jak oduczyc psa szczekania

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

jak oduczyc psa szczekania

Postprzez kamila 23 gru 2005, o 12:38

hej,
sprawa jest nastepujaca: za kazdym razem gdy ktos przechodzi kolo mojego domu, to moja pieska Lea zaczyna szczekac, obojetnie czy to listonosz, czy ktos z psem na spacerze, czy ktos biegnie, niewazne Lea szczeka i jest bardzo agresywna, na moje zawolania nie reaguje, szczeka tak dlugo, az osoba przechodzaca zniknie jej z pola widzenia, nie wiem za bardzo co mam zrobic, mam bardzo duzy ogrod przy domu, gdzie Lea moglaby sobie troche pobiegac, ale w takiej sytuacji, nie moge jej wypuszczac, bo mi sie sasiedzi skarzyc zaczna :o(
kamila
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 9 lis 2005, o 19:01

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez borderek 23 gru 2005, o 17:31

To naturalne że pies ostrzega właściciela przed intruzem(w jego pojęciu to wszyscy obcy). Najlepiej jakbyś poćwiczyła posłuszeństwo i byla w stanie zawołać psa jak szczeka.
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kuzi 23 gru 2005, o 19:28

A co... ma miałczeć? A PT się przyda.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Doda1211 23 gru 2005, o 19:56

najlepiej nauczyć psiaka czegoś nowego zamiast oduczać go szczekać :)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Bernek 25 gru 2005, o 12:09

To może jeszcze ja się wtrącę. Mam młodego bernardynka (sunia - prawie 6 miesięcy). Jak jest sama w ogrodzie często przesiaduje pod bramą i czeka aż jakiś przechodzień do niej zagada, a najlepiej pogłaska przez płot - wtedy aż piszczy z radości ;)
Ale gdy w ogrodzie jest 2-gi psiak (10-letni owczarek), który od zawsze obszczekiwał przechodniów, ona też na nich szczeka (a czasem na owczarka ;) ).
Nigdy naszego psa nie uczyliśmy szczekania na ludzi, nie szczuliśmy jej na przechodniów itp., a więc nauczyła się tego od innego psa....
Avatar użytkownika
Bernek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 wrz 2005, o 15:09
Lokalizacja: Katowice

Postprzez ValdeQ 26 gru 2005, o 00:50

A może niech mieszka w domu, nikomu nie będzie szczekanie przeszkadzać?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez kamila 6 sty 2006, o 11:12

Macie racje, ze moja pieska mnie przed intruzami ostrzega. Mieszkam na Bawarii, a tutaj "Ordnung muss sein" :wink:, wiec sie powoli zaczynam obawiac, ze mi sie sasiedzi skarzyc zaczna. Jutro ide z moja pieska do szkoly dla psow, tzn na tzw psie przedszkole i mam nadzieje, ze moze tam mi sie jakos uda moja dominujaca pieske utemperowac.
kamila
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 9 lis 2005, o 19:01

Postprzez Basia_sz 6 sty 2006, o 11:58

Ja się na początku zastanawiałam, co Ty tak z tymi sąsiadami... :lol:
Ale teraz już wszystko stało się jasne, skoro mieszkasz w Niemczech...
Mam nadzieję, że to psie przedszkole coś pomoże :lol: , bo po co masz mieć sąsiadów na karku... :lol: :lol: :lol:
A co nieco o tym słyszałam, o co Wasi sąsiedzi potrafią się czepiać... szczekanie psa, to jeszcze małe piwo.... :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez magdzik 6 sty 2006, o 14:17

U nas jest jeszcze weselej jesli chodzi o sasiadow i szczekajacego psa.Jak szczeka w mieszkaniu,mozna spodziewac sie wizyty sluzb ochrony praw zwierzat bo niby skoro szczeka tzn,ze napewno zostal zamkniety na grom wie ile czasu w domu i pewnie jest zaniedbany do bolu.Najsmieszniejsze bylo to co uslyszelismy w schronisku gdy chcielismy Sparkle zaadoptowac :"Niestety ludzie ,ktorzy pracuja nie moga miec psa.Psa moze posiadac ktos kto albo jest juz na emeryturze i ma kupe wolnego czasu albo ktos kto pracy nie ma."Toczylismy o to walke przez 2 tygodnie i w koncu udalo sie.Nie wspomne juz ile kosztuje adopcja psa czy kotka bo obowiazuje wysoki cennik a nie dobra chec .Oczywiscie pracujemy i nie ma nas w domu po kilka godzin dziennie ,nasz pies w tym czasie spi albo zabawia sie gryzieniem najrozniejszych rzeczy (zabawki nie sa tak interesujace :roll: )W tym kraju ludzie nie maja za bardzo pojecia o niczym.Nie ma psow siedzacych za plotami w ogrodkach,wszystko jest pod kontrola.Zakaz uzywania kolczatek i kagancow metalowych(moze ma swoje plusy ale sa psy ,ktore powinny je nosic) itp itd Takze za kazdym razem jak pies szczeka w domu w trakcie zabawy mam obawy ,ze sasiedzi zaraz beda mieli pretensje.Nie ma jak to w Polsce..
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrazek
[/url]
Avatar użytkownika
magdzik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 37
Dołączył(a): 30 gru 2005, o 23:45
Lokalizacja: London

Postprzez Basia_sz 6 sty 2006, o 14:27

No i widzicie jak w Polsce fajnie :?: :lol:
A Wy się gdzieś tam po świecie pałętacie.... :roll: :wink: , no ja nie wiem... :roll:
:twisted: :twisted:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez mariusz 12 sty 2006, o 17:26

Może mało czasu jej poświęcasz.
mariusz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 sty 2006, o 19:34
Lokalizacja: Daleszyce

Postprzez Magda* 12 sty 2006, o 18:15

yyy oduczyć psa szczekania :shock: według mnie to absurd :lol:
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez kamila 13 sty 2006, o 20:59

poswiecam jej prawie moj caly czas, oprocz kilku godzin, w czasie ktorych musze isc na wyklady na uniwerek, ale wtedy jest z nia moja narzeczony
moze moje sformulowanie "oduczyc" to zle okreslenie, ale moim zdaniem to nie jest absurd, gdy chce, zeby moja pieska reagowala na moje polecenie, ze ma przestac szczekac
kamila
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 9 lis 2005, o 19:01

Postprzez fenja 24 sty 2006, o 12:25

Heh... To ją naucz nie szczekać na polecenie ;)
Np. jak zacznie szczekać lekko rzucaj z dala np. drobnym żwirkiem (ale tak, żeby krzywdy rzecz jasna nie zrobić) i np. wypowiadaj w tej samej chwili "nie". I tak za każdym razem, gdy szczeka. Potem bez kamyczków, jeżeli nie reaguje to jeszcze. W końcu się nauczy ;) Mój tak reaguje na "cisza". I nie krzykiem, a zwyczajnym poleceniem.
Może tym sposobem się uda...
{mój_osobisty_podpis}
Avatar użytkownika
fenja
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 sty 2006, o 11:51

Postprzez kamila 25 sty 2006, o 07:59

dziekuje za rady :o) juz sie troche polepszylo, ale nadal walcze :O)
kamila
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 9 lis 2005, o 19:01

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints
cron