Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Postprzez Scotie. 7 lut 2011, o 19:34

Mam 12lat i mamy zamiar gdzieś za rok,dwa kupić psa.Nigdy wcześniej nie mieliśmy psa,oprócz mojego taty ,który miał sforę psów :D Mieszkam w dużym mieszkaniu jednorodzinnym ze sporym ogrodem.Mieszkamy na osiedlu strzeżonym ,w lesie. Mamy też staw.Myślałam z mamą nad Tollerem ale nasza rodzina nie jest pewna.Potrzebujemy psa rodzinnego,średniej wielkości ( gdzieś do albo trochę za kolano ).Mam bardzo aktywną rodzinę a szczególnie w weekendy.Pies nie może linieć przez cały rok ani intensywnie ,ponieważ byśmy mieli futrzany dom :wink: Mamy kafelki i panele.Szukamy też rasy,która nie będzie bez powodu szczekać i WSZYSTKO gryźć.W wakacje wyjeżdżamy często za granice ale czy pies by ''przeżył'' długą podróż?W naszym domu jestem najmłodsza dopiero później jest brat,który ma 18 drugi 20 a trzeci 21.W domu ciągle ktoś jest tylko w weekendy nie ma nas około 2 godzin ,ponieważ idziemy coś zjeść. Proszę o pomoc . Będę bardzo wdzięczna. Serdecznie pozdrawiam.
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"
Obrazek
Avatar użytkownika
Scotie.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 18:39
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Postprzez Scotie. 10 lut 2011, o 21:59

Scotie. napisał(a):Mam 12lat i mamy zamiar gdzieś za rok,dwa kupić psa.Nigdy wcześniej nie mieliśmy psa,oprócz mojego taty ,który miał sforę psów :D Mieszkam w dużym mieszkaniu jednorodzinnym ze sporym ogrodem.Mieszkamy na osiedlu strzeżonym ,w lesie. Mamy też staw.Myślałam z mamą nad Tollerem ale nasza rodzina nie jest pewna.Potrzebujemy psa rodzinnego,średniej wielkości ( gdzieś do albo trochę za kolano ).Mam bardzo aktywną rodzinę a szczególnie w weekendy.Pies nie może linieć przez cały rok ani intensywnie ,ponieważ byśmy mieli futrzany dom :wink: Mamy kafelki i panele.Szukamy też rasy,która nie będzie bez powodu szczekać i WSZYSTKO gryźć.W wakacje wyjeżdżamy często za granice ale czy pies by ''przeżył'' długą podróż?W naszym domu jestem najmłodsza dopiero później jest brat,który ma 18 drugi 20 a trzeci 21.W domu ciągle ktoś jest tylko w weekendy nie ma nas około 2 godzin ,ponieważ idziemy coś zjeść. Proszę o pomoc . Będę bardzo wdzięczna. Serdecznie pozdrawiam.



Czemu nikt nie odp? :( nie chce się czepiać ani nic ale czekam już 3 dni.
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"
Obrazek
Avatar użytkownika
Scotie.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 18:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Postprzez KatyCruel 8 kwi 2011, o 11:17

Jeśli chcecie psa "nieliniejącego" i średniej wielkości, to mam dwa typy: labrador i wyżeł. Oba energiczne i rodzinne, więc będziecie mogli liczyć na ich temperament i motywację z ich strony do aktywnego spędzania czasu. Co do podróży - psy znoszą je bardzo indywidualnie, ważne, żeby przyzwyczajać je od początku do wycieczek samochodowych, tak, aby w środkach komunikacji czuły się bezpiecznie.
KatyCruel
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 13:56
Imię psa: Misiek
Rasa psa: kundelek

Re: Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Postprzez Sissy 10 kwi 2011, o 12:38

Wg mnie idealne będą wszystkie retrievery. Jeśli chodzi o lnienie-no cóż,lnieją.
Jeśli jest to problemem to polecam psy o raczej dłuższej,jedwabistej sierści-sprzątanie igiełek krótkosierściuchów jest bardziej pracochłonne.
Spójrz też na wyżła niemieckiego, spaniela bretońskiego, Welsh Corgi Cardigan'a ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Postprzez Scotie. 23 kwi 2011, o 21:23

Dzięki za pomoc :D i już wybraliśmy -Mały Münsterländer :mrgreen: też należy do wyżłów ale zawsze jest jakieś ale czy Münsterländery mają intensywny zapach jak większość psiaków tego typu? Jak tak to można temu w jakiś sposób zapobiec?
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"
Obrazek
Avatar użytkownika
Scotie.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 18:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Postprzez matrix 24 kwi 2011, o 09:31

Zamierzam kupić gdzieś za parę miesięcy kolejnego psa , ale o to jest problem nie wiem jakiej rasy. Mam już labradora i owczarka niemieckiego,co proponujecie ?

Dziękuję za pomoc ;)
matrix
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 18:53

Re: Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Postprzez Scotie. 24 kwi 2011, o 10:48

A gdzie mieszkasz? (blok,dom z ogrodem,w mieście,po za miastem)i jakiego chcesz psiaka?
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"
Obrazek
Avatar użytkownika
Scotie.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 18:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Postprzez Plx 24 kwi 2011, o 17:51

matrix napisał(a):Zamierzam kupić gdzieś za parę miesięcy kolejnego psa , ale o to jest problem nie wiem jakiej rasy. Mam już labradora i owczarka niemieckiego,co proponujecie ?

Dziękuję za pomoc ;)


Po co Ci trzeci pies? Rozumiem, że mając na myśli rasę, masz w planach kupno psa z rodowodem?
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Re: Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Postprzez matrix 25 kwi 2011, o 18:49

To zależy jakie lokum możesz zapewnić pieskowi ,jak często możesz go wyprowadzać,będzie mieszkał w domu czy na zewnątrz ?
matrix
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 18:53

Re: Szukam odpowiedniej rasy.Proszę o pomoc!

Postprzez Scotie. 27 kwi 2011, o 20:23

matrix napisał(a):To zależy jakie lokum możesz zapewnić pieskowi ,jak często możesz go wyprowadzać,będzie mieszkał w domu czy na zewnątrz ?


Na pewno będzie wyprowadzany 1 godz. rano a potem to możemy gdzieś z 2godz.,1,5godz. i będzie mieszkał w domu.Jeśli można zadam jeszcze jedno pytanie :wink: Czy takiego wyżła łatwo wychować?np.krótkowłose są tak aktywne,że aż szalone :P
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"
Obrazek
Avatar użytkownika
Scotie.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 18:39
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints