Daradźcie :)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Daradźcie :)

Postprzez JaChceNaChustawke 29 maja 2010, o 17:36

Mieszkam w bloku, mieszkanie 50 m (2 pokoje, kuchnia, przedpokój i łazienka). Mam 13 lat i bardzo chciałbym mieć psa nie za dużego ale też nie typu yorka albo chihuahua. Pies musiał by zostawać sam od pon. - pt. 8:00 do ok. 13:00 ( zależy w które dni np. w pon. wychodzę ze szkoły o 11:30 xP ale już we wtorek o 14:25 :( a reszta o 13:25 ).
Spacery dłuższe miałby zapewnione w weekendy i poniedziałki ewentualnie we wtorek bo na 8:50 idę do szkoły. W cieplejsze pory roku codziennie jeżdżę na działkę więc tam mógłby też trochę polatać. W niedziele czasem jeżdżę na wieś do babci więc tam mógłby cały czas przebywać na dworze ( nieraz jadę tam na cały weekend ). Pytanie czy pasowałby Pinczer miniaturka lub Buldog francuski ... jeżeli nie to mógłbym ocalić jakiegoś biednego obywatela ze schroniska i zapewnić mu przytulny dom. Jeżeli macie jakieś propozycję to czekam z ceną też żeby nie było przesady ... nie chce jakiegoś bardzo rzadkiego ani drogiego pieska którego każdy by mi zazdrościł. Chcę mieć towarzysza dnia codziennego i wyrwać się z otchłani internetowego szaleństwa :D. Proszę o odpowiedz z góry dziękuje :)
Ostatnio edytowano 29 maja 2010, o 19:37 przez JaChceNaChustawke, łącznie edytowano 1 raz
JaChceNaChustawke
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 17:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Daradźcie :)

Postprzez Sissy 29 maja 2010, o 19:26

JaChceNaChustawke napisał(a):Spacery dłuższe miałby zapewnione w weekendy i poniedziałki ewentualnie we wtorek bo na 8:50 idę do szkoły.


Przykro mi,ale jeden długi spacer w ciągu dnia to absolutne minimum.
JaChceNaChustawke napisał(a): jeżeli nie to mógłbym ocalić jakiegoś biednego obywatela ze schroniska i zapewnić mu przytulny dom.


Jeśli wystawy nie są Twoimi marzeniami,to byłby świetny pomysł.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Daradźcie :)

Postprzez JaChceNaChustawke 29 maja 2010, o 19:37

Wiem że jeden spacer to mało będzie więcej :D tam jest napisane spacery :)
A co myślisz / myślicie o pinczerze miniaturce ... ? Jest szkodliwy ? Z tego co czytałem to pisali że spokojny i idealny na moje warunki domowe :wink:
JaChceNaChustawke
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 17:16

Re: Daradźcie :)

Postprzez Psychomona 30 maja 2010, o 08:48

Zalezy co sie komu podoba,ile ludzi tyle roznych gustow...wiec tu nie doradzam,bo o gustach sie nie dyskutuje :wink: juz sam musisz wiedziec jaki piesek ci sie podoba,natomiast na male mieszkanie najodpowiedniejszy bedzie wlasnie maly piesek :)
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Re: Daradźcie :)

Postprzez JaChceNaChustawke 30 maja 2010, o 09:01

No mi się bardzo podoba pinczer miniaturka :D On jest taki słodki i uroczy :wink:
A orientuje się ktoś w cenie takiego pieska ??
JaChceNaChustawke
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 17:16

Re: Daradźcie :)

Postprzez Jadzia 30 maja 2010, o 11:28

Cena szczeniaka, rodowodowego, waha się od 1000 do 1500 zł, zależy z jakiej hodowli, po jakich rodzicach. Ale pinczer miniatura jest "słodki i uroczy" jeśli jest dobrze wychowany. Jeśli zaniedba się jego odpowiednie wychowanie może być bardzo uciążliwy(hałaśliwy, niszczycielski, gryzoń - zażdrośnik) i wcale nie taki uroczy.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Re: Daradźcie :)

Postprzez JaChceNaChustawke 30 maja 2010, o 12:50

A co masz na myśli mówiąc wychowanie ?? ( tresurę czy raczej poświęcanie mu czasu ? )
Sory że tyle pytań ale trza się przygotować ;)
JaChceNaChustawke
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 17:16

Re: Daradźcie :)

Postprzez Jadzia 30 maja 2010, o 15:04

Raczej nie tresurę ale zajmowanie się szczeniakiem cały czas i uczenie go prawidłowych zachowań. Przede wszystkim, jeśli chcesz mieć prawdziwego minpina zapomnij o "ratlerkach" z bazaru, czy hodowli "od sąsiada". Trzeba poszukać hodowli, która dobrze odhowuje szczenięta i doskonale socjalizuje. Kupuj szczeniaka przynajmniej 8-9 tygodniowego. Taki psiak będzie już zaszczepiony i nauczony załatwiać się w jednym miejscu, U Ciebie będzie musiał mieć następne szczepienia. Powinien znać podstawowe komendy, nie bać się nowości, być ciekawski. Hodowca powinien dać trochę karmy, którą szczeniak był karmiony i powiedzieć Ci, jak go dalej wychowywać i uczyć. Po szczeniaka musisz pojechać do hodowli, żeby zobaczyć w jakich warunkach chował się i zobaczyć jego matkę i rodzeństwo.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Re: Daradźcie :)

Postprzez joasiatoja 8 cze 2010, o 15:50

Trudno doradzic rase nie znajac przyszlego wlasciciela :))
Radze wykonac testy ktore sugeruja wybor rasy psa
Znajdziesz je na stronach:

http://www.pies.pl/wybor_rasy.html

http://www.podajlape.pl/dogselector.php

http://www.pedigree.pl/?d=143

Czekamy na wyniki :-D
Avatar użytkownika
joasiatoja
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 cze 2010, o 14:43

Re: Daradźcie :)

Postprzez mery1998 23 gru 2021, o 15:14

Jesteście w tracie wyposażania kuchni? Polecam Wam Sztućce ze stali nierdzewnej La Torre , warto zadbać o różnego rodzaju akcesoria. Sam skorzystałem z ich oferty ze względu na jakość i niskie ceny. Więcej informacji znajdziecie na stornie.
mery1998
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 909
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 22:00


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints
cron