jakie sa obiawy gorączki u szczeniaka?

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

jakie sa obiawy gorączki u szczeniaka?

Postprzez Gość 13 lip 2006, o 08:40

Witam !

Mam pytanie - czy goracy brzuszek u małego 2 miesięcznego psiaka nie oznacza goraczki organizmu? Jest bardzo ciepły..... Zastanawiam się , czy nie iśc do weta. Ale nie chcę wyjśc na wariatkę.

Jak się mierzy psu goraczkę ? W odbycie? Zwykłym termoemtrem? Ile powienien mieć temperatury zdrowy pies?



Martwię się , bo był wzięty ze schorniska....był bardzo zarobaczony....cos ma z nózkami tylnimi (dziwny chód) i teraz jeszcze to.....

Proszę o pomoc.
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 13 lip 2006, o 08:57

Mierzy się normalnym termometrem, w odbycie na stojąco przynajmniej 3-4 minuty. U szczeniaka normalna temperatura to 37.8 stopnia, ale 39 to już wysoka gorączka. To, że "dziwnie"chodzi, to raczej normalne. Psiak ma jeszcze nie do końca związany grzbiet(kręgosłup)
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez wesoły 13 lip 2006, o 23:05

hmm jeśli chodzi o małe psiaki to temp. raczej jest w górnym zakresie czyli ok. 38,9

dziwny chód, moze jest po prostu jeszcze malutki i to raczej normalne, mój kica jak owieczka albo chodzi bokiem :P
wesoły
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 lip 2006, o 18:36

Postprzez Basia_sz 14 lip 2006, o 05:39

wesoły napisał(a):hmm jeśli chodzi o małe psiaki to temp. raczej jest w górnym zakresie czyli ok. 38,9


Taki znawca z Ciebie :?: :?
Ja to bym raczej uwierzyła Jadzi, bo wychowała w swoim życiu już wiele miotów szczeniąt, więc chyba zna się na tym lepiej :?: :roll:
Chyba, że jesteś doskonałym weterynarzem, no to wtedy - zwracam honor... :roll:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Jadzia 14 lip 2006, o 08:33

U psów jest mniejsza różnica między normalną temperaturą a gorączką, 38.9 to już podwyższona temperatura, tymbardziej, jeśli jakieś inne objawy wstazują na to(gorące uszy, suchy, gorący nos, brak apetytu itp) Trzeba też wziąć po uwagę warunki pogodowe, przy takich upałach, jakie są teraz, wyższa temperatura może być myląca :P Napewno warto schłodzić psiaka mokrym, zimnym ręcznikiem :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez wesoły 14 lip 2006, o 13:03

Droga Basiu_sz.

Zawsze wyrażam swoją SUBIEKTYWNĄ opinię, ale robię to tylko wtedy kiedy jestem przekonany o tym co piszę/mówię - zresztą chyba od tego jest forum ? - jeśli nie zgadzasz się z moim zdaniem może wyrazić swoje i zwrócić mi uwagę, a nie od razu "najeżdżać" na mnie...

Nie kwestionuję wiedzy i autorytetu Jadzi i tak samo jak ona chcę pomóc, dzieląc się tym co wiem.

Temperatura ciała psa mniej więcej mieści się w przedziale od ok. 37 do 39 (37,8 - 38,9 / 37,5 - 38,5) przy czym u młodych psów raczej mieści się w górnym zakresie( u szczeniaków do 6 tygodnia normalna jest temp. nawet do 39,2), zresztą trzeba jeszcze popatrzeć jaka temp. jest za oknem... obawy można mieć gdy temp. sięgnie powyżej 39,3 lub spadnie do 37,5...

Nie należy zapominać że temp. zależy od wieku psa i od tego czy jest to pies dużej czy małej rasy.

pozdrawiam ;-)
wesoły
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 lip 2006, o 18:36

Postprzez Basia_sz 14 lip 2006, o 18:44

Na nikogo nie najeżdżałam i nie miałam takiego zamiaru :roll:

Po prostu bardzo dziwna mi się wydała Twoja wypowiedź, zaraz po wypowiedzi Jadzi. Jadzię znam bardzo długo 8) , i wiem, że jest bardzo doświadczoną Hodowczynią. A zareagowałam w ten sposób dlatego, że już kilkakrotnie nowe osoby radziły tutaj zupełnie przekonane o swojej racji, gdy tymczasem były to kompletne bzdury :roll:
No i koniec tłumaczenia :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Renika 1 wrz 2006, o 06:41

Bardzo dziekuję ale nadal nie wiem jaka powinna być temperatura psa....hihii
Koleżanka ze schronu mówi, że to specjany termometr i że ok 39 stopni....to norma....


Może ktos mi jeszcze powie na temat kleszczy parę mądrych rzeczy....ponieważ miałąm wczoraj problem..............znalazłam swojemu labladorkowi który ma 4 miesiace kleszcza na uchu. Nie mogłam mu tego wyjąc.............słyszałm o metodzie wykręcanie w prawa stronę.........ale on był tak zakleszczony,że nie dałam rady.POstraszono mnie,że jak łeb zostanie pies moeże zdechnąć.
Poszłąm do weta a ten wyrwał go.Nie wykęcał. Zgrubienie zostało....................................
Moje pytanie - czy to zgubienie to aby nie ten łeb kleszcza????????/

Dał mu krople tzn posmarował go na karku jakimiś kroplami od kleszczy które starczają na miesiąc............kazał obsewrować przez tydzien.......
Jesli przestanie jeść, to na odtrutkę mam z nim isć..........

poradzie mi..............co robić w razie kleszczy i jak go wyjmować
Dzieki, Renata
Renia
Renika
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 08:03

Postprzez Atena 1 wrz 2006, o 07:00

jeśli zgrubienie będzie sie zmniejszać, to jest ok. Jeśli nie, to do weta.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ValdeQ 1 wrz 2006, o 12:54

A kleszcze wykręcać pęsetą lub specjalnymi szczypcami do kleszczy. Ma być żywy po wykręceniu, a nie zmiażdżony.

Koniecznie wykęcić w ciagu pierwszej doby.

Ja wykręcam w lewą strone, ale nie będę sie upierał, bo to bez znaczenia.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości

paw prints