mój pies nie chce jeść

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez ValdeQ 12 paź 2009, o 10:02

Niestety, bardzo łatwo jest zniweczyć efekty wychowania, które trwało może nawet latami. Zamiast pomysłów proponuje sprawdzone metody. Jeżeli zebrze sporadycznie i niezbyt natrętnie, wystarczy go ignorować. Jeżeli robi to systematycznie to podczas posiłku domowników psa trzeba wyprowadzić do innego pomieszczenia. Po pewnym czasie można go pozostawić z ludźmi, ale wyprowadzić gdy tylko zacznie żebrać. Można odejść od reguły, że pies je posiłek po ludziach, żeby nie był tak głodny. Podawać mu przeznaczoną dla niego porcję i jeśli nie zje przez kwadrans zabierać i nie dawać nic az do następnej pory karmienia. Stosować aż do skutku. Jeśli będzie początkowo odmawiał, pamiętać, że dla psa kilkudniowa głodówka nie jest najmniejszym zagrożeniem zdrowia.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Gość 27 paź 2009, o 20:59

hej!Mam sunie ma 11miesiecy .Jest bardzo żywiołowa .Wzięliśmy ją gdy miała 3 miesiące .W 1 tygodniu ładnie zjadała suchą karmę .Lecz później jadła coraz słabiej.W 2 tygodnie mama z siostrą kupiły Revi puszkę dla pieska w markecie i się nią zatruła (okazało się,że była przeterminowana).Od tamtego czasu mamy ogromny problem z suczką.Musiałam jej wszystko wciskać na siłę.Mama gotowała suni makaron z kurczakiem ryże i kasze również z kurczakiem.Lecz było coraz gorzej.Ostatnio nic nie je oprócz psich przysmaków.Weterynarz dawal syropy i zastrzyki na apetyt lecz dzialaly tylko na chwile. Kazal tez dawać suchą karme z roztopionym maslem lecz ona jej nie tyka.Nie patrzy na jedzenie zadne nawet mieso .wedliny kielbasy nic!Może macie jakiś pomysl zeby Revia zaczela jesc??? pomocy!
Gość
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez ValdeQ 27 paź 2009, o 21:25

Po pierwsze zawsze najpierw trzeba wykluczyć problemy medyczne. Mogą być przeróżne. Weterynarz musi potwierdzić, że pies jest zdrowy i że problem jest wyłącznie "dietetyczny". Wówczas można dobrać dla psa (i właściciela, bo on też musi styl żywienia akceptować) sposób żywienia. Z całą pewnością nie będzie to dieta oparta na psich przysmakach.

Zatem leć najpierw do lekarza i laboratorium na pełny przegląd.

Aha, do karmy spróbuj dodawać rosołu (zamiast masła).
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Yuki 29 sty 2010, o 17:30

Witam... Mam pieska od tygodnia. Wzięłam ją ze schroniska. Ma półtora roku, husky syberyjski od tego czasu co z nią przyjechaliśmy nie chce nić jeść. :| Kupowaliśmy suche jedzenie, wędzone ucho, mięso na parę i nic nie zjadła. :cry: Byliśmy u weterynarza piesek odrobaczony ale jest problem. Po zabiegu 'sterylizacji' powstał guz i naciska na pęcherz dlatego też dużo moczu oddaje w ciągu dnia więc też nie wiem, czy to ma wpływ na jedzenie. Pies jest energiczny, tuli się, pije trochę wody ale to jak się zmęczy bieganiem po dworze. Myślałam też, że w schronisku jak to w schronisku mogli jej dawać chleb z mlekiem czy wodą, ale też nic nie chce zjeść. Nie mam pojęcia co się z nią dzieje. Bardzo bym prosiła o pomoc.
Yuki
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez ValdeQ 29 sty 2010, o 17:42

A z ręki też nie je?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Yuki 29 sty 2010, o 17:46

Niestety nie. Wczoraj zjadła pierś z kurczaka ale to ździebko. :|
Yuki
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez ValdeQ 29 sty 2010, o 18:01

Trudno uwierzyć, żeby zdrowy pies głodował tydzień i odmawiał przyjmowania pokarmu. Może ona nie wie, że to jedzenie? Może całe życie jadła tylko jeden określony rodzaj pożywienia?

W każdym razie próbuj dalej, próbuj różne rodzaje pożywienia, próbuj karmić z ręki. Ugotuj rosół wołowy, podaj mięso z rosołem, mało który pies się oprze.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Yuki 29 sty 2010, o 18:28

Ja już nie wiem w co jej dawać tabletki na ten guz co zapisał weterynarz, ale będę próbować dalej. A czy jest możliwość, że ona nie je przez ten guz.? Jak byłam z nią u lekarza to miała gorączkę i dostała 3 zastrzyki.
Yuki
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Yuki 29 sty 2010, o 18:48

O właśnie 10 min temu Kumiko [suczka] zjadła suche jedzenie dla kota. :shock:
Yuki
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez ValdeQ 29 sty 2010, o 18:51

No widzisz, czyli w schronisku była na suchym. Teraz wystarczy dobrze jej dobrać suchą karmę (kocie sie nie nadaje, za dużo białka).

A tabletki - w pasztet.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez leonberg 29 sty 2010, o 18:52

zdrowy pies nie da się zagłodzić. często warto poradzić się innego weta. napisz skąd jesteś.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Yuki 29 sty 2010, o 18:54

Dziekuje. :-) Będę próbować. :mrgreen: Pochwale się jak coś się zmieni... :wink:
Yuki
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Yuki 29 sty 2010, o 18:55

leonberg napisał(a):zdrowy pies nie da się zagłodzić. często warto poradzić się innego weta. napisz skąd jesteś.




Poznań. tzn okolice Poznania. :-) :mrgreen:
Yuki
 

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Agrestowa 30 sty 2010, o 22:17

jak je zarcie dla kota to moze potrzebuje jak to nazywam jakiegos smierdziela...kup zwacze dla psa, sprawdz czy zje...albo rybe, bo tez troche smierdzi....acana pacyfica jest na bazie ryb bez zbóz, smierdzielek jak ta lala no i w postaci chrupek :D i duzo niejadków to je...josera festival tez podobno rewelka na wszelkie fochy i niejadki
czasem pomagaja tez rumin tabs bo flora bakteryjna sie odbudowuje i psy maja wiekszy apetyt....dla wprawionych którzy maja psiaki lubiace smierdzielki lub tarzajace sie polecam miesko taki z tem. pokojowe raz na 2 tygodnie, tez poprawia flore.....czasami jest to tez problem braku osłony zoladka wiec polecam siemi lniane
a czasem bywa tak jak w moim przypadku ze pies najzwyczajniej rosnie i niepotrzebuje tyle jedzenia, odciaza sie jakby...moj dopiero od jakiegos czasu je normalnie, tzn kiedys była to jedna micha z wielkim moim gadaniem a po ponad dwóch latach chłopak pałaszuje 2,5 michy...w końcu przestał rosnać...ehhhno i nie zapomnij ze pies jest w stresie, najpierw schron teraz ta zmiana...psiak musi sie zaklimatyzowac, wiec niejedzenie i luzne qupy moga sie zdarzyc
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: mój pies nie chce jeść

Postprzez Paulinka... 31 sty 2010, o 19:31

Moja psica też jest wybredna co do jedzenia , ale najbardziej jej smakują gotowane kurze łapki z kaszą i marchewką [ew inne warzywa albo owoce ] z tym , że jedzonko nie może być za gęste , bo wtedy nie ruszy :)
I nigdy nie zje ani się nie napije jak ktoś jest w kuchni [Bleka tam dostaje jedzenie] :wink:
A żarełko dla kota to chyba każdy pies lubi. Nasz kot dostaje jeść na parapecie , żeby Bleka się do tego nie dorwała :lol:
Z suchej karmy mogę polecić Arion Performance [ dla psów aktywnych ] albo Ariona z kurakiem. Moja psica jak dostaje suche to właśnie Ariona , bo innych nie ruszy, i nie ma żadnych problemów.
Paulinka...
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

paw prints