zjada swój kał

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

zjada swój kał

Postprzez malinka100 17 lut 2010, o 19:59

moj shitzu ma 5 m-cy i zjada swoja kupe.Nie pomagają ani tabletki ani żwacze.Co mam zrobić??
malinka100
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lut 2010, o 19:43
Imię psa: Gia
Rasa psa: shitzu

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: zjada swój kał

Postprzez ValdeQ 17 lut 2010, o 20:59

1. Sprzątać. Ale: nie w obecności psa. Dlaczego? Bo pies będzie pomagał, a jego sprzątanie to... zjadanie.

2. Pilnować. Ale nie karcić kiedy po wypróżnieniu zabiera się do jedzenia. Dlaczego? Bo zeżre jak najszybciej. Zamiast tego zainteresować czymś.

3. Repellent. Po wypróżnieniu natychmiast spryskać kupę, żeby była niesmaczna.

4. Kaganiec. Tylko kiedy naprawdę nie możesz pilnować.

5. Czekać aż z tego wyrośnie (są szanse).
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: zjada swój kał

Postprzez Sissy 18 lut 2010, o 10:11

ValdeQ napisał(a):1. Sprzątać. Ale: nie w obecności psa. Dlaczego? Bo pies będzie pomagał, a jego sprzątanie to... zjadanie.

2. Pilnować. Ale nie karcić kiedy po wypróżnieniu zabiera się do jedzenia. Dlaczego? Bo zeżre jak najszybciej. Zamiast tego zainteresować czymś.

3. Repellent. Po wypróżnieniu natychmiast spryskać kupę, żeby była niesmaczna.

4. Kaganiec. Tylko kiedy naprawdę nie możesz pilnować.

5. Czekać aż z tego wyrośnie (są szanse).


6. Poszukać przyczyny. Może jest niewłaściwie odżywiany?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: zjada swój kał

Postprzez Asmax 18 lut 2010, o 10:16

@Sissy: Może pies je suchą karmę, dlatego jego kał przypomina mu pożywienie? Mojemu zdarzyło się kilka razy po sobie "posprzątać" kiedy nie było mnie w domu. Kiedy załatwia się na polu, kupa go w ogóle nie interesuje :)
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Re: zjada swój kał

Postprzez Agrestowa 18 lut 2010, o 12:05

czeste i notoryczne zjadanie własnego kału jest efektem braków w organizmie , najczesciej flora bakteryjna jest obnizona badz za mało błonnika w diecie
mozesz kupic rumin-tabs (tabletki które wyrównuja flore bakteryjna)
wez kawałek wołowiny albo piersi z kurczaka (tylko nie wielki jakis płat) wsadz go luzem na talerzyku bez obwijania na 24 godziny do szafki lub gdziekolwiek gdzie bedzie tem pokojowa, i daj psiakowi
wprowadz mu do diety łyzeczke surowego siemia lnianego oraz troche oleju z ryb lub kwasów omega

no i zjadanie własnego kału czesto tez jest objawem stresu psa....moze sie czegos obawia a moze qupa w domu?? i został skracony i efekt taki ze jak zje to problemu brak to i nikt krzyczec nie bedzie.....
i kup psiakowi dłuzsza smycz na poczatek, jak sie wykupa to zawołaj do siebie, jak nie przyjdzie i bedzie chciał zjesc to lekko pociagnij i pochwal tak jaby zrobil najfajniejsza rzecz i smaka daj
najpierw dowiedz sie co jest podłozem takiego stanu, czy to braki w diecie czy efekt lekowy, miesiac intensywnej pracy i problemu nie bedzie to szczeniak czyli bardzo podatny materiał :)
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: zjada swój kał

Postprzez Basia_1 13 kwi 2010, o 07:20

Mam ten sam problem z Jagą, jest to dla mnie o tyle trudne, że ona zjada kupska drugiej suczki, Luny:-(
Jaga za 12 dni skończy rok, Luna jest 3 miesiące starsza, obie dziewczyny to jamniki, no, Luna to "prawie" jamnik gładkowłosy a Jaga to jamnik szorstkowłosy. Problem ze zjadaniem odchodów jest właściwie od samego początku, dostaję zeza rozbieżnego na spacerach, na własnym podwórku nie mogę spokojnie wypuścić obu dziewczyn, bo cały czas pilnuję, czy Lunie się coś nie zachce. Jaga jak tylko widzi, że Luna szykuje się do toalety, to siada obok, czeka i żżera od razu, okropieństwo:-(
Uważam, że karmione są dobrze, dostają karmę dla jamników Royala, codziennie ciepłe danie - gotuję specjalnie dla nich wołowinę i drób z warzywami i dodatkiem płatków owsianych bądź ciemnego ryżu, majątek wydaję na te śmierdziuchy - żwacze a ta mała zaraza chyba po prostu to lubi... Nie wiem czy to się tez nie wiąże z tym, że Jaga jest zdecydowanie niżej w ich psiej hierarchii, czy może dlatego zjadać po swojej szefowej? Ale z drugiej strony kupska psów na spacerach to nie Luny a tez by zeżarła, gdyby jej pozwolić. Jak miała ze 4 miesiące uciekła mi pod płotem na sąsiednią działkę, na której różne psy biegają i się załatwiają, rąbała te kupska z wizgiem, ja za nią leciałam z kawałem krakowskiej, ale nawet intensywny zapach wędliny nie zniechęcił jej do posiłku... co się potem działo, jak zaczęła wymiotować... horror:-((
Może i zjadanie odchodów jest w środowisku zwierząt naturalne, ale boję się, że jednak to może jakoś negatywnie wpłynąc na żołądek, o aspekcie pasożytniczym oczywiście nie wspomnę...
Niektórzy tu piszą, ze psy z tego wyrastają.. oby, bo zacznę brzydzić się własnego psa.

pozdrawiam
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: zjada swój kał

Postprzez ValdeQ 22 kwi 2010, o 11:01

Mogę tylko powtórzyć to, co 3 posty wyżej, w Twoim przypadku ze szczególnym naciskiem na sytuacje przyłapania "na gorącym uczynku". Skoro widzisz, że siada i się szykuje do "konsumpcji", to reaguj właśnie w tym momencie. Po prostu psa z tego miejsca zabierz, jak trzeba to na smyczy. Skup na sobie całą jej uwagę.

Co do wyrastania - to jest prawda. Niektóre wyrastają, nie wszystkie. Nie możesz liczyć wyłącznie na to.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: zjada swój kał

Postprzez gambo 24 sie 2010, o 17:50

Mój owczarek niemiecki miał to samo, ale już z tego wyrósł :) . Psy robią tak czasami z "głupoty" (prawo wieku :mrgreen: ), czasem z nudów, a czasami kiedy faktycznie brakuje im jakiejś witaminy albo składnika odżywczego. Musisz wiedzieć, że prawie niemożliwe jest dostarczyć psu wszystkich, absolutnie wszystkich witamin. Moje psiaki dostają różnorodne karmy (suche, mokre), witaminy, samodzielnie przygotowane jedzenie złożone z różnych produktów a mimo to zjadają trawę :wink:
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Re: zjada swój kał

Postprzez lek.wet. 19 sie 2012, o 11:04

Koprofagia to rzeczywicie pewien "przykry problem". Psy ze skłonnościami tego typu musza byc jednakże częściej odrobaczne i to preparatami oszerokim spektum parazytologicznym - polecam Drontal
lek.wet.
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 11:21

Re: zjada swój kał

Postprzez Berta23 5 wrz 2018, o 10:05

wez kawałek wołowiny albo piersi z kurczaka (tylko nie wielki jakis płat) wsadz go luzem na talerzyku bez obwijania na 24 godziny do szafki lub gdziekolwiek gdzie bedzie tem pokojowa, i daj psiakowi

Trochę nie rozumiem też powyższej rady - co da taki ,,odleżany" kawałek kurczaka? Mógłby ktoś wyjaśnić?
Berta23
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 190
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 17:17
Rasa psa: owczarek podhalański

Re: zjada swój kał

Postprzez Rokko 11 gru 2018, o 11:15

Być może to objawy złego zachowania i psocenia, ale nie wolno też wykluczyć braków składników odżywczych w karmie. Mój pies namiętnie jadł ziemię, kiedy byliśmy na spacerze. :roll: Problem zniknął, gdy tylko zmieniłem mu karmę na tę pełnowartościową i pewną jeśli chodzi o skład. Obecnie Rokko je Purinę Beyond (z łososiem), polecam sprawdzić co to znaczy naturalna żywność dla psa i trzymać się standardów: https://www.purina.pl/psy/beyond/czy-wi ... sc-dla-psa
Avatar użytkownika
Rokko
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 paź 2018, o 13:28


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints