YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez ValdeQ 18 lut 2010, o 19:23

Na wypadek gdyby ktoś chciał się dowiedzieć: Yorkshire Terrier ma taki sam włos jak każdy pies. Włos ten m. in. u psa, kota, wiewiórki i diabła tasmańskiego nazywa się sierść.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Mam Yoreczke Dejzi

Postprzez leonberg 19 lut 2010, o 12:46

emilia-hodowca napisał(a):Yorkshire terrier ma włos a nie sierść !!!!!!!!!!!!!
więc jak sie nie znasz to nie pisz!!!!! :|


Sierść - okrywa włosowa większości ssaków, zarazem ich cecha charakterystyczna. U poszczególnych gatunków sierść wykształciła się w różny sposób, w zależności od środowiska przyrodniczego w jakim ewoluowały. Pełni funkcję ochronną przed mechanicznymi urazami skóry, termoregulacyjną - zapobiega utracie ciepła lub przegrzaniu (odbija część promieni słonecznych chroniąc przed hipertermią), co pozwala zwierzęciu utrzymywać stałą temperaturę ciała.
U większości gatunków sierść składa się z dwóch rodzajów owłosienia:
* długi włos okrywowy
* krótki podszerstek
Okresowe zrzucanie sierści (wymianę starych włosów na nowe) nazywamy linieniem.
Sierści nie posiada człowiek (z wyjątkiem lanugo występującego w okresie płodowym), gatunki przebywające stale w środowisku wodnym (płetwonogie) oraz golec, który prowadzi podziemny tryb życia.
źródło - Wikipedia
York jest ssakiem a wiec ma sierść, miękką ale z definicji to wyłącznie sierść.
Człowiek jest ssakiem ale jego sierść nazywa włosem. Czymś od małp musimy się odróżniać. 4 % DNA to za mało, trzeba było stworzyć odrębne nazewnictwo by niektórych ludzi odróżnić od reszty naczelnych.

Podoba mi się - nie znasz się nie pisz. jestem z całego serca za!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez 2356569454365 23 kwi 2010, o 09:29

ja chce mieć yorka i mama ma mi kupić i zastanawiam sięi co mam mu kupić wiem że legowisko karme szczotki szampony i co jeszcze :wink: :D :?: :) :shock:
2356569454365
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez oto jaaa 23 kwi 2010, o 20:49

oto jaaa
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Sissy 25 kwi 2010, o 14:59

2356569454365 napisał(a):ja chce mieć yorka i mama ma mi kupić i zastanawiam sięi co mam mu kupić wiem że legowisko karme szczotki szampony i co jeszcze :wink: :D :?: :) :shock:


A ja chcę złotą kaczkę na łańcuchu :ojej:
Gościu drogi,zastanów się lepiej nie nad tym,co psu kupić,ale czy w ogóle kupować psa. I jakiego. Nie wiem,czy zdajesz sobie sprawę,że yorki nie są słodkimi zabawkami,wylegującymi się na kanapie?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez natalia ogrodnik 9 lip 2010, o 21:05

droga kamilo

pies powinien jeść stanowczo suchą karme bo piłuje sobie zęby .
powinno się psa wyprowadzać trzy , cztery razy dziennie .
jak sie załatwi na dworze to wtedy trzeba dać nagrodę by pies
wiedział ,że dobrze robi a jak w domu trzeda dać 1 słabego klapsa , by
pies wiedział ,że ma się załatwiać na dworze



natalia ogrodnik
natalia ogrodnik
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Kinga 4 sie 2010, o 17:05

CZESC JA TEZ MAM YORKA I TROCHE O NICH WIEM WIEC ODPOWIEM CI NA WSZYSTKIE PYTANIA.MOJEMU YORKOWI JAK BYLA MALA TO DO JEDZENIA DAWALAM KARME ROYAL CAIN JUNIOR DLA YORKOW JA PODAWALAM MOJEJ 10 ZIARENEK KARMY CO 1 GODZINE W DZIEN A NA NOC 15.NIGDY NIE DAWAJ PSU DO JEDZENIA KARMY PEDIGRIE I HAPPI ONE SA TANIE ALE BARDZO NIE ZDROWE DLA YORKA.KARMA ROYAL CAIN JEST DROGA BO KOSZTUJE 15ZL ZA 0,5KG ALE JEST TO KARMA DOBREJ JAKOSCI KIEDY TWOJ YORK DOROSNIE PODAWAJ MU ROYAL CAIN ADULT DLA YORKOW.MALE YORKI NIE POWINNY JESC NICZEGO INNEGO NIZ KARME ZADNEGO MIESA ANI ZADNYCH TAKICH RZECZY DAWAJ MU KOSTKI DO GRYZIENIA ALE NIGDY Z PRAWDZIWEGO MIEJSCA BO CHRZASTKA OD KOSCI MOZE MU STANAC W GARDLE I BEDZIE KASZLEC BO BEDZIE PROBOWAL TO WYKSZTUSIC I PRAWDOPODOBNIE BEDZIE POTRZEBNA OPERACJA.GDY TWOJ YORK BEDZIE MIAL JUZ GDZIES 6 MIESIECY MORZESZ PODAWAC MU MIESO W GALARECIE KUPISZ JE W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM NIE PAMIETAM Z JAKIEJ TO FIRMY ALE NA OPAKOWANIU NARYSOWANY JEST YORK A OBOK NIEGO NA TALERZYKU JEST TO MIESO W GALARECIE.W OPAKOWANIU SA 2 PUSZKI Z TYM MIESEM.NIE KUPUJ NIC Z FIRMY PEDIGRIE HAPPI ANI PURINA!
NASTEPNYM RAZEM POSTARAM ODPOWIEDZIEC CI NA RESZTE PYTAN TERAZ NIE MAM CZASU POZDRAWIAM KINGA
Kinga
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez JACZYLIJA 20 sie 2010, o 13:11

JACZYLIJA
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez taka jedna 26 sie 2010, o 16:49

JACZYLIJA napisał(a):http://www.infoyorki.pl.tl WEJDŹ

Weszłam i przeczytałam oto taką głupotę
cyt.
" PAMIĘTAJ:

kup szelki a nie smycz bo możesz yorka łatwo udusić."

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
kiedy ten ciemnogród się skończy?
że też te moje yorki jeszce żyją i się nie podusiły.
taka jedna
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Gość 13 wrz 2010, o 11:48

Nie przejmuj sie gadaniem ludzi masz racje że fora są po to żeby coś sie dowiedzieć .Kochana ja mam yorka weterynarz mi wszysto mówi jak chodzę z nim na wizyty i doradza ,karmie go sucha karmą raz lub dwa razy gotyje mu kurczaka z jarzynami mój york ma 4 miesiace kapie go dwa razy w tygodniu na smyczy chodzi od dwóch miesięcy nie daje mleka raz na czas obcinamy paznokcie i wyrywamy włosy z uszu ale to już weterynarz się tym zajmuje tak że spoko yorczek nie choruje jest pogodny i wesoły i bardzo lubi surową marchew
Gość
 

Re:

Postprzez mopsia 15 wrz 2010, o 14:56

mArGoSiA napisał(a):A hodowca Cię nie poinformował o pewnych rzeczach? dlaczego kupiłaś psia nic nie wiedząc o rasie?




Pewnie kupiła w pseudo hodowli, czyli powinno być "żywienie kundelka" a nie yorka :x
mopsia
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez sandra 26 wrz 2010, o 14:26

Cześć,też mam yorkshire terriera.Ma na imię Mikuś.Jest rasowcem czystej krwi.Dostałam go od moich dziadków na urodziny.Kupili go za 1500 złotych.Bardzo go kocham i uważam,że jes naj...naj...naj...kochańszy,najmilszy,najwierniejszy,najcodowniejszy,najpiękniejszy na ccccaaallluuutttkkkiiimmm świecie .Ma 1,5 roku.Dziadkowie kupili mu karmę Roal Canin,szampon Hery,legowisko i plastikowe miseczki połączone ze sobą.Nie kupuj mu takich połączonych misek,bo potem ciężko umyć przegródkę z wodą,bo w drugiej przegródce jest karma,a jak przechylisz miske,by wylać starą wode to Ci karma wypadnie.Jestem doświadczoną właścicielką mego małego skarba Mikuśa więc nie słuchaj tych tandetnych informacji od innych dziewcząt.Obiecuje,że nie kłamie w żadnym słowie tego tekstu,nawet jeśli twój york to podróba,bo przecież będziesz go tak samo kochała jak yorka championa z metryką,rodowodem i niewiem czym jeszcze.Małego milusińskiego należy kąpać co tydzień i to mu nie zaszkodzi.Od małego trzeba nauczyć go podstawowych komend i i wychować tak by wiedział kto tu rządzi,bo inaczej zacznie tobą dominować co wiąże się z nadmierną szczekliwością i z innymi okrobnie strasznymi problemami,aż boję się pisać!Gdy piesek podrośnie nie musisz kupować mu tej drogiej karmy za,którą płaci się 20 złotych za 500 g,no chyba,że masz kasę.Ja mojemu Mikiemu kupuję na wagę i karmę Pedrigree.Oczywiście gdy był młodszy dostawał karmę Roal Canin,dzięki,tórej teraz jest zdrowy i bardzo silny.Tobie też radzę przynajmiej gdy piesek ma kilka miesięcy podawać mu Roal Canin dla zdrowego rozwoju całego ciała,a potem może dostawać na wagę lub Pedigree,bo piesek już nie urośnie.Zabawki może mieć byle jake lecz dopasowane do rozmiarów szczęk yoreczka.Życze Ci wielu szczęśliwie spędzonych dni ze swoim największym skarbem.Proszę nie słuchaj innych
.Będę codziennie wchodzić na twój profila jagbyś chciała o coś mnie zapytać to pisz na numer mojego gadugadu: sandra 26588526.Mieszkam w Koronowie pod Bydgoszczą,a Ty gdzie mieszkasz?Do usłyszenia :) :D :D .
sandra
 

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez Sissy 27 wrz 2010, o 16:28

sandra napisał(a):Małego milusińskiego należy kąpać co tydzień i to mu nie zaszkodzi.

Tylko pytam się,po co?
Będzie z tego więcej szkody niż pożytku.

sandra napisał(a):Gdy piesek podrośnie nie musisz kupować mu tej drogiej karmy za,którą płaci się 20 złotych za 500 g,no chyba,że masz kasę.Ja mojemu Mikiemu kupuję na wagę i karmę Pedrigree.Oczywiście gdy był młodszy dostawał karmę Roal Canin,dzięki,tórej teraz jest zdrowy i bardzo silny.Tobie też radzę przynajmiej gdy piesek ma kilka miesięcy podawać mu Roal Canin dla zdrowego rozwoju całego ciała,a potem może dostawać na wagę lub Pedigree,bo piesek już nie urośnie.


Przede wszystkim: prawidłowe żywienie w okresie szczenięctwa jest bardzo ważne,oczywiście. Ale bardzo ważne jest też przez cały czas. Karma dobrej jakości to podstawa. Dobrze Ci radzę,skoro kochasz swojego psiaka,nie karm go śmieciami typu Pedigree. Czy wiesz,że ta Twoja karma ma tylko 4% mięsa,a reszta to...konserwanty? Tak,tak,kupę tam uzależniaczy. Aha...To,że pies już nie rośnie nie oznacza,że można go niszczyć od środka.

I jeszcze jedno.... Nie musisz kupować karmy za 20 zł/500g. Jest od groma zdrowych,wartościowych marek-i to wcale nie drogich. Ich cena jest porównywalna z Pedigree,jakość-bez wątpienia lepsza. Osobiście polecam Acanę,zwróć uwagę na Purinę Pro Plan czy chociażby Eukanubę.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez cockermanka 2 paź 2010, o 10:51

Sissy napisał(a):
sandra napisał(a):Małego milusińskiego należy kąpać co tydzień i to mu nie zaszkodzi.

Tylko pytam się,po co?
Będzie z tego więcej szkody niż pożytku.

Sissy - nie wiem, jaką masz wiedzę na temat pielęgnacji yorka (mam na myśli rasowego psa o prawidłowym, jedwabistym włosie) ... ale ta rasa wymaga zdecydowanie częstszych kąpieli (zazwyczaj właśnie raz w tygodniu) niż inne psy.
Oczywiście, jeśli mówimy o psach w typie, to tu już sprawa może wyglądać inaczej - wszystko zależy od gatunku włosa...i tego, ile yorka w takim "yorku" jest...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: YORK- WSZYSTKO O YORKACH- POMOCY

Postprzez leonberg 3 paź 2010, o 16:43

jeśli założymy że Yorkshire Terrier jest psem, to częste kąpiele nie wyjdą mu na zdrowie a więc wiedza Sissy jest jak najbardziej wystarczająca.
jeśli jednak Yorkshire Terrier jest tylko maskotką właściciela, to kąpiel raz w tygodniu to stanowczo za mało! ja swoje misie kapałem częściej, nawet 3 razy dziennie jak mnie naszła ochota a inne pluszaki ( takie w typie misia ) kąpałem tylko raz w tygodniu. po 2 latach jednak z przedszkola przenieśli mnie do szkoły i nie mogłem już kąpać swoich maskotek wraz z innymi dziećmi.
ciekawi mnie kiedy York zostanie znów psem i zacznie być traktowany jak każdy inny pies myśliwski, któremu po częstych kąpielach w szamponach i odzywkach grozi przeziębienie i choroby skórne. :evil:
psy kapiemy tylko gdy jest to niezbędne! usuwanie naturalnej warstwy tłuszczu ze skóry i włosa tuz przy skórze, naraża psa na marzniecie. błoto i piach wyczesuje się po obeschnięciu.
psy wystawowe to inna bajka, te niestety kapie się często. w Polsce są dozwolone kosmetyki poprawiające "urodę" i właściciele z nich korzystają. jednym z podstawowych zabiegów poprawiających wygląd sierści jest kąpiel i suszenie.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints