Łupież u Yorka

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Łupież u Yorka

Postprzez Dorota19 20 lip 2006, o 12:23

Witam od ponad tygodnia posiadam pieska rasy Yorkshire. Mam mały problem, a mianowicie zauważyłam, że mój piesek na grzbiecie u nasady ogona ma łupież. Gdy byłam u weterynarza na szczepieniach poradził mi abym wykompała pieska. Tak, też i zrobiłam, ale łupież nie znikł całkowicie. Faktycznie jest on mniejszy, ale boje się, że po kilku dniach wróci do faktycznego stanu. Czy po kilku kompaniach łupież zniknie czy powinnam zakupić jakiś specjalny środek przeciwłupieżowy dla pieska? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Dorota19
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 21 lip 2006, o 16:10

Czy podajesz mu jakieś witaminy?
Gość
 

Postprzez Jadzia 21 lip 2006, o 16:49

U yorków do kąpieli używa się nie tylko specjalnego szamponu ale różnych innych kosmetyków....odżywek i oliwki. Z tego co wiem, najlepszy jest olej norkowy. Być może zastosowałaś nieodpowiedni szampon i łupież jest wynikiem przesuszenia włosa :P
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Anna I Bona 22 lip 2006, o 19:28

Pani prof. dermatolog dla piesków mówiła mi, że takie pieski jak yorki czy mój pudel w przypadku takich problemów można kapać w nizoralu. My mieliśmy co prawda trochę inne problemy ze skóra, ale zaleciła mam kapiel 2 razy w tygodniu do ustąpienia objawów. Należy pamiętać tylko o odpowiednim czasie trzymania pieska w pianie.
Anna I Bona
 

York

Postprzez pafcio 25 gru 2006, o 16:42

Mam sześcio tygodniowego szczeniaczka Yorka który ma straszny łupież aż skorupy mu się robią. Jak mam to wytępić ? :(
pafcio
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 gru 2006, o 12:26

Postprzez czarny_motyl 25 gru 2006, o 17:23

proponuje wizyte u weta u mnie to nic nie kosztuje a dowiesz sie jak leczyc zeby nie zaszkodzic pozatym moze to nei jest lupiez
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez pafcio 27 gru 2006, o 15:06

czarny_motyl napisał(a):proponuje wizyte u weta u mnie to nic nie kosztuje a dowiesz sie jak leczyc zeby nie zaszkodzic pozatym moze to nei jest lupiez


Wet powiedział że to łupież i należy go kąpać w szamponach przeciw łupieżowych ale jak skonczy 10 tygodni. To niestety jest za młody na kąpiele, i co teraz mam czekać miesiąc aż cały będzie w łupieżu ?
pafcio
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 gru 2006, o 12:26

Postprzez wwweronik 8 lut 2007, o 20:59

ja też mam małego Yorka, łupież miał ale w ciągu tygodnia odkąd go mam ustapił, a dzisiaj była pierwsza kapiel i po łuzpieżu ani śladu. Z tego co wiem to łupiez u małych Yorków jest spowodowany, wylizywaniem przez matke, tarzaniem sie w kojcu po niezbyt "sterylnym" legowisku. Ponoć samo przechodzi! U mojego Mańka juz po łupieżu! Także radze odczekać chwile!
wwweronik
 

Re: Łupież u Yorka

Postprzez Edytakowa 28 mar 2019, o 17:55

Witajcie,
trafiłam tutaj za pomocą wyszukiwarki - nie jest to świeży wątek, ale pozwólcie go odkopię.
Mój pies chyba również ma łupież. Nie jestem do końca pewna, bo nie zmienialiśmy żadnego szamponu ani innych kosmetyków. Pies je to co jadł zawsze, nie zmienił swojego środowiska, ani niczego w swoim otoczeniu już od jakichś 3 lat. Jednak na jego sierści pojawiły się białe płatki wyglądające zupełnie jak te na tym zdjęciu https://www.wyszczekany.pl/lupiez-u-psa/. Pies jest biszkoptowy więc nie widać tego na pierwszy rzut oka.

Po dokonaniu analizy nadal nie mam pojęcia czym może to być spowodowane. A może jego dieta jest zbyt monotonna? Może powinnam urozmaicić jego posiłki?
Co sądzicie? Czekam na jakieś złote porady :)
Edytakowa
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 mar 2019, o 19:28
Imię psa: Asti
Rasa psa: chihuahua

Re: Łupież u Yorka

Postprzez Sasek 12 maja 2019, o 14:17

Moja siostra ma yorka i z tego co wiem to uzywaja produktów najlepszych jakosci dla suni. Szampon maja ten specjalnie dla yorków z lanoliną z firmy selecta htc. Stosuja go od dawna i bardzo sobie chwalą.
Sasek
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 sie 2016, o 10:03
Imię psa: Gizmo
Rasa psa: kundelek


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints