Jak sprawdzić czy suczka zaszła w ciąże?

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Jak sprawdzić czy suczka zaszła w ciąże?

Postprzez KLaudia 23 mar 2007, o 17:44

Dopuściłam mojego yorka i jestem ciekawa jak sprawdzić czy zaszła w ciążę. Czy są jakieś szczególne oznaki i czy jest inny, szybszy sposób niż czekanie na duży brzuch?? =)
KLaudia
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez szczotek 23 mar 2007, o 18:19

Kolejna wytwórnia nierasowców... :roll:

Wogóle wiesz coś na temat ciąży i późniejszym odchowaniu szczeniaków??

USG... do weta, tam Ci powie co i jak...
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez pauline_g 23 mar 2007, o 18:54

Żal :?

Skoro tak mało wiesz o ciąży u psa, po co w ogóle ją dopuszczałaś.

Wyciągnęłam pewne wnioski, ale co tam. Zapytam. To będą kundelki :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szczotek 23 mar 2007, o 19:03

pauline_g napisał(a):To będą kundelki :?:


A myślisz, że ktoś z rasowymi psami, który chce rozmnażac psy nie wie nic o psiej ciąży :?: Może sie myle, ale jak większośc jestem na tym punkcie uczulona... to sie nabywa na tym forum :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez KLaudia 23 mar 2007, o 19:31

to będą rasowe,ale mój syn tak bardzo chciał potwierdzenia ,że będzie miał
szczeniaczki i wpadł na pomysł żeby zadać to pytanie.Piesek jest dla nas członkiem rodziny a niektórzy ,jak widać ,są bardzo uprzedzeni.Nie dla wszystkich pieski to tylko interes.
KLaudia
 

Postprzez pauline_g 23 mar 2007, o 19:31

szczotek napisał(a):
pauline_g napisał(a):To będą kundelki :?:


A myślisz, że ktoś z rasowymi psami, który chce rozmnażac psy nie wie nic o psiej ciąży :?: Może sie myle, ale jak większośc jestem na tym punkcie uczulona... to sie nabywa na tym forum :lol:


Tak, z grzeczności napisałam. Żeby nie było :)
Dokładnie, nabywa się na tym forum.
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Basia_sz 23 mar 2007, o 19:38

Nie Pati, tego się nie nabywa na tym forum, tylko to się nabywa z czasem. Powiem szczerze, że całkiem na początku posiadania psa w ogóle nad tym się nie zastanawiałam i nie myślałam na ten temat (zresztą mam psa, nie suczkę). Potem przyszedł pewien moment, o którym możecie przeczytać w temacie "Narzeczona", który gdzieś tam jeszcze na dnie się pałęta. I wtedy Marcin i inni użytkownicy zwrócili moją uwagę na ten problem.
Teraz w pełni podzielam zdanie, żeby nie rozmnażać psów, które nie mają "papierków".
Ale z drugiej strony nie potępiam ludzi za to, że są nieuświadomieni, żal mi tylko psów, których przyszłe losy są niepewne.
Zresztą, jak się porządnie zastanowić, to w schroniskach są również psy z tatuażami (choć rzadko), więc... wszystko zależy od podejścia właściciela chyba...
A Klaudii doradzam szybką wizytę u weterynarza i duuuuuuuuużo lektury i dobrego przygotowania do tej ważnej chwili.
Ostatnio edytowano 23 mar 2007, o 19:47 przez Basia_sz, łącznie edytowano 1 raz
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez mwijatak 23 mar 2007, o 19:39

KLaudia napisał(a):to będą rasowe,ale mój syn tak bardzo chciał potwierdzenia ,że będzie miał
szczeniaczki i wpadł na pomysł żeby zadać to pytanie.Piesek jest dla nas członkiem rodziny a niektórzy ,jak widać ,są bardzo uprzedzeni.Nie dla wszystkich pieski to tylko interes.


Zadam pytanie retoryczne, bo odpowiedź zapewne znam.... :?
A pieski są hodowlane :?: Mają rodowód :?: Czy może synek chciał zobaczyć jak to jest mieć szczeniaczki :?:
A jak synek zapragnie żebyś wskoczyła w ogień, wskoczysz :?:
Czasem wystarczy tylko użyć mózgu :!: :evil:

Dla każdego z nas pies to członek rodziny, ale jak widzisz nie mnożymy ich :!:

Ech...grochem o ścianę. Kończę swój wywód i przestaję reagować na tego typu posty, bo mi nerwy już siadają...
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez szczotek 23 mar 2007, o 20:15

basia_sz napisał(a):Nie Pati, tego się nie nabywa na tym forum, tylko to się nabywa z czasem. \.


W sumie masz racje, ale uświadomili mi to użytkownicy tego forum. Też nie byłam tego świadoma, nie patrzyłam na to z tej strony. Sama chciałam mieć małe Bemolki.
Wygląd psa to nie wszystko, przede wszystkim liczy się charakter, który właśnie przy takiej niewiedzy zanika... Dlatego w kółko jest powtarzane jedno i to samo. Nie rozmnażaj psów nierasowych (bez rodowodu), cierpi na tym rasa. Teraz już za późno, ale im częściej będzie się to powtarzać to przybędzie uświadomionych osób.
Na początku wszyscy się wściekają... bo przecież mój pies jest rasowy: wygląda, zachowuje się jak z rodowodem, ale to nie wszystko. Później przychodzi taki moment gdy się rozumie całe to zamieszanie wokół rasowy=rodowodowy, gorzej kiedy tak nie jest.
Dlatego tak często to powtarzamy. W schroniskach jest pełno takich piesków, które czekają na dom... niestety RZadko go dostają...
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez pauline_g 23 mar 2007, o 20:36

Basiu, ja miałam tak samo. Reksio nie ma rodowodu, bo wtedy może nie byłam uświadomiona jak wielką szkodę wyrządzają pseudohodowle.
Ostatnio tłumaczyłam "znajomej", że pies bez rodowodu nie jest rasowy, a kupując takiego popełniamy wielki błąd.

Zostałam prawie, że nawyzywana, że 'nie mam racji', że 'ona wie, że 'się mylę', że 'gadam głupoty', że 'sama sobie to wymyśliłam', że 'i tak wszyscy wiedza, że to nie prawda'. Smutne :? Bardzo ciężko przekonać kogoś do takiej racji (wiem ze swojego przykładu), a zwłaszcza jeżeli taka osoba prezentuje postawę "NIE MASZ RACJI".

ale to tak na marginesie. przepraszam, że odbiegłam od tematu.
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 23 mar 2007, o 21:33

KLaudia napisał(a):Nie dla wszystkich pieski to tylko interes.


A Ty szczeniaczki produkujesz, żeby na nich stracić? Tak myślałem...
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez klaudia 24 mar 2007, o 18:47

Nie produkuję!!!!!!!!!To będą jej pierwsze szczeniaczki i nie z myślą o kokosach...........
klaudia
 

Postprzez szczotek 24 mar 2007, o 18:57

klaudia napisał(a):Nie produkuję!!!!!!!!!To będą jej pierwsze szczeniaczki i nie z myślą o kokosach...........


Co za różnica, pierwsze czy drugie.... i tak nierodowodowe.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez KLaudia 24 mar 2007, o 19:07

to zrozum,że niektórzy cieszą się nimi i ich kochają za to że są,a dla Ciebie widocznie to tylko interes i zero uczuć!
KLaudia
 

Postprzez ValdeQ 24 mar 2007, o 19:16

klaudia napisał(a):To będą jej pierwsze szczeniaczki i nie z myślą o kokosach...........


Czyli jednak robisz to dla zysku, a oskarżasz o to innych.

Bo inny powód nie istnieje, prawda?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Następna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości

paw prints