pies dla studentki:P

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

pies dla studentki:P

Postprzez clasic 27 sie 2012, o 20:54

Witam:D jak w temacie:P pytałam już na różnych forach, ale jakoś ciągle nie mogę się zdecydować, a czas najwyższy:P Student jak student, na zajęcia chodzić musi:) Dlatego pies musiałby zostac sam ok 6h.dziennie w tygodniu. W weekendy pracuję do 8h, a czasami wcale, więc zabierałabym go na jakieś wypady do lasu:). Przed wyjściem (rano) zawsze biegam od 10- 20 km, w czym pies mam nadzieje będzie mi towarzyszył. Po powrocie poświęciłabym mu oprócz tego od 1h wzwyż, w zależności od czasu, na zabawy w parku i docieranie sie:) Potem oczywiście wypady na tzw "siusiu" i może jeszcze jakiś spacer po mieście. Poza tym zabierałabym go wszędzie, gdzie istniałaby taka możliwość, ponieważ ucieleśni się moje długo, długo wyczekiwane marzenie:D Srednio raz w miesiącu wracam w rodzinne strony, na wieś:P Podobnie jak w wakacje (ok 2 miesiące na wsi).
Mieszkam w kamienicy, blisko centrum, obok dwóch parków. Piesek w domu powinien być raczej spokojny. W ogóle to myślałam raczej nad suczką. Nie koniecznie musi być "szkolnym prymusem" i może mieć czasami swoje zdanie:) Raczej mało szczekliwy, aczkolwiek postróżować troche może:P średni lub troche większy piesek- tak do 30 kg max, z krótką lub nie za długą sierścią.
To chyba na tyle:P Co o tym myślicie? Z góry dzięki za pomoc:)
clasic
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 19:06
Imię psa: laluś
Rasa psa: owczarek niemiecki

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: pies dla studentki:P

Postprzez pakolina 28 sie 2012, o 14:20

poza tym bieganiem, to myślę, że do Twojego trybu życia pasowalby buldog angielski. są przesłodkie, spokojne, mogą pozostać same przez jakiś czas, więc możesz spokojnie wychodzić na zajęcia bez obawy, że będzie tęsknił albo sobie nie poradzi.
czy znane jest Ci pojęcie ekologi? jeśli nie, zapoznaj się z terminem edukacja ekologiczna - dzięki temu dowiesz się czym jest ekologia i poznasz sposoby ochrony środowiska
pakolina
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 14:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: husky

Re: pies dla studentki:P

Postprzez clasic 28 sie 2012, o 16:06

Tak..buldog angielski:D Może warto przemyśleć:) A jakieś propozycje odnośnie psiaka lubiącego biegać?:P
clasic
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 19:06
Imię psa: laluś
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: pies dla studentki:P

Postprzez pakolina 29 sie 2012, o 15:45

no to może jakiegoś większego teriera?
czy znane jest Ci pojęcie ekologi? jeśli nie, zapoznaj się z terminem edukacja ekologiczna - dzięki temu dowiesz się czym jest ekologia i poznasz sposoby ochrony środowiska
pakolina
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 14:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: husky

Re: pies dla studentki:P

Postprzez clasic 29 sie 2012, o 15:49

A co myślicie np o dalmatyńczyku? Byłby szczęsliwy? Zaznaczę, że wzięłabym pewnie dorosłego psiaka, albo takiego podrośniętego:)
clasic
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 19:06
Imię psa: laluś
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: pies dla studentki:P

Postprzez pietruszka 30 sie 2012, o 11:22

mam pytanie odnosnie mieszkania - mieszkanie jest twoje, mieszkasz u rodziny czy wynajmujesz u kogoś/od kogoś
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: pies dla studentki:P

Postprzez clasic 30 sie 2012, o 20:27

Mieszkanie jest taty, a mieszkam z babcią:) tylko pieskiem będe zajmować się tylko ja:) w sensie wyprowadzania:)
clasic
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 19:06
Imię psa: laluś
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: pies dla studentki:P

Postprzez clasic 4 wrz 2012, o 16:30

Może ktoś jeszcze się wypowie?
clasic
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 19:06
Imię psa: laluś
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: pies dla studentki:P

Postprzez pietruszka 4 wrz 2012, o 18:37

zapytałam o mieszkanie, bo z racji swojego zawodu wiele razy miałam do czynienia ze zwrotami psów/kotów, własnie przez studentów. Studenci wynajmujący mieszkanie niejednokrotnie brali od kogoś szczeniaka czy kociaka bez uprzedniego porozumienia się z włascicielem. Potem okazywało się że osoba wynajmująca mieszkanie nie wyrażała zgody na jakiego kolwiek zwierzaka i taki psiak czy kociak zostawał oddawany do schroniska. Tu musisz też zastanowić się nad wiekiem psiaka. Chodzi o to że jak zostanie w domu z babcią, to żeby nie był zbyt absorbujący. Żeby babcia miała spokój (w sensie żeby nie szczekał za bardzo) jeśli miał by być zamknięty w twoim pokoju. No chyba że bedzie mógł poruszać się po całym mieszkaniu. Ale tu też musisz miec na uwadze to żeby np. nie zaczepiał bez przerwy babci do zabawy
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: pies dla studentki:P

Postprzez clasic 4 wrz 2012, o 22:10

Mieszkam u siebie:P Wiem, dlatego marzenia o szczeniaku odłożę sobie na później....:) Myślałam nad kupnem podrośniętego psa, lub adopcją. Naprawdę nie chcę go skrzywdzić i nie podjęłabym takiej decyzji pochopnie. Właśnie dlatego szukam rasy odpowiedniej. W razie wielkiego kryzysu, nie będę musiała go oddać. Zawsze będzie miał kto się nim zająć. To, że studiuję, nie znaczy, że jestem "studentką" w każdym tego słowa znaczeniu:D Zajmujesz się adopcją zwierząt? Jeśli mogę zapytać:)
clasic
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 19:06
Imię psa: laluś
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: pies dla studentki:P

Postprzez pietruszka 5 wrz 2012, o 19:53

pracuję w schronisku, i adopcje (a właściwie pomoc w wyborze psa/kota (doradzanie)) są m.in. częścią mojej pracy jeśli mogę to tak "nazwać"
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: pies dla studentki:P

Postprzez clasic 5 wrz 2012, o 23:51

Heh, to może mogłabyś mi doradzić?
clasic
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 19:06
Imię psa: laluś
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: pies dla studentki:P

Postprzez pietruszka 12 wrz 2012, o 12:56

przypuszczam że może byc problem (nie pomyśl sobie że się wymiguję), chociaż z zamieszkaniem. Na pewno mieszkasz w innej części polski, to "po pierwsze" :wink: , a "po drugie" ja mogę jedynie powiedzieć "coś" na temat jakiegoś wskazanego psiaka przez osobę zainteresowaną "tym konkretnym" psiakiem.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: pies dla studentki:P

Postprzez clasic 12 wrz 2012, o 22:26

Chodziło mi tak raczej ogólnie:) nad jaką ewentualnie rasą zastanawiałabyś się na moim miejscu:)
clasic
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 19:06
Imię psa: laluś
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: pies dla studentki:P

Postprzez samurajjka 11 lut 2015, o 14:26

Nad każdą, pod warunkiem że przyłożysz się do jego wychowania/
samurajjka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2015, o 11:46

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints
cron