Jaki Pies będzie z nami szczęśliwy ?:)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaki Pies będzie z nami szczęśliwy ?:)

Postprzez WojciechK 19 lis 2009, o 21:00

Witam wszystkich,
zarejestrowałem się specjalnie na tym forum specjalnie aby zadać to pytanie widząc, że mogę spotkać tu wielu specjalistów i miłośników kochanych czworonogów :)

Warunki w jakich ma zamieszkać psiunia z dwójką pełnych zaangażowania właścicieli:

kawalerka 33 m na obrzeżach Wrocławia, dookoła dużo zieleni, miejsca do wybiegania się, frisbee i wszelkiego innego rodzaju aktywności.
od godziny 7 do 15 pies musiałby zostawać sam w domu, nie chciałbym dopuścić do dużych zniszczeń więc prawdopodobnie musiałby na ten czas zostawać w kojcu dopóki by szczeniaczek troszke nie podrósł i nauczylibyśmy go co wolno a czego nie.
poza tymi godzinami oczywiście zawsze ktoś z nas znajdzie czas aby zająć się psem (spacery, treningi, pielęgnacja (codzienne czesanie to nie problem)).

budżet, który moglibyśmy przeznaczać comiesięcznie na psa to maksymalnie 200zł oczywiście poza nieprzewidzianymi wydatkami raz na jakiś czas, typu weterynarz czy ewentualnie szkolenia, zabawki, akcesoria.

Moją wymarzoną rasą jest border collie, ale wydaje mi się, że ta rasa potrzebuje trochę więcej przestrzeni niz 30 metrów i nie wiem jak zniósłby 7 godzin w samotności biorąc pod uwagę jego ruchliwość. Co o tym sądzicie?

Może być to pies do towarzystwa, nie musi.
co myślicie o Corgi Welsh'ach do takich warunków?
WojciechK
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 19:22

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jaki Pies będzie z nami szczęśliwy ?:)

Postprzez ValdeQ 19 lis 2009, o 23:45

Borderek bardzo lubi pracować z człowiekiem, właściwie to musi, szkoda go do samotnego siedzenia.

Może zamiast niego springer spaniel? Dalej: średniej wielkości terier, szorstkowłosy jamnik standard? Średni pinczer lub sznaucer?

Przyzwyczajaj psa od dziecka do klatki. Zawieraj znajomości z psiarzami spotykającymi się na tych terenach do biegania, bo będziesz potrzebował psa socjalizować i dużo z nim wychodzić, żeby zrekompensować zamknięcie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Jaki Pies będzie z nami szczęśliwy ?:)

Postprzez joasiatoja 8 cze 2010, o 15:40

Przykro mi ale z Twojego opisu wynika ze borderek nie bedzie zbyt u Ciebie szczesliwy...
Za to Cavalier King Charles Spaniel jak najbardziej
Obrazek

Ale trudno doradzic rase nie znajac przyszlego wlasciciela :))
Radze wykonac testy ktore sugeruja wybor rasy psa
Znajdziesz je na stronach:

http://www.pies.pl/wybor_rasy.html

http://www.podajlape.pl/dogselector.php

http://www.pedigree.pl/?d=143

Czekamy na wyniki :)

oczywiscie kojec w przypadku cavalierka odpada ale psy tej rasy sa zazwyczaj bardzo grzeczne w mieszkaniu, duzo drzemaja, nie sa halasliwe nawet gdy zostaja same- to ich duzy atut bo kto lubi sluchac narzekan sasiadow?
Za to na powietrzu sa żywe i skore do zabawy :)
Avatar użytkownika
joasiatoja
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 cze 2010, o 14:43

Re: Jaki Pies będzie z nami szczęśliwy ?:)

Postprzez matro 27 lis 2014, o 10:11

nic tylko chodzić na dwór się bawić :D
matro
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 14:17
Imię psa: Polo
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: Jaki Pies będzie z nami szczęśliwy ?:)

Postprzez Sniegson 16 sty 2015, o 12:54

Również szukam jakiegoś fajnego pieska, te na zdjęciu wyglądają uroczo chyba się na takiego zdecyduje:)
Sniegson
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 13:19

Re: Jaki Pies będzie z nami szczęśliwy ?:)

Postprzez Kitty 19 sie 2019, o 13:03

Myśle, że każda rasa potrafi się dostosować do człowieka. W sumie to człowiek ma panować nad zwierzęciem.
Trzeba tylko zpewnić mu odpowiednie warunki, czyli dbać o psa, zapewnić mu przestrzeń, spędzać z nim czas, wyprowadzać na spacery, karmić, a będzie szczęśliwy.
Kitty
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 13:22
Imię psa: Kitty
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: Jaki Pies będzie z nami szczęśliwy ?:)

Postprzez Gacek32 5 sty 2020, o 20:02

Tak, ale autorka tematu o swoich warunkach nam trochę opowiedziała. Mieszka w bloku, więc przestrzeń jest mała, a co za tym idzie razy takie jak np. dog, owczarek czy bernardyn raczej nie byłyby zadowolone z mieszkanka. Z tych mniejszych piesków bardzo sympatyczne wydają mi się szpice miniaturowe. Ze stronki https://johndog.pl/blog/rasy/pomeranian/ dowiedziałem się też że pomeranian mimo iż kocha aktywność, równie dobrze uwielbia czas spędzony z człowiekiem, także idealny psiak do długich spacerów i wspólnych zabaw np. w parku czy w plenerze poza miastem. Kolejna zaleta- może a wręcz powinien spać w domu:) Jest bystry ponadto i podatny na tresurę, także gdy ktoś obcy zbliży się do drzwi pewnie wyprzedzi szczekaniem dzwonek.
Gacek32
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 lis 2019, o 00:17
Imię psa: Rudy, Cholerka, Tytan
Rasa psa: owczarek niemiecki, aussie

Re: Jaki Pies będzie z nami szczęśliwy ?:)

Postprzez evra 24 kwi 2020, o 15:12

Poszukaj informacji na blogach, być może dowiesz się czegoś stąd: https://petcraft.pl/blog/jaka-rasa-psa- ... -z-dziecmi. Podesłałem artykuł znajomym, którzy też szukali psa :)
evra
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 lut 2016, o 19:46

Re: Jaki Pies będzie z nami szczęśliwy ?:)

Postprzez miecio63 24 mar 2021, o 10:13

Jeżeli szukasz psa do małego mieszkania, to z pewnością pomoże ci w tym ten artykuł - Pies do małego mieszkania :D
miecio63
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 sty 2021, o 13:42


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

paw prints