Soczewki kontaktowe.

Wszystko nie na temat. Wypowiedzi nie związane z psami.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Atena 25 maja 2007, o 19:13

Paulinka napisał(a):Ja teraz będę kupować szoczewki silikonowe o 100 % przepuszczalności powietrza, używał ktoś :?:

chodzi Ci o o2 air optix :?: jeśli tak, to używa ich moja bratowa i jest bardzo zadowolona :)

szczotek napisał(a):Heh... nie wiem co ja mam :D Ale nazwa jest taka "Acuvue advance for astigmatism z hydraclear"

są silikonowo-hydrożelowe
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Paulinka 25 maja 2007, o 20:23

JA to wogóle nie znam ich nazwy bo pierwszy raz będę miała, optyczka mi je sprowadza :idea:
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez Atena 26 maja 2007, o 09:07

Paulinka napisał(a):JA to wogóle nie znam ich nazwy bo pierwszy raz będę miała, optyczka mi je sprowadza :idea:

aha.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez szczotek 30 cze 2007, o 18:11

Właśnie walczyłam z tzw. "nieruchomą soczewką"... nic miłego. Juz myślałam, że sobie nie poradze. Byłam strasznie zmęczona i niechcąco w nich zasnęłam...
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Atena 7 lip 2007, o 18:16

aaa, cholewcia, ale się załatwiłam :evil: kupiłam sobie dwa nowe, nieznane mi płyny i załatwiłam sobie oczy na cacy :? wczoraj pierwszy raz założyłam soczewki po nocy w tym płynie i strasznie mnie piekły i łzawiły, ale po jakiś 4h przestały. Wróciłam z pracy, założyłam okulary (w których notabene niewiele widzę, bo wciąż mi się wzrok pogarsza, a mam w nich szkła sprzed jakiś 4 lat, dużo dużo słabsze niż powinny być) i było ok. Dziś rano założyłam ponownie soczewki i dopóki chodziłam po domu było ok, ale tylko wyszłam na dwór i zobaczyłam światło i się zaczął cyrk - łzy, pieczenie, kłucie :? jakoś wytrwałam te pół godziny, przyszłam do domu, zdjęłam soczewki, przemyłam oczy wodą i już nie byłam w stanie ich otworzyć. Ból był straszny :( nie dość, że szczypało, łzawiło i kuło, to jeszcze, pomimo zamkniętych oczu i ciemnego pokoju raziło mnie światło. Oczywiście najbliższy dyżur okulistyczny był w innym mieście, około godziny jazdy samochodem ode mnie, a jechać też nie mogłam, a ojca ani brata nie było :? w końcu pojechałam taryfą do Vision Express i tam mnie zbadali - okazało się, że mam poważnie uszkodzone rogówki w obu oczach, o soczewkach na razie mogę zapomnieć :( po wkropieniu dwóch różnych kropli i żelu jakoś jestem w stanie funkcjonować, choć ślepia bolą mnie jak diabli :( ehhh, cała ta dzisiejsza "przyjemność" kosztowała mnie prawie 200zł :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez szczotek 7 lip 2007, o 19:32

Ja nie ryzykuje z płynami bo to śliska sprawa :? Współczuję Ci..
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Atena 7 lip 2007, o 20:00

z tym to w sumie różnie bywa :? moja bratowa od wielu lat używała tego samego płynu, niedawno kupiła kolejne opakowanie i miała podobny cyrk do mnie :? okazało się, że zmienili składniki i jeden z nich wywołał u niej uczulenie :roll:

ehh idę spać, bo każdy ruch oczami sprawia mi ból :( a w ogóle to mi strasznie zimno jest :? jak się jeszcze okaże, że się rozchorowałam, to się chyba pochlastam :x
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Panibee 8 lip 2007, o 23:05

Atena napisał(a):ehh idę spać, bo każdy ruch oczami sprawia mi ból :( a w ogóle to mi strasznie zimno jest :? jak się jeszcze okaże, że się rozchorowałam, to się chyba pochlastam :x
Bidulka, mam nadzieję, ze dziś już dobrze.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Atena 9 lip 2007, o 06:10

z oczami troszkę lepiej, jestem w stanie jako tako oglądać świat :wink: z choróbskiem walczę, gardło boli mnie jak diabli :?
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: Soczewki kontaktowe.

Postprzez Diodik 2 mar 2019, o 11:53

Niedawno także zmieniałem swoje stare wysłużone już okulary na soczewki i wtedy mój okulista polecił mi abym sprawdził czy będą mi odpowiadać soczewki air optix - https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewek.html Muszę Wam powiedzieć, że moim zdaniem są jak najbardziej ok, i może Tobie również przypasują. Wydaje mi się, że warto by było abyś je sprawdził.
Diodik
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 205
Dołączył(a): 26 lip 2018, o 12:24
Imię psa: Diodik
Rasa psa: mieszaniec

Re: Soczewki kontaktowe.

Postprzez agrus 7 kwi 2022, o 21:19

Myślę, że przede wszystkim warto na spokojnie zerknąć sobie tutaj https://blikpol.pl/ i poczytać. Macie tam bowiem namiar na miejsce, gdzie wykonują zabieg laserowej korekcji wzroku. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie. Uważam, że naprawdę warto. Ważne jest bowiem to, aby stawiać na sprawdzone i praktyczne rozwiązania, które będą naprawdę idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb. Rozejrzyjcie się tam koniecznie.
agrus
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29 kwi 2016, o 21:12
Imię psa: wicio
Rasa psa: mix

Re: Soczewki kontaktowe.

Postprzez zdzichu12 25 maja 2023, o 10:52

Najlepiej nie musieć wybierać pomiędzy okularami i soczewkami. Ja całe życie byłam skazana na okulary. Soczewki niestety drażniły moje oczy, chociaż nie jestem alergikiem. Ile ja kupiłam szkiełek, to się w głowie nie mieści. Tak bardzo chciałam pozbyć się okularów. Na szczęście trafiłam tutaj https://blikpol.pl/krotkowzrocznosc i od kilku miesięcy jestem wolna od okularów na nosie.
zdzichu12
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 276
Dołączył(a): 2 kwi 2020, o 12:17
Imię psa: Billie
Rasa psa: Seter Szkocki

Re: Soczewki kontaktowe.

Postprzez agrus 28 lut 2024, o 13:22

Dobrze funkcjonujący wzrok jest kluczowy dla zachowania mobilności i niezależności w życiu codziennym. Dzięki odpowiedniej opiece nad zdrowiem oczu i regularnym badaniom wzroku, można uniknąć wielu problemów związanych z widzeniem, które mogą ograniczać możliwości wykonywania codziennych czynności i utrudniać życie. Na przykład w tym miejscu https://clinicadrszulc.pl/badanie-oct-oka/ można wykonać wszelkie niezbędne badania.
agrus
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29 kwi 2016, o 21:12
Imię psa: wicio
Rasa psa: mix

Poprzednia strona

Powrót do Café (Off-topic)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

paw prints
cron