawdzi. Można ją dostać na e-karma.pl w jak na tą karmę bardzo atrakcyjnej cenie. Karma posiada wszystkie potrzebne składniki, tylko oczywiście trzeba wybrać rodzaj dla szczeniaka, bo ja tak ogólnie nazwą rzuciłam.
kropladeszczu
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lip 2010, o 09:27
Rasa psa: labrador

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez Nati74 20 lip 2010, o 10:22

Jako osoba mająca dosyć spore doświadczenie. Dla szczeniąt polecała bym karmę z wysoką ilością białka z dodatkiem fosforu i wapnia. Tutaj poleciłabym jak kolega wcześniej powiedział Purine lub jej zamiennik który wydaje się być nawet trochę lepszy w postaci karmy Canun Puppy lub Canun Baby. Karmy Canun są bardzo dobrym obecnie rozwiązaniem gdyż mają wysoką jakość przy stosunkowo niskiej cenie (co też jest ważne).
Nati74
 

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez kilu 8 wrz 2010, o 11:11

Witam. Mam w domu od 4 dni 10 tygodniowego labradora - suczke. Szukamy z rodzicami jakiejs odpowiedniej karmy żeby nasza mała pociecha mogła się dobrze rozwijać. W chwili obecnej podajemy jej karmę Pedegree Junior. Nie znam się na tym, ale wydaję mi się, że ten pokarm nie należy do najlepszej jakości suchej karmy. Moglibyście doradzić jakiś pokarm odpowiedni dla takiego malucha ? I druga sprawa. Codziennie rano dajemy jej delikanie podgrzane mleko do picia. Nie wypija odrazu wszystkiego na raz tylko stopniowo sobie chodzi do miski, ale chciałem zapytać o to czy nie ma przeciwskazań zeby dawać mleko takiemu maluchowi ? Prosze o odp. pozdrawiam
kilu
 

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez pauli 8 wrz 2010, o 14:14

kilu napisał(a):Witam. Mam w domu od 4 dni 10 tygodniowego labradora - suczke. Szukamy z rodzicami jakiejs odpowiedniej karmy żeby nasza mała pociecha mogła się dobrze rozwijać. W chwili obecnej podajemy jej karmę Pedegree Junior. Nie znam się na tym, ale wydaję mi się, że ten pokarm nie należy do najlepszej jakości suchej karmy. Moglibyście doradzić jakiś pokarm odpowiedni dla takiego malucha ? I druga sprawa. Codziennie rano dajemy jej delikanie podgrzane mleko do picia. Nie wypija odrazu wszystkiego na raz tylko stopniowo sobie chodzi do miski, ale chciałem zapytać o to czy nie ma przeciwskazań zeby dawać mleko takiemu maluchowi ? Prosze o odp. pozdrawiam


co do karmy to fakt, pedigree to nie jest najlepszy wybór. jest tu gdzieś wątek o karmach dość obszerny, jest sporo marek do wyboru, w różnych przedziałach cenowych.
co do mleka - nie ma po nim biegunki? to nie zaszkodzi. ale lepiej zamiast tego mleka podawaj małej chudy twaróg, może być rozciapciany niewielką ilością jogurtu naturalnego.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez leonberg 8 wrz 2010, o 14:26

A jakie zalecenia żywieniowe podał hodowca???
hodowca to pierwsza osoba do której powinieneś się zgłosić. jego rola nie kończy się na sprzedaży szczenięcia.

mleko krowie nie jest odpowiednim pokarmem dla szczeniąt bez względu na wiek.
przeczytaj i wybierz karmę:
viewtopic.php?f=10&t=43297
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez kilu 9 wrz 2010, o 08:53

Nie po mleku nie ma biegunki, wszsytko jest w porządku jeśli chodzi o fizjologie... Co do karmy to ojciec kupił niestety bez konsultacji ze mną. Kupił Brit junior dla ras dużych. Co myślicie o tej karmie ?
kilu
 

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez Marcin1985 25 paź 2010, o 11:47

witajcie mam 5 tygodniowego szczeniaka labradora. jest bardzo żywy. karmilem go gotowanym ryzem, z piersia z kurczaka gotowana i marchewka. Moj piesek jest jednak wielkim lakomczuchem a ja nie chce go przekarmic. ile razy w dziennie mam go karmic i jak duze porcje powinienem stosowac? moje drugie pytanie dotyczy suchej karmy. Wczoraj bylem w sklepie i sprzedawczyni sprzedala mi karme Royal Canin Mini Junior i powiedziala zebym dodawał jej do posiłków mojemu psiakowi (tzn. zebym dzienna porcje podzielil na ilosc posilkow i taka ilosc dorzucal ). Czytajac rozne informacje na temat karmienia labladorow mam watpliwosci czy powininiemc stosowac sie do jej rad. Po pierwsze ta karma jest dla szczeniakow psow ras malych a po drugie nie jestem przekonany czy powininiem laczyc sucha karme z gotowanym domowym jedzeniem. prosze o pomoc. pozdrawiam wszystkich posiadaczy :)
Marcin1985
 

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez Nemo Acheront 22 kwi 2013, o 13:30

Nie kupujcie karmy Canun bo sprawdziłam jej skład, zawiera Antioxidant i Butylohydroksytoluen. Patrzcie : http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=17807

Nawet nie polecam Royal Canin

poczytajcie sobie na temat paru karm na tej stronce: http://www.wilki94.fora.pl/font-color-e ... 12441.html



Przy karmie zwracajcie uwagę na to czy nie ma szkodliwych substancji, ile jest procent mięsa a także czy dużo jest minerałów i witamin.
Nemo Acheront
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 kwi 2013, o 12:30
Imię psa: Mała, Whisky
Rasa psa: labrador retriver, kot

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 8 sie 2013, o 13:53

Do kresu 5-6 tygodni szczeniak powinien być przy matce. Później natomiast należy podawać specjalną karmę dla szczenią bogatą głównie w wapń oraz mięso,popatrz na karmy Acana Junior.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Re: Karmienie labradora - szczeniak

Postprzez julianna5 8 gru 2013, o 19:24

nasza je non stop to samo , czsami ma problemy ale dlatego ze zerzre cos na dworze,
julianna5
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 gru 2013, o 10:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints