York czy Shih tzu

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberg 1 paź 2008, o 12:14

wiec niech go kocha i miejmy nadzieje ze nie zechce mnozyc
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 1 paź 2008, o 13:00

suczke ma.
niedawno poznana znajoma wiec nie znam jej planow...
wiem tylko ze chce robic malej irokeza
Gość
 

Re: York czy Shih tzu

Postprzez Rikus 16 maja 2010, o 10:39

Shih Tzu też ma włos i jest tak samo dobrym psem dla alergików. Nie uczula wcale!
Poza tym czy jadek czy niejadek to chyba zależy już od pieska mój na przykład jest strasznym żarłokiem.
Co do charakteru to jest wesoły, lubi się dużo bawić, przyjazny i odważny. To inteligentne psy więc sądzę, że można nauczyć dużo. Mój na razie jest jeszcze mały, ale sam już wykombinował dużo rzeczy, ąz mnie zadziwia :-) Shih tzh to tzw psy do dawania miłości wymagają dużo od właściciela ale umieją się pięknie odwdzięczać. Shih Tzu to naprawdę wielka pociecha dla właściciela.
Jeśli chodzi o szczekanie, to też zalezy od pieska, mój na razie szczeka tylko przy zabawie i jak chce żeby mu jeść dać (widzi miskę w mojej ręce).
PIelęgnacji wymagają oczy uszy no i szata, trzeba mieć na uwadze że codziennie trzeba przetrzeć oczka, żeby pozbyć się spioszków, ja to robię płatkiem kosmetycznym, nawilżonym wodą do której dodaję trochę kwasu borowego(do kupienia w aptece za ok 3zł więc żaden wydatek). Jeśli chodzi o uszka to pies tez musi mieć czyszczone(bierzesz chusteczkę czy coś na palca i tym palcem się czyści) bo inaczej je drapie(wtedy też widać że są zaniebdbane) no i trzeba mu czasem włosy obcinać w uchu ale ja jeszcze tego nie robiłam - nie wiem jak sie do tego zabrać i czy jest już potrzeba.
Trzeba czesać często żeby nie miał kołtunów. Jak często czesać, to zależy czy mu zapuścisz długie włosy czy obetniesz na krótko, wiadomo długie to codziennie trzeba czesać.
Polecam. Też właściwie wybierałam między Yorkiem a Shih Tzu ale York odpadł ze względu na swój wygląd (moim zdaniem brzydsza mordka i umaszczenie) poza tym jest troszkę chyba mniejszy i uznałam że nie będzie czego głaskać. No i fakt że wszędzie takie biegają, też nie wpłynął korzystnie na moją decyzję.
Poza tym spotkałam się wiele razy z opinią że Yorki są złośliwe, ale to pewnie zależy od psa - są takie i takie jak u każdej rasy.
Tak czy inaczej jako właścicielka shih tzu polecam serdecznie tą rasę:)
Rikus
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 maja 2010, o 10:17
Imię psa: Riko
Rasa psa: Shih Tzu

Re: York czy Shih tzu

Postprzez ValdeQ 16 maja 2010, o 22:21

Każdy pies ma włosy. Włosy psa nazywają się sierść.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: York czy Shih tzu

Postprzez leonberg 17 maja 2010, o 13:27

dodatkowo każdy pies nadaje się w równym stopniu dla alergików.
wyjątkiem jest pies pluszowy - ten gatunek jest najlepszym z możliwych psów dla alergików.
ten i tylko ten ale pod warunkiem że jest zawsze świeżo wyprany w łagodnym proszku do prania.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: York czy Shih tzu

Postprzez Gwiazdeczka00 21 maja 2010, o 17:15

Serdecznie polecam Shih tzu są to bardzo sympatyczne psiaki :D
Gwiazdeczka00
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 maja 2010, o 14:59
Imię psa: Czelsi
Rasa psa: Shih Tzu

Re: York czy Shih tzu

Postprzez gambo 24 sie 2010, o 17:16

Jeśli chodzi o mnie, to charakter lepszy mają Shih Tzu, nie są takie zadziorne jak yorki... Yorkom chyba sprawia satysfakcję szczekanie na dużo większego psa, ale tylko z bezpiecznej odległości :wink: . Nieraz zdarzyło się, że szłam sobie z którymś z moich onków, a tu mi wyskakuje takie gówno (sory za wyrażenie) i zaczyna się drzeć, i szczeka ale ucieka do tyłu :x . Jakie to jest wkurzające! :evil: Zdecydowanie polecam Shih Tzu, jeśli chodzi o te dwie rasy :)
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Re: York czy Shih tzu

Postprzez Kasiak321 20 lut 2013, o 13:11

gambo napisał(a):Jeśli chodzi o mnie, to charakter lepszy mają Shih Tzu, nie są takie zadziorne jak yorki...

Zgadzam się z Tobą. Wprawdzie sama mam yorki ale one są hałaśliwe i nie lubią małych dzieci. Shih tzu może są trochę większe ale pielęgnacja ich wygląda tak samo jak u yorków.
Co do alergii to faktycznie jednak yorki są lepsze.
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: York czy Shih tzu

Postprzez Bokserunio 26 maja 2013, o 11:52

Ja tam wolę yorki bo są ładniejsze i nie uczulają. Yorki mają włoski a shin tzu normalną sierść.
Bokserunio
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 17:08
Imię psa: Maurycy
Rasa psa: kundelek

Re: York czy Shih tzu

Postprzez monikabert90 9 paź 2018, o 14:29

Mi się bardzo podobają pieski Shih Tzu.... koleżanka ma takiego i charakterek też mają niczego sobie :D Ostatnio trafiłam w internecie na stronę http://nowofundlandy.com.pl/, z której dowiedziałam się co nieco o tej rasie, między innymi tego, że pieski te rzadko chorują. W sumie to by się zgadzało, bo pies koleżanki naprawdę rzadko odwiedza weterynarza...
monikabert90
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 545
Dołączył(a): 31 gru 2016, o 10:19

Re: York czy Shih tzu

Postprzez Gorycz 6 cze 2019, o 10:29

Ja zaś jestem team shih tzu. Jak ktos nie ma alergii, to bez różnicy czy włosy, czy też sierść. Niestety te pieski często mają muchy w nosie i akceptuja tylko to co najlepsze. Planuje mojemu kupić legowisko, ale martwię się, że nie przypadnie mu do gustu i nawet nie spojrzy. Znalazłam takie akcesoria dla shih tzu: https://www.bowlandbone.pl/tag-produktu/dla-shih-tzu/ i zastanawiam się, co o nich myślicie? Kupował ktos tam coś? Polecacie?
Gorycz
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 mar 2019, o 15:19
Imię psa: Pączek
Rasa psa: shitzu

Re: York czy Shih tzu

Postprzez Inatka93 17 kwi 2021, o 07:52

Wbrew pozorom wiem, że to jest częsty dylemat i ja sama też nie za bardzo wiem, którego pieska bym wolała. Co prawda staram się zawsze, żeby kierowało mną serce, ale tutaj wybór jest trudny. Muszę jednak się na coś zdecydować, żeby potem móc się do kogoś przytulać. Weterynarza już tutaj https://ocw.com.pl znalazłam. Na pewno nam pomoże w razie potrzeby.
Inatka93
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 98
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 14:09
Imię psa: Irina

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron